نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

دوره آموزشی استاندارد صنایع خودرو سازی ISO TS 16949

تجارت خارجی ایزو(ISO) مخفف عبارت International Organization for Standardization به مفهوم سازمان بین‌المللی برای استانداردسازی است . در حال حاضر، این سازمان بین‌الملی متشکل از یک شبکه از مؤسسات استاندارد ملی در 157کشور دنیا است، که بر پایه یک مرکز در هر کشور و یک مرکز اصلی در شهر ژنو - سوئیس- فعالیت می‌کند که وظیفه هماهنگی مراکز مختلف را برعهده دارد. امروزه رعایت استانداردهای ایزو در تولید و عرضه محصولات و خدمات از چنان اهمیتی برخوردار است که در عرصه تجارت جهانی، استاندارد‌های ایزو شرط اولیه در داد و ستدهای بین‌المللی قرار گرفته است.

صنعت خودرو نمونه ای از صنایعی است که مجموعه ای از ویژگی ها مانن محصولات پیچیده ، اهمیت بالا کیفی ، الزامات ایمنی ، بازار کسترده فروش، ضریب اشتغال زایی قابل توجه وغیره را دارا میباشد.با در نظر گرفتن تمام ویژگی ها ،سیتم مدیریت کیفی که برای یک مجموعه تولید کننده خودرو ویا قطعات آن گزینش میگردد،باید حائز شرایط والزاماتی باشد که توانای پاسخگویی به تمامی موارد فوق را دارا باشد.

صنعت خودرو سازی یکی از بزرگترین و مهمترین صنایع تولیدی در سطح جهان است که علاوه بر انتظارات روز افزون مشتریان خود ، دارای استانداردها ی خاص بین المللی می باشد . لذا شرکتها ی معتبر سازنده خودرو در دنیا ، از سالها پیش به تدوین استانداردهای خاص مدیریت در این صنعت پرداخته اند. سرمایه گذاری هایی که درسطح جهان در صنعت خودرو صورت گرفته ونیز توجه دقیق به زنجیره های عرضه Supply Chin وتلاش خودرو سازان به ارتقا تامین کننده گان این صنعت،از دیر باز برای ایجاد استانداردهای معتبری همچون QS 9000 و VDA6.1 بوده است. ISO/TS 16949 به صورت مشترک به وسیله اعضای گروه عملیاتی بین المللی خودروسازی (IATF) با همکاری تنگاتنگ با سازمان بین المللی استانداردسازیISO تهیه شده است.این استاندارد ترکیب الزامات اختصاصی چهار مورد از متدولوژی استانداردهای خودروسازی اروپا و امریکا (QS-9000-VDA6-EAQF-AVSQ) و ارائه یک استاندارد واحد است.ISO/TS 16949 الزامات یک سیستم مدیریت کیفیت برای طراحی ، توسعه ، تولید ، نصب وخدمات در محصولات مربوط به خودرو را معین میکند .

به وسیله استاندارد ایزو TS 16949 میتوان باعث نزدیک کردن خواسته وانتظارات مرتبط با سیستم مدیریت کیفیت سازندگان قطعات خودرو وایجاد زبانی مشترک مابین آنها وخودرو سازان شد همچنین این استاندارد ایجاد معیارها ی تخصصی همراه با الزامات مشتریان ، الزامات یک سیستم مدیریت را برای استفاده در کل زنجیره تامین قطعات و ملزومات خودرو سازی معین می نماید.عرضه کنندگان مستقیم و غیر مستقیم، کارخانه های خودرو سازی که هدفشان حفظ و یا بدست آوردن جایگاه در وضعیت رقابتی بازار با استفاده از تولید قطعات با کیفیت بالاتر است.

 استاندارد  ISO/TS16949 یکی از کامل ترین استاندارد های سیستم مدیریت در جهان می باشد  در این دوره آموزشی تشریح ساختار کلی استاندارد ISO/TS 16949:2009 مروری بر الزامات استاندارد ISO 9001:2015 ، نگرش‌ فرآیند مشتری گرا و تلفیق آن با سیستم‌های عملیاتی سازمان‌های تولید کننده قطعات خودرویی و تأمین کنندگان قطعه برای ارائه خدمات مرتبط با خودرو، تشریح مبانی ممیزی، نحوه برنامه‌ریزی، برگزاری ممیزی داخلی و شیوه اجرایی آن. تشریح نحوه شناسایی عدم انطباق‌ها و تدوین گزارش‌های ممیزی، تشریح مسائل، موضوعات و نکات حائز اهمیت از نظر فنون ارتباطی ممیزان.

آیا می دانید ؟؟؟؟

آشنایی با سیستم های مدیریت کیفیت و داشتن گواهینامه بین المللی در این برهه از زمان صنعتی برای هر مهندسی اجباری و الزامی است.

سرفصل دوره آموزشی

آشنايي با كيفيت و روند معرفي آن درصنعت خودرو

تشريح اصول كلي و مباني استاندارد ISO / TS 16949

تشريح الزامات استاندارد مديريت كيفيت با نظام نامه هاي مرجع (FMEA,MSA,SPC,PPAP,APQP)

دلايل و ضرورت مستند سازي

نحوه تنظيم مستندات مبتني بر نياز استاندارد (نظامنامه، خط مشي كيفيت ، روشهاي اجرايي و ...)

آشنايي با نحوه كد گذاري (شناسايي) و رديابي

آشنایی با مبانی واژگان سند مشخصات فنی ایزو ISO / TS 16949

آشنایی با رویکرد فرآیندی

آشنائي با الزامات سیستم مدیریت در صنایع خودرو ISO / TS 16949

آشنايي با نحوه مستندسازی سیستم مدیریت در صنایع خودرو

آشنائي با الزامات سیستم مدیریت در صنایع خودرو ISO / TS 16949

آشنائي با الزامات سیستم مدیریت در صنایع خودرو ISO / TS 16949

آشنایی با رویکرد چند تخصصی در فرآیند طراحی و توسعه

آشنایی با نحوه تدوین طرح اضطراری

آشنایی با پاکیزیگی محیط کار

آشنایی با تدو.ین طرح کیفیت در صنایع خودرو

آشنایی با نحوه تدوین برنامه کنترل

آشنایی با کنترل فرآبند آماری SPC

آشنایی با سیستم تجزیه و تحلیل سیستم اندازه گیری MSA

آشنایی با تجزیه و تحلیل حالات خرابی فرآیند شامل FMEA

آشنایی با روش پایش و اندازه گیری فرآیند ساخت

آشنایی با روش آدیت محصول

آشنایی با سیستم مدیریت ابزار آلات تولید

معرفي استاندارد مميزي و تعاريف و اصطلاحات آن

تشريح انواع مميزي ها و نقش آنها در سازمان

اصول مميزي

مديريت برنامه ريزي

فعاليتهاي مميزي

روانشناسي در مميزي

مراحل اخذ گواهينامه

كارگاههاي مرتبط

توجه مهم : یاد آوری می گردد که استاندارد صنایع خودرو سازی نسخه تکمیل شده استاندارد ایزو 9001 می باشد و تمامی مفاد ایزو 9001 را شامل می گردد.

مخاطبین دوره

مخاطبین این دوره آموزشی کليه فارغ التحصيلان رشته هاي فني مهندسي وعلوم پایه بالاخص رشته های مکانیک - مواد -متالورژی- برق - صنایع و ... وعلاقه مندان به حوزه مشاوره، کليه کارشناسان, بازرسان و ناظران شرکتها ومديران شاغل در واحدهاي  فني - مهندسي، توليد، کنترل کيفيت، بازرسي فني

 

امکان حضور مجازی در دوره

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اعضای محترم ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزشی نبوده و صرفا با مطالعه مستندات پک آموزشی ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.برای شرکت کنندگان مجازی فیلم های دوره آموزشی به همراه مستندات ارسال می گردد و پس از مطالعه موارد همانند سایر شرکت کنندگان آزمون بصورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

 

آزمون دوره

بر اساس دستورالعمل مصوب شورای آموزشی کنسرسیوم، آزمون کلیه دوره های آموزشی بصورت اینترنتی و از طریق سامانه هوشمند آزمون های اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به حضور مجدد کارآموز جهت انجام آزمون نمی باشد.

آزمون این دوره نیز بصورت اینترنتی می باشد که شرکت کنندگان باید به 25 سوال چهار گزینه ای در 25 دقیقه پاسخ دهند که مدت زمان مجاز جهت ورود به سیستم آزمون 24 ساعت جهت شروع فرآیند آزمون می باشد که زمان شروع و پایان آن برای هر دوره آموزشی، از طریق واحد آموزش کنسرسیوم اطلاع رسانی می گردد که شرکت کنندگان می بایست با ورود به سایت کنسرسیوم ایرکاس از طریق پنل آموزش، آزمون مربوطه را انجام دهند .

گواهینامه آموزشی دوره

در این دوره آموزشی چندین حالت برای صدور گواهینامه آموزشی پیش بینی شده است که شرکت کنندگان بسته به نیاز خود می توانند نوع گواهینامه های خود را تعیین نمایند.

آپشن اول :  برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه گواهینامه معتبر از طرف کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران به زبان فارسی که دارای ارزش ترجمه و تایید وزارت امور خارجه می باشد بصورت رایگان اعطا خواهد شد.

 

آپشن دوم: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه و اخذ گواهینامه فارسی ، در صورت نیاز می توانند با پرداخت مبلغ 25000 تومان گواهینامه به زبان انگلیسی را نیز علاوه بر گواهینامه فارسی از طرف کنسرسیوم ایرکاس دریافت نمایند.

 

آپشن سوم : شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه می توانند علاوه بر گواهینامه های کنسرسیوم با پرداخت 20 دلار (بیست دلار) گواهینامه بین المللی از آکادمی RFTC اسپانیا و دارای کد رهگیری بین المللی را درخواست نمایند . شایان ذکر است مدت زمان صدور این گواهینامه 1 ماه می باشد.

زمان و مکان برگزاری

این دوره آموزشی در یکی از سالن های اختصاصی انجمن مهندسان و نوآوران به مدت 3 روز و در آخر هفته (روز های چهارشنبه - پنج شنبه - جمعه ) از ساعت 8 صبح لغایت 17 عصر برگزار خواهد شد که زمان های استراحت و برنامه نهار و نماز در آن گنجانده شده است.

زمان برگزاری دوره آموزشی استاندارد ایزو 16949 :   بزودی اعلام خواهد شد

رزرو و یا ثبت نام دوره های آموزشی

رزرو دوره های آموزشی صرفا جهت اعلام آمادگی جهت شرکت در دوره آموزشی می باشد فلذا رزرو دوره به منزله ثبت نام نمی باشد و در صورت وجود ظرفیت بر اساس تاریخ رزرو دوره اطلاع رسانی صورت پذیرفته و از طرف واحد آموزش برای ثبت نام تماس گرفته خواهد شد  فلذا برای قطعی شدن ثبت نام حتما باید ثبت نام قطعی انجام دهید.

برای رزرو دوره ها می توانید از دو روش پیشنهادی زیر استفاد نمایید :

1. جهت رزرو دوره و ثبت درخواست از طریق فرم رزرو دوره های آموزشی می توانید اقدام نمایید.

2 - رزرو پیامکی این دوره با ارسال عدد 1011 به سامانه پیامکی 30001230700700

توجه مهم : شرکت کنندگان محترم توجه داشته باشند پس از تایید نهایی ثبت نام طی 48 ساعت پیامک تایید ثبت نام ارسال خواهد شد که به منزله تایید ثبت نام می باشد که  در صورت عدم دریافت این پیامک سریعا با دفتر کنسرسیوم تماس حاصل نموده و مراتب را پیگیری نمایند.

هزینه ثبت نام دوره
نام دوره هزینه دوره مجازی هزینه دوره حضوری
دوره آموزش استاندارد ایزو 16949
2500000 ریال 4500000 ریال
 

پرداخت اقساطی شهریه

در جهت ارج نهادن و تسهیل ثبت نام اعضای محترم امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره ها با توجه به شرایط شرکت کنندگان فراهم گردیده که عزیزان می توانند جهت اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی با دفتر کنسرسیوم 4-33369052-041 تماس حاصل نمایند .

 

مدارک مورد نیاز

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور گواهینامه به شرح زیر می باشد که در زمان برگزاری دوره اخذ خواهد شد و نیازی به ارسال آنها قبل از برگزاری دوره نمی باشد.

1) کپی کارت ملی و شناسنامه طبق دستور العمل (بطوری که باید در یک صفحه A4 بوده و در بالای صفحه تصویر شناسنامه و در پایین صفحه تصویر کارت ملی باشد)

2) کپی آخرین مدرک تحصیلی (ارائه گواهی موقت بلامانع می باشد)

3) دو عدد عکس 4*3 جدید و تمام رخ با زمینه روشن

درصورتی که در ارائه هریک از موارد مذکور مشکلی وجود داشته باشد در اسرع وقت با کارشناسان کنسرسیوم تماس حاصل نموده و راهکار های مربوطه را جویا شوید.

توجه بسیار مهم : شرکت کنندگان عزیز توجه داشته باشند مسئولیت هرگونه اختلال در روند صدور گواهینامه آموزشی بین المللی دوره بدلیل عدم ارائه مدارک مذکور در مهلت تعیین شده متوجه فرد شرکت کننده خواهد بود و انجمن مهندسان ایران هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد شد.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1725

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

آموزشگاه تخصصی مهندسی پزشکی کنترل کیفی اتوکلاو بازرسی cips عامل اوتیسم گرایش بیوالکتریک تعمیر دی سی شوک اینسترومنت ها کرمانشاه کولون پرده فسفوری سلول‌های انسان آشنایی با تعمیر دستگاه فتوتراپی اشنایی با تصویر بردارى زیستى به کمک نانوذرات اواع بیوفیدبک فیلتر پایین گذر موج لمب مستأجر مجرم مسئول فنی واردکنندگان تجهیزات پزشکی مهندسی پزشکی گرایش بالینی ناشنوایان حقوق خانواده حافظه سوم خرداد منشی گری امور پزشکی نقشه کشی جوش روز معلم ضرورت و طرفین قرارداد رحم جایگزین دستگاه سنجش سدیم و پتاسیم پرینتر سه بعدی خانگی کمبود اکسیژن روانشناسان آموزش دوره دستیاری دندانپزشکی فروش یوک مغناطیسی میزان فطریه نتایج دستیاری دندانپزشکی کلاس ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در تبریز تعداد گلبول های قرمز و گلبول های سفید آموزش تریدینگ در تبریز امام هفتم تولید مواد آموزش تعمیر چراغ سیالتیک کلاس نرم افزار داروخانه در ارومیه اورهال مانیتورینگ علایم حیاتی Biosys هزینه عمل جراحی با لیزر بسته بندی و فروش گیاهان دارویی در تبریز فنی حرفه ای دوره آموزشی طب سنتی مزایا و معایب لیزر فروش یوک بازسازی تصاویر توموگرافی فاطمه (س) اموزش دستیاری دندانپزشکی سنگ نوسازس غضروفی آموزشگاه نسخه خوانی تبریز علی بن موسی الرضا زیست سیستم های پزشکی از راه دور

logo دوره آموزشی استاندارد صنایع خودرو سازی ISO TS 16949

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس