نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

آموزش طب سنتی در تهران ttedit کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - آموزش طب سنتی در تهران

آموزش طب سنتی

33

طب سنتی» که با نام‌هایی دیگری چون «پزشکی سنتی» و «طب مزاجی» نیز شناخته می‌شود، یکی از زیرشاخه‌های مجموعه «طب جایگزین» است. دوره طب سنتی مجموعه‌ای‌ ست از دانسته‌ها، مهارت‌ها و اعمال که بر پایه نظریه‌ها، باورها و تجربه‌های بومی فرهنگ‌های مختلف است که در بهداشت و نیز پیشگیری، تشخیص، بهبود و مداوای بیماری‌های جسمی و ذهنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.با توجه به انواع مزاج‌ها و خلط‌های چهارگانه (اخلاط اربعه) طبع سرد، طبع گرم، طبع خشک و طبع مرطوب که با عناوین دم، صفرا، بلغم و سودا نیز شناخته می‌شوند روش‌های درمانی متعددی تجویز و توصیه می‌شود. طب سنتی‌ای که بر اساس این چهار طبع تعریف می‌شود را «طب اسلامی» نیز می‌خوانند اما این طب مربوط به قبل از اسلام است و ریشه در یونان باستان دارد. درطب سنتی با بهره‌مندی از وجود بیش از ۷۵۰هزار گونه گیاه دارویی به درمان و پیشگیری از انواع اختلالات پرداخته می‌شود.طب سنتی بر این باور است که با اصلاح روش زندگی و رفتار بر اساس مزاج و پیروی از طبع سرد و گرم، افراد می‌توانند از ابتلا به مشکلات فیزیکی و ذهنی جلوگیری کنند.

تفاوت دوره طب سنتی و گیاه درمانی

برخلاف باور رایج دو اصطلاح برابر هم نیستند و به اشتباه یکسان پنداشته می‌شوند. این نوع طب روشی درمانی بر پایه شناخت مزاج و طبع‌های چهارگونه است و با توجه به سن افراد، جنسیت، رفتار، شیوه زندگی، شغل، تغذیه و تعیین می‌شود و تغییر این موارد می‌تواند سبب اختلال در مزاج فرد شود. در این شیوه درمان از تمامی منشأهای گیاهی، حیوانی و معدنی استفاده می‌شود.حال‌ آن‌که در گیاه درمانی مزاج و طبع جایگاهی ندارد. گیاه‌درمانی از انواع دارودرمانی‌ست که در این نوع طبابت به‌جای استفاده از داروهایی با پایه شیمیایی از داروهایی با پایه گیاهی استفاده می‌شود. در گیاه‌درمانی همانند روال عادی دارودرمانی پس از انجام معاینات پزشکی، و به‌دست آورده تشخیص‌های لازم، از گیاهان دارویی و مواد موثر آن‌ها به‌منظور رفع علایم بیماری و بازگشت به سلامت استفاده می‌شود.

ب سنتی ایرانی طب سنتی چیست طب سنتی دکتر خیراندیش طب سنتی به انگلیسی طب سنتی اسلامی طب سنتی ایران طب سنتی میگرن طب سنتی بواسیر طب سنتی پاکسازی کبد طب سنتی ویتامین b12 طب سنتی گروه خونی b+boalii طب سنتی درمان طب سنتی هپاتیت b ویتامین c طب سنتی طب سنتی doc طب سنتی ویتامین d طب سنتی کمبود ویتامین d طب سنتی ویتامین d3 طب سنتی و ویتامین d طب سنتی و کمبود ویتامین d ویتامین d طب سنتی کمبود ویتامین d طب سنتی ویتامین d در طب سنتی منابع ویتامین d طب سنتی ویتامین d و طب سنتی طب سنتی English ویتامین e در طب سنتی ویتامین e طب سنتی google طب سنتی طب سنتی hivhpv طب سنتی طب سنتی ویروس hpv درمان طب سنتی hpv طب سنتی و hivhawthorn طب سنتی طب سنتی ms طب سنتی mp3 طب سنتی md phd طب سنتی و ms درمان طب سنتی ms طب سنتی برای ms کلینیک طب سنتی mazandaran province babol طب سنتی گروه خونی o طب سنتی pdf طب سنتی ppt طب سنتی phd طب سنتی powerpoint کتاب طب سنتی pdf کتب طب سنتی pdf مقالات طب سنتی+pdf آموزش طب سنتی pdf کتابهای طب سنتی pdf طب سنتی ایرانی pdf طب سنتی tim طب سنتی teb sonata سلامتگاه طب سنتی طب سنتی طوبی tehran province Tehran طب سنتی دکتر حسین روازاده tehranteb sonati طب سنتی طب سنتی wormwoodwww.طب سنتی طب سنتی 110 طب سنتی دیابت نوع 1 طب سنتی و دیابت نوع 1 طب سنتی منطقه 19 خوداموز طب سنتی 1 طب سنتی منطقه 12 دیابت نوع 1 طب سنتی مرکب 1 در طب سنتی درمان دیابت نوع 1 طب سنتی طب سنتی 20 طب سنتی 22 طب سنتی دیابت نوع 2 طب سنتی منطقه 22 کتاب طب سنتی 2 طب سنتی در منطقه 22 مراکز طب سنتی منطقه 2 درمان دیابت نوع 2 طب سنتی مرکب 2 طب سنتی کبد چرب گرید 2 طب سنتی طب سنتی 2 طب سنتی امگا 3 دکتر طب سنتی شبکه 3 طب سنتی شبکه 3 خوداموز طب سنتی 3 برنامه طب سنتی شبکه 3 امگا 3 طب سنتی امگا 3 در طب سنتی طب سنتی 45 متری گلشهر طب سنتی منطقه 4 طب سنتی در منطقه 4 اخلاط 4 گانه طب سنتی طب سنتی 4 طب سنتی بیمارستان 501 آموزش طب سنتی با مدرک معتبر آموزش طب سنتی دانشگاه تهران آموزش طب سنتی برای عموم آموزش طب سنتی در اصفهان آموزش طب سنتی در شیراز آموزش طب سنتی دکتر خیراندیش آموزش طب سنتی در تهران آموزش طب سنتی در مشهد آموزش طب سنتی در تبریز آموزش طب سنتی pdf فیلم آموزش طب سنتی فیلم آموزشی طب سنتی دانلود فیلم آموزش طب سنتی دانلود فیلم آموزشی طب سنتی فیلم های آموزشی طب سنتی

سرفصل دوره آموزشی

شرکت کنندگان در این دوره آموزشی  با سر فصل های زیر آشنا می شوند:

1- شناخت ارکان و مزاج ها، اخلاط و..

2- بررسی طبایع مواد غذایی و مصلحات آنها

3- تدبیر خوردن و آشامیدن

4- تدبیر خواب و بیداری

5- تدبیر حرکت و سکون و ورزش

6- تدبیر روابط زناشویی

7- تدبیر اطفال

8- تدبیر مشایخ

9- تدبیر بارداری و شیر دهی

10-تدبیر حفظ ارامش و تقویت اعصاب

11-ریشه های حکمی و فلسفی طب جامع ایرانیان

12- تدابیر پاکسازی های بدن ( استفراغات، حجامت و...)

13-روش های صحیح طبخ غذاهای ایرانی

14- نسخه های کاربردی در منزل

 

مخاطبین دوره

این دوره جهت تربیت و آموزش طب سنتی و طب اسلامی و روش های خود مراقبتی و شیوه های درست زیستن طراحی شده است که تمامی اقشار جامعه می توانند در آن حضور یابند.

 

امکان حضور مجازی در دوره

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اعضای محترم ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزشی نبوده و صرفا با مطالعه مستندات پک آموزشی ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.برای شرکت کنندگان مجازی فیلم های دوره آموزشی به همراه مستندات ارسال می گردد و پس از مطالعه موارد همانند سایر شرکت کنندگان آزمون بصورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

 

آزمون دوره

بر اساس دستورالعمل مصوب شورای آموزشی کنسرسیوم، آزمون کلیه دوره های آموزشی بصورت اینترنتی و از طریق سامانه هوشمند آزمون های اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به حضور مجدد کارآموز جهت انجام آزمون نمی باشد.

آزمون این دوره نیز بصورت اینترنتی از طریق سامانه آزمون ایرکاس می باشد که شرکت کنندگان باید به 20 سوال چهار گزینه ای در 20 دقیقه پاسخ دهند که مدت زمان مجاز جهت ورود به سیستم آزمون 24 ساعت جهت شروع فرآیند آزمون می باشد که زمان شروع و پایان آن برای هر دوره آموزشی، از طریق واحد آموزش کنسرسیوم اطلاع رسانی می گردد که شرکت کنندگان می بایست با ورود سامانه آزمون به آدرس http://azmon.ircas.ir آزمون مربوطه را انجام دهند .

گواهینامه آموزشی دوره

در این دوره آموزشی چندین حالت برای صدور گواهینامه آموزشی پیش بینی شده است که شرکت کنندگان بسته به نیاز خود می توانند نوع گواهینامه های خود را تعیین نمایند.

آپشن اول:  برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه گواهینامه معتبر از طرف کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران به زبان فارسی که دارای ارزش ترجمه و تایید وزارت امور خارجه می باشد که با پرداخت 75000 تومان اعطا خواهد شد.

 ghavahi f

آپشن دوم: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه و اخذ گواهینامه فارسی ، در صورت نیاز می توانند با پرداخت مبلغ 110000تومان گواهینامه دو زبانه را نیز علاوه بر گواهینامه فارسی از طرف کنسرسیوم ایرکاس دریافت نمایند.

 certificate 07

آپشن سوم :شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه می توانند علاوه بر گواهینامه های کنسرسیوم با پرداخت 25 دلار (225 هزار تومان) گواهینامه بین المللی از آکادمی RFTC اسپانیا و دارای کد رهگیری بین المللی را درخواست نمایند . شایان ذکر است مدت زمان صدور این گواهینامه 1 ماه می باشد.

cert 11

زمان و مکان برگزاری

این دوره آموزشی در یکی از سالن های اختصاصی کنسرسیوم ایرکاس به طول 30 ساعت آموزشی به مدت  یک ماه برگزار خواهد شد که زمان های استراحت در آن گنجانده شده است

.

برای کسب اطلاعات بیشتردر رابطه با زمان بندی دوره
با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
04133369052

رزرو و یا ثبت نام دوره های آموزشی

رزرو دوره های آموزشی صرفا جهت اعلام آمادگی جهت شرکت در دوره آموزشی می باشد فلذا رزرو دوره به منزله ثبت نام نمی باشد و در صورت وجود ظرفیت بر اساس تاریخ رزرو دوره اطلاع رسانی صورت پذیرفته و از طرف واحد آموزش برای ثبت نام تماس گرفته خواهد شد  فلذا برای قطعی شدن ثبت نام حتما باید ثبت نام قطعی انجام دهید.

کنسرسیوم ایرکاس ضمن ارج نهادن به اعضای خود از عزیزانی که تمایل به ثبت نام در دوره را به صورت قطعی دارند ولی بنا به دلایلی امکان واریز کل مبلغ شهریه را در هنگام ثبت نام ندارند آپشنی را با پرداخت 1.000,000 ریال در نظر گرفته که شرکت کنندگان بتوانند از طریق فرم ثبت نام از این امکان استفاده نمایند.

Mellat کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - آموزش طب سنتی در تهران

Meli کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - آموزش طب سنتی در تهران

برای رزرو دوره ها می توانید از دو روش پیشنهادی زیر استفاد نمایید :

1 - رزرو پیامکی این دوره با ارسال عدد 1020 به سامانه پیامکی 30001230700700

2- رزرو و ثبت نام از طریق وب سایت ایرکاس

برای ثبت نام اینترنتی کلیک کنید

توجه مهم : شرکت کنندگان محترم توجه داشته باشند پس از تایید نهایی ثبت نام طی 48 ساعت پیامک تایید ثبت نام ارسال خواهد شد که به منزله تایید ثبت نام می باشد که  در صورت عدم دریافت این پیامک سریعا با دفتر کنسرسیوم تماس حاصل نموده و مراتب را پیگیری نمایند.

هزینه ثبت نام دوره
نام دوره هزینه دوره مجازی هزینه دوره حضوری
آشنایی با طب سنتی و طب اسلامی
4600000 ریال 7900000 ریال
 

پرداخت اقساطی شهریه

در جهت ارج نهادن و تسهیل ثبت نام اعضای محترم امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره ها با توجه به شرایط شرکت کنندگان فراهم گردیده که عزیزان می توانند جهت اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی با دفتر کنسرسیوم 4-33369052-041 تماس حاصل نمایند.

برای ثبت نام های گروهی و همچنین ثبت نام همزمان در چندین دوره آموزشی تخفیفاتی در نظر گرفته شده است که جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر کنسرسیوم در ارتباط باشید.

 

مدارک مورد نیاز

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور گواهینامه به شرح زیر می باشد که در زمان برگزاری دوره اخذ خواهد شد و شرکت کنندگان می توانند مدارک را از بخش "ارسال مدارک هویتی" پنل کاربری خود نیز ارسال نمایند.شایان ذکر است اعضای نقره ای نیاز به ارسال مدارک ندارند.

1) کپی و یا اسکن  کارت ملی

2) کپی آخرین مدرک تحصیلی (ارائه گواهی موقت بلامانع می باشد) و یا کارت دانشجویی

3) یک قطعه عکس 4*3 جدید و تمام رخ با زمینه روشن

درصورتی که در ارائه هریک از موارد مذکور مشکلی وجود داشته باشد در اسرع وقت با کارشناسان کنسرسیوم تماس حاصل نموده و راهکار های مربوطه را جویا شوید.

توجه بسیار مهم : شرکت کنندگان عزیز توجه داشته باشند مسئولیت هرگونه اختلال در روند صدور گواهینامه آموزشی بین المللی دوره بدلیل عدم ارائه مدارک مذکور در مهلت تعیین شده متوجه فرد شرکت کننده خواهد بود و انجمن مهندسان ایران هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد شد.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1721

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

جذب دستیار دندانپزشک در تهران نور سرد تبریز مدرن تبریز مدرن درمانگاه ها فایل‌های سه بعدی دوره مهارت های هفتگانه icdl مانیتور سعادت دوره آموزش تعمیرات تجهیزات مهندسی پزشکی متحد الکتروانسفالوگرام فرازمهر مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ايمنی و عملكرد تجهيزات پزشكی درمان سرطان کلاس تست های غیرمخرب و بازرسی جوش در یزد سیاره زمین بافت تومورال اوره کشنده روش تصویربرداری شب های قدر اصول نگهداری و کالیبراسیون دستگاه نوار قلب biomedical engineering ، مهندسی پزشکی ، آشنایی با مهندسی پزشکی ، معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوم روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ فطر کار پزشکی هسته‌ای در ایران فروش MT تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز کالاهای غیر استاندارد زیست عید شعبان سفید کردن دندان‌ها دانشکده علوم پزشکی تهران مجرم فانوک قسمت‌های مختلف آب انبارها مدرسان مزایا و معایب لیزر در دندانپزشکی صدور مدرک ایزو بازرسی توربین دستیار دندانپزشک استخدام رشت معرفی آیین نامه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی هفته دولت معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ، مهندسی پزشکی ایران ، مهندسی پزشکی دانشگاه پیام الگوریتم کامپیوتری سیستم‌های چندرسانه‌ای بزرگترین پایگاه آموزشی و اطلاعاتی مهندسی پزشکی گزارش بازرسی جوش دانلود رایگان سوالات پیام نور علوم پایه ارتقای سطح بهداشت و سلامتی جامعه کمبود تجهیزات پزشکی تعمیر لایت کیور ایمنی آشنایی با پمپ سرنگ انواع سرطان ها چند اسرارآمیز کالیبره برآشفتگی اﻣﻦ ﺗﺮ ﻛﺮدن ﻣﺮاﻛﺰ ﺷﻬﺮي سایبرنایف

logo کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - آموزش طب سنتی در تهران

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس