نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

AWS D1 1 11

استاندارد AWS D1.1 از پرکاربردترین و معروفترین و همچنین از معتبرترین استانداردها در بحث آزمون های غیرمخرب می باشد که چهارچوب کاری استاندارد AWS D1.1 ارزیابی جوشکاری اسکلت فلزی سازه های صنعتی ،ساختمانی مرتبط با آن است. استاندارد AWS D1.1 به بررسی عیوب جوش، آزمایش های لازم و ارزیابی کلی جوش می پردازد. استاندارد AWS D1.1 شبیه به ASME IX می باشد با این تفاوت که حد پذیرش عیوب در هر دو یکسان نیست. علی رغم کاربرد فراوان سازه های فولادی در صنایع مختلف از قبیل فولاد ، سیمان و … ورود سازه های فولادی به صنعت ساختمان موجب تحول و پیشرفت بسیار در کمیت و کیفیت ساختمانهای مرتفع ، مجتمع های مسکونی گردیده است . از استاندارد AWSD1.1 در جوشکاری اسکلت فلزی سازه های صنعتی ،ساختمانی واستفاده می گردد . هدف از تشکیل این دوره آشنایی با نکات مهم کاربردی سازه های فولادی با استفاده از AWS D1.1 می باشد .

سرفصل دوره آموزشی

شرکت کنندگان در دوره آموزش استاندارد AWS D1.1 طراحی و بازرسی سازه های فلزی با مواردی به شرح زیر آشنا می شوند:

1) اصول اولیه جوشکاری

2) انواع روش های جوشکاری قوس الکتریکی

3) جوشکاری قوس الکتریکی بکمک الکترود های روکش دار

4) مولد های انرژی در جوشکاری قوس الکتریکی

5) وسایل جوشکاری

6) انواع جوش و اتصالات

7) موقعیت های جوشکاری

8) انوع جوش شیاری و جوش گوشه

9) روش های انتخاب نوع جوش

10) انواع الکترود روکشدار

11) کلاس های الکترود های روکشدار

12) نامگذاری الکترود های روکشدار

13) خصوصیات الکترود های سری 60xx

14) خصوصیات الکترود های سری 70xx

15) انواع پاس در جوشکاری

16) عیوب جوش- قسمت اول

17) عیوب جوش- قسمت دوم

18) عیوب جوش- قسمت سوم

19) عیوب جوش- قسمت سوم

20) عیوب جوش- قسمت چهارم

21) عیوب جوش- قسمت پنجم

22) بررسی هیدروژن و اثرات مخرب آن بر منطقه جوش

23) عملیات پیش گرمایش- مقدمات

24) عملیات پیش گرمایش - پیشرفته

25) رواداری های جوش (معیار های پذیرش و رد جوش)

26) اعوجاج- قسمت اول

27) اعوجاج - قسمت دوم

28) تعریف Q. C و Q.A در پروژه صنعتی

29) تعریف WPS و نحوه نوشتن آن

30) نحوه انجام آزمون جوشکاری -جوش گوشه

31) نحوه انجام آزمون جوشکاری -جوش شیاری

32) آزمون های مخرب - قسمت اول

33) آزمون های مخرب - قسمت دوم

34) موقعیت های جوشکاری در خطوط لوله (پایپینگ)

35) استاندارد AWS D1.1

36) نشریه 228 بازرسی سازه فلزی

37) الزامات و استاندارد های سازه های فلزی

38) پیوست های مربوط به بازرسی سازه های فلزی

مخاطبین دوره

کلیه دانشجویان و علاقمندان

 

امکان حضور مجازی در دوره

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اعضای محترم ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزشی نبوده و صرفا با مطالعه مستندات پک آموزشی ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.برای شرکت کنندگان مجازی فیلم های دوره آموزشی به همراه مستندات ارسال می گردد و پس از مطالعه موارد همانند سایر شرکت کنندگان آزمون بصورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

 

آزمون دوره

بر اساس دستورالعمل مصوب شورای آموزشی کنسرسیوم، آزمون کلیه دوره های آموزشی بصورت اینترنتی و از طریق سامانه هوشمند آزمون های اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به حضور مجدد کارآموز جهت انجام آزمون نمی باشد.

آزمون این دوره نیز بصورت اینترنتی می باشد که شرکت کنندگان باید به 20 سوال چهار گزینه ای در 20 دقیقه پاسخ دهند که مدت زمان مجاز جهت ورود به سیستم آزمون 24 ساعت جهت شروع فرآیند آزمون می باشد که زمان شروع و پایان آن برای هر دوره آموزشی، از طریق واحد آموزش کنسرسیوم اطلاع رسانی می گردد که شرکت کنندگان می بایست با ورود به سایت کنسرسیوم ایرکاس از طریق پنل آموزش، آزمون مربوطه را انجام دهند .

گواهینامه آموزشی دوره

در این دوره آموزشی چندین حالت برای صدور گواهینامه آموزشی پیش بینی شده است که شرکت کنندگان بسته به نیاز خود می توانند نوع گواهینامه های خود را تعیین نمایند.

آپشن اول :  برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه گواهینامه معتبر از طرف کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران به زبان فارسی که دارای ارزش ترجمه و تایید وزارت امور خارجه می باشد بصورت رایگان اعطا خواهد شد.

 نمونه گواهینامه داخلی کنسرسیوم

آپشن دوم: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه و اخذ گواهینامه فارسی ، در صورت نیاز می توانند با پرداخت مبلغ 25000 تومان گواهینامه به زبان انگلیسی را نیز علاوه بر گواهینامه فارسی از طرف کنسرسیوم ایرکاس دریافت نمایند.

 نمونه گواهینامه ترجمه شده کنسرسیوم

آپشن سوم : شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه می توانند علاوه بر گواهینامه های کنسرسیوم با پرداخت 20 دلار (بیست دلار) گواهینامه بین المللی از آکادمی RFTC اسپانیا و دارای کد رهگیری بین المللی را درخواست نمایند . شایان ذکر است مدت زمان صدور این گواهینامه 1 ماه می باشد.

نمونه گواهینامه بین المللی

زمان و مکان برگزاری

این دوره آموزشی در یکی از سالن های اختصاصی کنسرسیوم ایرکاس در آخر هفته ها برگزار خواهد شد که زمان های استراحت و نهار و نماز در آن گنجانده شده است.

زمان برگزاری دوره آموزشی استاندارد AWS D1.1 طراحی و بازرسی سازه های فلزی :   بزودی تاریخ دقیق اعلام می شود

رزرو و یا ثبت نام دوره های آموزشی

رزرو دوره های آموزشی صرفا جهت اعلام آمادگی جهت شرکت در دوره آموزشی می باشد فلذا رزرو دوره به منزله ثبت نام نمی باشد و در صورت وجود ظرفیت بر اساس تاریخ رزرو دوره اطلاع رسانی صورت پذیرفته و از طرف واحد آموزش برای ثبت نام تماس گرفته خواهد شد  فلذا برای قطعی شدن ثبت نام حتما باید ثبت نام قطعی انجام دهید.

برای رزرو دوره ها می توانید از دو روش پیشنهادی زیر استفاد نمایید :

1. جهت رزرو دوره و ثبت درخواست از طریق فرم رزرو دوره های آموزشی می توانید اقدام نمایید.

2 - رزرو پیامکی این دوره با ارسال عدد 1011 به سامانه پیامکی 30001230700700

توجه مهم : شرکت کنندگان محترم توجه داشته باشند پس از تایید نهایی ثبت نام طی 48 ساعت پیامک تایید ثبت نام ارسال خواهد شد که به منزله تایید ثبت نام می باشد که  در صورت عدم دریافت این پیامک سریعا با دفتر کنسرسیوم تماس حاصل نموده و مراتب را پیگیری نمایند.

هزینه ثبت نام دوره
نام دوره هزینه دوره مجازی هزینه دوره حضوری
استاندارد AWS D1.1 طراحی و بازرسی سازه های فلزی 2500000 ریال 4500000 ریال
 

پرداخت اقساطی شهریه

در جهت ارج نهادن و تسهیل ثبت نام اعضای محترم امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره ها با توجه به شرایط شرکت کنندگان فراهم گردیده که عزیزان می توانند جهت اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی با دفتر کنسرسیوم 4-33369052-041 تماس حاصل نمایند .

 

مدارک مورد نیاز

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور گواهینامه به شرح زیر می باشد که در زمان برگزاری دوره اخذ خواهد شد و نیازی به ارسال آنها قبل از برگزاری دوره نمی باشد.

1) کپی کارت ملی و شناسنامه طبق دستور العمل (بطوری که باید در یک صفحه A4 بوده و در بالای صفحه تصویر شناسنامه و در پایین صفحه تصویر کارت ملی باشد)

2) کپی آخرین مدرک تحصیلی (ارائه گواهی موقت بلامانع می باشد)

3) دو عدد عکس 4*3 جدید و تمام رخ با زمینه روشن

درصورتی که در ارائه هریک از موارد مذکور مشکلی وجود داشته باشد در اسرع وقت با کارشناسان کنسرسیوم تماس حاصل نموده و راهکار های مربوطه را جویا شوید.

توجه بسیار مهم : شرکت کنندگان عزیز توجه داشته باشند مسئولیت هرگونه اختلال در روند صدور گواهینامه آموزشی بین المللی دوره بدلیل عدم ارائه مدارک مذکور در مهلت تعیین شده متوجه فرد شرکت کننده خواهد بود و انجمن مهندسان ایران هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد شد.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1699

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

دوره مهارت های هفتگانه icdl WPS امام زمان(عج) mfl بازسی غیر مخرب تعمیرات و عیب یابی تجهیزات پزشکی آگاهی تعمیر بیوشیمی قیمت بازرسی سازه دوره های ارز های دیجیتال در تبریز کنتر کیفیت BMS راديوگرافی دوره دستیاری دندانپزشکی در اهواز الکتروشوک S & W متخصص رادیولوژی تکنولوژیCRISRP/Cas9 سختی سنجی رحم جایگزین زوج نابارور و مادر جانشین معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ، مهندسی پزشکی ایران ، مهندسی پزشکی دانشگاه پیام نبود تجهیزات پزشکی ضرر لیزر دندان پزشکی تفسیر رادیوگرافی عیب یابی اسپکتروفتومتر آموزش داروخانه حبوبات سرخوردگی کودکان آموزشگاه تخصصی مهندسی پزشکی نانو فناوری حقوق دستیار دندانپزشک در مشهد دوره های مجازی تعمیرات تجهیزات پزشکی رویش دوباره دندان بازرسی غیر مخرب تصاوير ديجيتال سه بعدی حقوق دستیار دندانپزشک در اصفهان فشار سنج نبولایزر چطور عمل میکند پایه‌های پزشکی هسته‌ای روز اورلپ تعمیر یونیت صدور گواهی ایزو در تبریز پرهیزگارترین مقرآن مجید برگزاری دوره های آموزشی تعمبر چرا منابع بهیاری اموزشگاه فنی آزاد aws گواهینامه ای مشترک آشنایی با داروها Construction oxygen compressor کلاس های آموزش برنامه نویسی در تبریز PYTHON ریشه آسیب های امنیتی عکس‌برداری دیجیتالی بیماری های دهان مشاوره تجهيز بیمارستان ها مدیریت پزشکی

logo آموزش استاندارد AWS D1.1 طراحی و بازرسی سازه های فلزی

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس