نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

ecu دوره آموزشی تعمیر ای سی یو خودروهای داخلی

از سال 1380 که ماشین های نیمه انژکتور و فول انژکتور وارد بازار شد و از نظر عملکرد و مصرف سوخت ، بهتر از خودروهای کاربراتور عمل کردند و با استقبال مصرف کننده گان مواجه شد در نتیجه خودروهای انژکتور در این سالها با پیشرفت تکنولژی بسیار مدرن شدند و از آنجائیکه خودروهای انژکتور از یونیت های کنترل الکترونیکی برای تنظیم عملکرد سیستم حرکتی موتوراستفاده می کنند و از نظر عیوب و تعمیرات نیاز به دانش مکانیک و الکترونیک دارد کنسرسیوم ایرکاس جهت بهبود دانش علمی تعمیرکاران و تکنسین هابرای برطرف کردن نیاز بازار اقدام به برگزاری دوره تعمیرات تخصصی ای سی یو نموده است. این دوره جزء پر سودترین مشاغل حرفه ای و تخصصی جامعه در بازار کار و بخش برق خودرو می باشد و از اهمیت زیادی در بین تعمیر کاران خودرو برخوردار است. در کـلاسهای آموزشی ای سی یو جدید ترین و به روز ترین ترفندهای تعمیرات ECU های روز دنیا  به صورت کامل بیان می شود.

توجه : این دوره برخلاف رویه ای که در برخی موسسات آموزشی اتخاذ شده است بصورت کاملا عملی برگزار می شود و تجهیزات مربوط به هر روش در اختیار کارآموز قرارداده می شود تا خود با انجام تست مراحل عملی آن را فراگیرد و در پابان دوره نفرات علاقمند جهت شرکت در برنامه کارآموزی جهت فراگیری فنون اجرایی کار معرفی می شوند.

 

سرفصل دوره آموزشی

شرکت کنندگان در دوره تعمیر ای سی یو خودروهای داخلی با تعمیرات و ایراد یابی ای سی یو به شرح زیر آشنا می شوند:

1) آموزش الکترونیک مربوطه شامل قطعات روی بوردهای کلیه ECU های موجود در بازار

2) کار با ابــزارهای اولیه تعمیرات ای سی یو و شناخت تجهیزاتی که برای تعمیرات ایسیو مورد نیاز است

3) شناسایی سیستم مـوتوری و نحوه عـملکرد ای سی یو  با خـودرو

4) شناسایــی سیستم سنسور بندی و مکان سنسورها و ارتباط سنسورها با ECU

5) آشنایی تئوری با سـوکتهای سنسورها و نحوی سیم کشی شامل خـروجي و ورودی سيسيتمهای برقی اتومبیل

6) آشنایی با انواع پروگرامر در بازار و نحوه کار با آنها TNM2000 و کار با TNM5000

7) پـروگرام کردن  انـواع آی سی های ECU و نـحوه صحیح بـرداشتن و جازدن روی بـورد

8) روش خام کردن و بدون کد نمودن IC ها

9) شناخت کامل سیستم فـیوزبندی و سیستم مکانیکال  

10) شناخت  نـرم افزار کامل مکانیکال مانند الکترونیکال اتـومبیل های داخلی و خارجی و ماشین سنگین

11) آموزش تعمیرات انواع ایسیوهای ساژم ECU SAGEM S2000 

12)  S2000.10 خودرو پژو۴۰۵ پژو پارس سمند معمولی

13)  S2000.11پیکانوانت پیکان آردی RD

14)  S2000.3E پژو ۲۰۶

15)  S2000.3F پژو ۲۰۶

16)  S2000.35 پژو ۲۰۶ 

17) S2000.PL4 تمام خودرو های بالا

18) آموزش تعمیرات انواع ایسیوهای زیمنس ECU SEMENS 

19) SIEMENS CI.1 پیکان وانت و پراید

20)  SIEMENS CI. پراید و روا

21)  SIEMENS C3.  روا

22) آموزش تعمیرات انواع ایسیوهای بوش آلمان ECU .BOSCH 

مخاطبین دوره

کلیه تعمیرکاران خودرد های داخلی و خارجی، دانشجویان رشته های فنی و مهندسی(مکانیک، برق و...) و کلیه علاقمندان به بحث تعمیرات تخصصی

 

امکان حضور مجازی در دوره

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اعضای محترم ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزشی نبوده و صرفا با مطالعه مستندات پک آموزشی ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.برای شرکت کنندگان مجازی فیلم های دوره آموزشی به همراه مستندات ارسال می گردد و پس از مطالعه موارد همانند سایر شرکت کنندگان آزمون بصورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

 

آزمون دوره

بر اساس دستورالعمل مصوب شورای آموزشی کنسرسیوم، آزمون کلیه دوره های آموزشی بصورت اینترنتی و از طریق سامانه هوشمند آزمون های اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به حضور مجدد کارآموز جهت انجام آزمون نمی باشد.

آزمون این دوره نیز بصورت اینترنتی می باشد که شرکت کنندگان باید به 20 سوال چهار گزینه ای در 20 دقیقه پاسخ دهند که مدت زمان مجاز جهت ورود به سیستم آزمون 24 ساعت جهت شروع فرآیند آزمون می باشد که زمان شروع و پایان آن برای هر دوره آموزشی، از طریق واحد آموزش کنسرسیوم اطلاع رسانی می گردد که شرکت کنندگان می بایست با ورود به سایت کنسرسیوم ایرکاس از طریق پنل آموزش، آزمون مربوطه را انجام دهند .

گواهینامه آموزشی دوره

در این دوره آموزشی چندین حالت برای صدور گواهینامه آموزشی پیش بینی شده است که شرکت کنندگان بسته به نیاز خود می توانند نوع گواهینامه های خود را تعیین نمایند.

آپشن اول :  برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه گواهینامه معتبر از طرف کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران به زبان فارسی که دارای ارزش ترجمه و تایید وزارت امور خارجه می باشد بصورت رایگان اعطا خواهد شد.

 نمونه گواهینامه داخلی کنسرسیوم

آپشن دوم: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه و اخذ گواهینامه فارسی ، در صورت نیاز می توانند با پرداخت مبلغ 25000 تومان گواهینامه به زبان انگلیسی را نیز علاوه بر گواهینامه فارسی از طرف کنسرسیوم ایرکاس دریافت نمایند.

 نمونه گواهینامه ترجمه شده کنسرسیوم

آپشن سوم : شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه می توانند علاوه بر گواهینامه های کنسرسیوم با پرداخت 20 دلار (بیست دلار) گواهینامه بین المللی از آکادمی RFTC اسپانیا و دارای کد رهگیری بین المللی را درخواست نمایند . شایان ذکر است مدت زمان صدور این گواهینامه 1 ماه می باشد.

نمونه گواهینامه بین المللی

زمان و مکان برگزاری

این دوره آموزشی در یکی از سالن های اختصاصی کنسرسیوم ایرکاس در آخر هفته ها از ساعت 8 الی 14 برگزار خواهد شد که زمان های استراحت و نهار و نماز در آن گنجانده شده است.

زمان برگزاری دوره تعمیرات ای سی یو خودروهای داخلی :   بزودی تاریخ دقیق اعلام می شود

رزرو و یا ثبت نام دوره های آموزشی

رزرو دوره های آموزشی صرفا جهت اعلام آمادگی جهت شرکت در دوره آموزشی می باشد فلذا رزرو دوره به منزله ثبت نام نمی باشد و در صورت وجود ظرفیت بر اساس تاریخ رزرو دوره اطلاع رسانی صورت پذیرفته و از طرف واحد آموزش برای ثبت نام تماس گرفته خواهد شد  فلذا برای قطعی شدن ثبت نام حتما باید ثبت نام قطعی انجام دهید.

برای رزرو دوره ها می توانید از دو روش پیشنهادی زیر استفاد نمایید :

1. جهت رزرو دوره و ثبت درخواست از طریق فرم رزرو دوره های آموزشی می توانید اقدام نمایید.

2 - رزرو پیامکی این دوره با ارسال عدد 1011 به سامانه پیامکی 30001230700700

توجه مهم : شرکت کنندگان محترم توجه داشته باشند پس از تایید نهایی ثبت نام طی 48 ساعت پیامک تایید ثبت نام ارسال خواهد شد که به منزله تایید ثبت نام می باشد که  در صورت عدم دریافت این پیامک سریعا با دفتر کنسرسیوم تماس حاصل نموده و مراتب را پیگیری نمایند.

هزینه ثبت نام دوره
نام دوره هزینه دوره مجازی هزینه دوره حضوری
تعمیر ای سی یو خودروهای داخلی
2500000 ریال 4500000 ریال
 

پرداخت اقساطی شهریه

در جهت ارج نهادن و تسهیل ثبت نام اعضای محترم امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره ها با توجه به شرایط شرکت کنندگان فراهم گردیده که عزیزان می توانند جهت اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی با دفتر کنسرسیوم 4-33369052-041 تماس حاصل نمایند .

 

مدارک مورد نیاز

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور گواهینامه به شرح زیر می باشد که در زمان برگزاری دوره اخذ خواهد شد و نیازی به ارسال آنها قبل از برگزاری دوره نمی باشد.

1) کپی کارت ملی و شناسنامه طبق دستور العمل (بطوری که باید در یک صفحه A4 بوده و در بالای صفحه تصویر شناسنامه و در پایین صفحه تصویر کارت ملی باشد)

2) کپی آخرین مدرک تحصیلی (ارائه گواهی موقت بلامانع می باشد)

3) دو عدد عکس 4*3 جدید و تمام رخ با زمینه روشن

درصورتی که در ارائه هریک از موارد مذکور مشکلی وجود داشته باشد در اسرع وقت با کارشناسان کنسرسیوم تماس حاصل نموده و راهکار های مربوطه را جویا شوید.

توجه بسیار مهم : شرکت کنندگان عزیز توجه داشته باشند مسئولیت هرگونه اختلال در روند صدور گواهینامه آموزشی بین المللی دوره بدلیل عدم ارائه مدارک مذکور در مهلت تعیین شده متوجه فرد شرکت کننده خواهد بود و انجمن مهندسان ایران هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد شد.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1734

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

عیب یابی جوش Marie Curie زمان مصرف دارو شیر های صنعتی HIV آخال سرباره کلاس دستیار دندانپزشکی در قم آموزش تعمیرات تجهیزات معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ، مهندسی پزشکی ایران ، مهندسی پزشکی دانشگاه پیام آینده‌ی پرینت سه‌بعدی اعضای بدن دوره دستیاری دندانپزشکی در تبریز تقويم رسمي استخدامی دستیار دندانپزشک در اهواز آموزش آنلاین نسخه خوانی اولتراسونیک نبولایزر سیستم های بیولوژیک بدن انسان کاربردهای فلوئوروسکپی چاپ سه بعدی اعضای بدن نوار عضله سلول‌هاي استخوان‌ساز جراحی‌های ارتوپدی موادمفیدمغز تايمر فلوروسکوپی راه اندازی خط تولید ماشین بیهوشی در کشور آموزشگاه تجهیزات دندانپزشکی گلیوما متخصصان دانشگاه ژاپن دستیار دندانپزشکی آموزش بهداشت در تبریز بازرسی کابل خاص جهانی دوره های اموزشی چیست زخم وارد کردن Catheter ناشنوایان اصول نگهداری و کالیبراسیون ECG کارآفرین برتر تعمیر سونوکید روزپدر آموزشگاه آپادانا رپلیکا نیروگاه لیزردرمانی چیست؟ الکتروکوتر valley lab مانیتورینگ علایم حیاتی Biosys پودرهيدروكسي کاهش استرس حیرت‌انگیز دوره های نسخه پیچی جهاد دوبعدی ملت برداشت پوسیدگی و تهیه حفره صفحه اتوکلاو در روبه رو الکتریسیته بدن بزرگترین پایگاه آموزشی و اطلاعاتی مهندسی پزشکی تعمیر پمپ سرنگ راست دست آشنایی با عوارض داروها در تبریز

logo دوره آموزشی تعمیر ای سی یو خودروهای داخلی

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس