نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

ghoveh ghazaeyeh

شهید سید محمدحسینی بهشتی در دوم آبان ۱۳۰۷ هجری شمسی در اصفهان چشم به جهان گشود. پدرش از روحانیان اصفهان و امام جماعت مسجد لومبان بود. وی از چهار سالگی به مکتب رفت و در اندک زمانی قرائت قرآن و خواندن و نوشتن را آموخت و با ورود به دبیرستان به دلیل علاقه به تحصیل علوم دینی، مدرسه را‌‌ رها و در سال ۱۳۲۱ وارد حوزه علمیه شد.

به سال ۱۳۲۵ یعنی در هجدهمین بهار زندگی خود به قم عزیمت کرد و در کنار تحصیل علوم دینی، در سال ۱۳۲۷ موفق به دریافت دیپلم ادبی در امتحانات متفرقه شد. در‌‌ همان سال، وارد دانشکده الهیات معقول و منقول شد و در سال ۱۳۳۰ با دریافت درجه لیسانس به قم بازگشت و در دبیرستان حکیم نظامی مشغول تدریس زبان انگلیسی شد.

در سال ۱۳۳۱ ازدواج نمود که حاصل این پیوند، دو پسر و دو دختر بود. وی در سال ۱۳۳۳، دبیرستان دین و دانش قم را تأسیس نمود و تا سال ۱۳۴۲ سرپرستی آن را برعهده داشت. در فاصله سال‌های ۱۳۳۵ تا ۱۳۳۸، دوره دکترای فلسفه الهیات را گذراند سپس، با شرکت فعال در مبارزات سال‌های ۴۱ و ۴۲ از سوی ساواک مجبور به عزیمت از شهر قم به تهران گردید.

این شهید راست قامت تاریخ به پیشنهاد و درخواست آیت الله حائری رحمه الله و آیت الله میلانی رحمه الله به هامبورگ عزیمت و سرپرستی مسجد و تشکل مذهبی جوانان آن شهر را عهده دار و به فعالیت‌های عمیق دینی و فرهنگی پرداخت. در طی این مدت سفرهایی به عربستان، سوریه، لبنان، ترکیه و عراق (به منظور دیدار امام رحمه الله) انجام داد.

سرانجام در سال ۱۳۴۹، به ایران بازگشت و به فعالیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی روی آورد. در این مدت، چندین بار توسط ساواک دستگیر و روانه زندان شد. در آذر ماه ۱۳۵۷ به فرمان امام خمینی رحمه الله شورای انقلاب را تشکیل داد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره به عنوان ایدئولوگ و لیدر در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی به فعالیت می‌پرداخت.

حزب جمهوری اسلامی را با هدف تربیت و شناسایی نخبگان سیاسی فرهنگی پایه گذاری نمود. در تدوین قانون اساسی به عنوان نایب رئیس مجلس خبرگان ایفای نقش می‌کرد. پس از استعفای دولت موقت در سال ۱۳۵۸، مدتی به عنوان وزیر دادگستری و سپس، از سوی امام خمینی رحمه الله به ریاست دیوان عالی کشور منصوب گردید.

وی سرانجام در حین انجام وظیفه در این سمت بود که در شامگاه ۷ تیر سال ۱۳۶۰ در حین سخنرانی در تالار حزب جمهوری اسلامی بر اثر انفجار ساختمان حزب توسط منافقین به همراه کاروان ۷۲ نفره خود به خیل عظیم شهدای کربلا پیوست.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1684

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

شكوفایی قیام خونین 15 خرداد رایگان پرینت سه بعدی انسان n vhd'hk kl Cat Scan کلینیک مخصوص دیالیز کلاس عملی تکنسین داروخانه در تبریز بيوفيدبك در روانشناسي استخدام نسخه پیچ آموزش دستیاری دندانپزشکی مشکلات داروسازی دوره دستیار دندانپزشک در شیراز کلاس نرم افزار داروخانه در شبستر كشف اشعه X کلاس تست های غیرمخرب و بازرسی جوش در یزد انواع تصویربرداری های پزشکی دستیار دندانپزشک مجتمع فنی تهران دستیار دندانپزشک در اصفهان امروز سرطان مغزی بسیار کشنده حساسیت به دارو غلات جمهوری اسلامی ایران نوزادان حقوق دستیار دندانپزشک در اصفهان جشن مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک بیماری نور فلورسنت فروش یوک آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در شیراز سرپل ذهاب آموزش تست های غیر مخرب به روش های چشمی VT در تهران ثبت نام دوره های نسخه پیچی در تبریز آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در کرج آب‌انبار در ايران وسایل پزشکی کنسرسیوم ایرکاس،برگزاری دوره های آموزشی فیلتر خرید ترک یاب تصویربرداری در پزشکی بیو مکانیک ناشنوایان راست دست دوره مهارت های هفتگانه icdl دوره مهارت های هفتگانه icdl مواد فلورسنت BMS آموزش اتصالات متریال در تبریز آموزشگاه نسخه خوانی تبریز بازرسی جرثقیل آشنایی با المان های الکترونیکی در تبریز قیمت NDT نانو تکنولوژی آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی عیب یابی اندوسکوپی وزن مخصوص BJ آموزش شناسايي مزاجهای اصلي آموزش ذرات مغناطیسی بخش دوم آیین نامه تجهیزات پزشکی

logo 7 تیرماه شهادت آیت الله بهشتی و روز قوه قضاییه

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس