نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

زیکا چطور ساختار جمجمه را به هم می‌ریزد؟ ttedit کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - زیکا چطور ساختار جمجمه را به هم می‌ریزد؟

زیکا و تغییرات جمجمه ای که ایجاد میکند

زیکا

محققان برزیلی برای اولین‌بار با مطالعه بر روی 45 نوزاد متولد شده از مادران مبتلا به زیکا، عملکرد این ویروس را در بروز بیماری میکروسفالی کشف کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از میل آنلاین، ویروس زیکا که از راه پشه به انسان منتقل می‌شود، اثرات بسیار مخربی در جنین انسان ایجاد می‌کند، بارزترین اثر زیکا بر سیستم عصبی مرکزی جنین یا مغز وارد شده و بیماری میکروسفالی یا رشد ناقص مغز و عدم شکل‌گیری جمجمه را به همراه دارد.

محققان با عکسبرداری از سر نوزادان میکروسفالی ناشی از فعالیت ویروس زیکا دریافتند که این ویروس نه تنها در فرایند شکل‌گیری جمجمه و صفحات استخوانی سر اختلال ایجاد می‌کند، بلکه رشد طبیعی مغز را سرکوب کرده و نوزاد را به بیماری میکروسفالی شدید مبتلا می‌کند.

زیکا و تغییر ساختار جمجمه

طیف‌ شدت میکروسفالی(از چپ اولی نوزاد با سر عادی، دومی مبتلا به میکروسفالی و سومی مبتلا به میکروسفالی شدید(

در بسیاری از موارد مبتلا به ویروس زیکا جمجمه نوزادان به طور کامل در هم ریخته شده و پوست اضافی و چین خورده توقف رشد مغز در مراحل اولیه را نشان می‌دهد.

بیماری زیکا

محققان با اسکن مغز جنین مادران مبتلا به زیکا دریافتند که میزان تجمع مایع مغزی-نخاعی در بطن‌های مغز این نوزادان بسیار بیشتر از نوزادان سالم است. بنابراین می‌توان عامل اصلی بروز بیماری میکروسفالی را در ترشح بیش از حد مایع مغزی-نخاعی قلمداد کرد. چرا که در شرایط تجمع این مایع، فضا برای رشد و تکامل نورون‌های مغزی کاهش می‌یابد.

زیکا چگونه ساختار جمجمه را تغییر میدهد

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1721

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

بافت اسفنجی کلاس تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در مشهد معامله خوب نیازمند دستیار دندانپزشک در شیراز ریه نوزادان چاپ سه بعدی گوش تولید تجهیزات پزشکی عطاری الکترودهای الکتروانسفالوگرافی بيوسراميك آزمون غیر مخرب کلاس نرم افزار داروخانه در مرند پشتیبان شبکه اصول نگهداری اسپکتروفتومتر دندان شیری طراحی استاندارد های اطلاعات سلامت علی بن موسی الرضا دوره های کمک پرستاری علایم و نشانه‌های بیماری‌های تنفسی دوره دستیاری دندانپزشکی دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در گیلان پدر بزرگوار تست‌های آزمایشگاهی آموزش نرم افزار داروخانه در اهر عوارض بیماری دوره تعمیر تجهیزات دندانپزشکی ترمو ویژن پرتودرمانی اثر کلینیکی لیزر بهبود لبه ها در پردازش تصویر خشک کردن و انبار کردن گیاهان دارویی تنظيم گزارش‏های بازديد و بازرسی ملورین اتوماسیون بازرسی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی انتخاب آلیاژ مدیریت مالی آموزش الکترونیک پایه پیوند اعضا تصویر برداری دستیار دندانپزشک مجتمع فنی تهران برندهای ویسکومتر درمان میگرن مرکز آموزش کامپیوتر در تبریز بازرسی مواد استخدام دستیاری دندانپزشک در بیمارستان کرمان وسایل پزشکی دانلود سوالات نیمسال اول95-96 آموزش تخصصی نسخه خوانی بازار کار مهندسی پزشکی امام هادی امتیاز دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز نبود تجهیزات پزشکی دوره گیاهان دارویی در اصفهان - قرارداد رحم جایگزین و عقد جعاله اصول نگهداری و کالیبراسیون دستگاه مانیتور پزشکی دفاع مقدس آموزشگاه تخصصی مهندسی پزشکی فوتوسل هاسلول های عصبی

logo کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - زیکا چطور ساختار جمجمه را به هم می‌ریزد؟

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس