نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

ghoveh ghazaeyeh

شهید سید محمدحسینی بهشتی در دوم آبان ۱۳۰۷ هجری شمسی در اصفهان چشم به جهان گشود. پدرش از روحانیان اصفهان و امام جماعت مسجد لومبان بود. وی از چهار سالگی به مکتب رفت و در اندک زمانی قرائت قرآن و خواندن و نوشتن را آموخت و با ورود به دبیرستان به دلیل علاقه به تحصیل علوم دینی، مدرسه را‌‌ رها و در سال ۱۳۲۱ وارد حوزه علمیه شد.

به سال ۱۳۲۵ یعنی در هجدهمین بهار زندگی خود به قم عزیمت کرد و در کنار تحصیل علوم دینی، در سال ۱۳۲۷ موفق به دریافت دیپلم ادبی در امتحانات متفرقه شد. در‌‌ همان سال، وارد دانشکده الهیات معقول و منقول شد و در سال ۱۳۳۰ با دریافت درجه لیسانس به قم بازگشت و در دبیرستان حکیم نظامی مشغول تدریس زبان انگلیسی شد.

در سال ۱۳۳۱ ازدواج نمود که حاصل این پیوند، دو پسر و دو دختر بود. وی در سال ۱۳۳۳، دبیرستان دین و دانش قم را تأسیس نمود و تا سال ۱۳۴۲ سرپرستی آن را برعهده داشت. در فاصله سال‌های ۱۳۳۵ تا ۱۳۳۸، دوره دکترای فلسفه الهیات را گذراند سپس، با شرکت فعال در مبارزات سال‌های ۴۱ و ۴۲ از سوی ساواک مجبور به عزیمت از شهر قم به تهران گردید.

این شهید راست قامت تاریخ به پیشنهاد و درخواست آیت الله حائری رحمه الله و آیت الله میلانی رحمه الله به هامبورگ عزیمت و سرپرستی مسجد و تشکل مذهبی جوانان آن شهر را عهده دار و به فعالیت‌های عمیق دینی و فرهنگی پرداخت. در طی این مدت سفرهایی به عربستان، سوریه، لبنان، ترکیه و عراق (به منظور دیدار امام رحمه الله) انجام داد.

سرانجام در سال ۱۳۴۹، به ایران بازگشت و به فعالیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی روی آورد. در این مدت، چندین بار توسط ساواک دستگیر و روانه زندان شد. در آذر ماه ۱۳۵۷ به فرمان امام خمینی رحمه الله شورای انقلاب را تشکیل داد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره به عنوان ایدئولوگ و لیدر در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی به فعالیت می‌پرداخت.

حزب جمهوری اسلامی را با هدف تربیت و شناسایی نخبگان سیاسی فرهنگی پایه گذاری نمود. در تدوین قانون اساسی به عنوان نایب رئیس مجلس خبرگان ایفای نقش می‌کرد. پس از استعفای دولت موقت در سال ۱۳۵۸، مدتی به عنوان وزیر دادگستری و سپس، از سوی امام خمینی رحمه الله به ریاست دیوان عالی کشور منصوب گردید.

وی سرانجام در حین انجام وظیفه در این سمت بود که در شامگاه ۷ تیر سال ۱۳۶۰ در حین سخنرانی در تالار حزب جمهوری اسلامی بر اثر انفجار ساختمان حزب توسط منافقین به همراه کاروان ۷۲ نفره خود به خیل عظیم شهدای کربلا پیوست.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1717

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

آنالیز روغن رحمت تست‌های آزمایشگاهی سیستم اینترلاک تهيه و تأمين خون پلاکت نوروفيدبك نوروفیدبک چیست؟ استخدام مهندسی پزشکی دندان نیش کلاس آموزش نسخه خوانی در مشهد dental توموگرافی دستیار دندانپزشک بازار کار مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک استخدامی دستیار دندانپزشک در اصفهان کلاس تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در مشهد علمی کاربردی اشنایی با آیین نامه واردات و صادرات تجهیزات پزشکی کلاس دستیار دندانپزشکی در قم آزمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی متالوگرافی جلوگیری از استرس راه پله و پاشیر بلوک کالیبراسیون حقوق دستیار دندانپزشک در کرمان مواد مصرفی پرینترهای جوهری میلاد تعمیر تجهیزات بازرسی روش‌های اسپیرومتری تعمیر تخصصی دوره آموزش تعمیرات تجهیزات مهندسی پزشکی مدیر اجرایی دوره گیاهان دارویی در کلیبر دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در شبستر ریه های شهر مدرک icdl تبریز مدرک icdl تبری کنسرسيوم ايرکاس • تصویربرداری مولکولی چیست؟ دوره آموزشی پایپینگ در ساری دی اکسید کربن یوک ایرانی اشتغال نسخه پیچ در تبریز hypothermia تعمیر مانتور علائم حیاتی اصول يك ساختمان هوشمند داوینسا تکنسین دارویی یُد رادیواكتیو کلاس دستیار دندانپزشک در مشهد دوره گیاهان دارویی در مشهد کلاس عملی قفسه چینی داروخانه در تبریز استخدام دستیار دندانپزشک در غرب تهران بازار کار تکنسین های پزشکی هنری الكساندر استخدام دستیاری دندانپزشک در کرمان فیلم مهندسی پزشکی طراحی تجهیزات و دستگاه ها بازرسی سوله منظورمانيتورینگ وکنترل یکپارچه قسمتهای مهم وحياتی درساختمان

logo 7 تیرماه شهادت آیت الله بهشتی و روز قوه قضاییه

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس