نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

khordeghi

خوردگی یکی از مهمترین مشکلات قابل توجه صنعت در بخش هایی همچون انتفال میعانات، سازه های دریایی، ساختمان و مخازن است و حفاظت کاتدیک فناوری رایج برای مقابله با آن است که صنایع نفت، گاز و پتروشیمی عمده ترین استفاده کنندگان این فناوری هستند.

توجه : این دوره برخلاف رویه ای که در برخی موسسات آموزشی اتخاذ شده است بصورت کاملا عملی برگزار می شود و تجهیزات مربوط به هر روش در اختیار کارآموز قرارداده می شود تا خود با انجام تست مراحل عملی آن را فراگیرد و در پابان دوره نفرات علاقمند جهت شرکت در برنامه کارآموزی جهت فراگیری فنون اجرایی کار معرفی می شوند.

 

سرفصل دوره آموزشی

شرکت کنندگان در دوره آموزش بازرسی خوردگی با مواردی به شرح زیر آشنا می شوند:

1) خوردگي چيست ؟
2) بررسي واكنش الكترو شيميايي( اكسيداسيون و احياء)
3) جدول پتانسيل فلزات
4) تشريح پيل ها با دو الكترود
5) الكترود مرجع
6) جدول پتانسيل فلزات
7) معرفي انواع پوشش عايقي لوله ها

8) خوردگي ناشي عدم يكواختي رطوبت
9) خوردگي ناشي از ارتباط خاك و بتن
10) خوردگي ناشي از باكتريهاي غير هوازي
11) خوردگي فلزي
12) خوردگي ناشي از اتصال لوله هاي جديد و قديم
13) خوردگي ناشي از جريانهاي سرگردان

14) نحوء عملكرد سيستم حفاظت كاتدي ترزيق جريان مزايا م معايب آن
15) نحوء عملكرد سيستم حفاظت كاتدي فدا شونده مزايا و معايب آن
16) تعيين مقدار شدت جريان درخواستي
17) حداكثر طول (ATTENUATION) محاسبات ضريب ميرايي ولتاژ

18) معيار 850 ميلي ولت ، كاربرد ها و محدويت هه
19) معيار 100 ميلي ولت ، كاربرد ها و محدويت هه
20) معيار شيفت پتانسيل 300 ميلي ولت

21) بررسي ، انتخاب ، مزايا و معايب انواع بستر آندي
22) بستر آند سطحي
23) بستر آند پخشي
24) بستر آند چاهي
25) بستر آند كابلي
26) جزئيات نصب بستر هاي آندي

27) سايزينگ ركتيفاير، كابل ،.........
28) انتخاب روش حفاظت (فداشونده ، جريان تزريقي)
29) انتخاب نوع بستر و نوع آند

30) روش طراحي حفاظت كاتدي خطوط لوله مدفون به طريق تزريق جريان و آند فداشونده

31) روش طراحي حفاظت كاتدي كف تانك

32) آشنايي با حفاظت كاتدي داخل تانك

33) آشنايي با حفاظت كاتدي اسكله

34) آشنايي با حفاظت كاتدي كشتي ها و سكوهاي دريايي

مخاطبین دوره

کلیه دانشجویان رشته های فنی و مهندسی(مکانیک، برق، عمران و...) و کلیه متخصصان و مدیران واحد های صنعتی، نیروگاهی و سایر صنایع و کارخانجات و کلیه علاقمندان به بحث مهندسی بازرسی رنگ و خوردگی

 

امکان حضور مجازی در دوره

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اعضای محترم ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزشی نبوده و صرفا با مطالعه مستندات پک آموزشی ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.برای شرکت کنندگان مجازی فیلم های دوره آموزشی به همراه مستندات ارسال می گردد و پس از مطالعه موارد همانند سایر شرکت کنندگان آزمون بصورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

 

آزمون دوره

بر اساس دستورالعمل مصوب شورای آموزشی کنسرسیوم، آزمون کلیه دوره های آموزشی بصورت اینترنتی و از طریق سامانه هوشمند آزمون های اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به حضور مجدد کارآموز جهت انجام آزمون نمی باشد.

آزمون این دوره نیز بصورت اینترنتی می باشد که شرکت کنندگان باید به 25 سوال چهار گزینه ای در 25 دقیقه پاسخ دهند که مدت زمان مجاز جهت ورود به سیستم آزمون 24 ساعت جهت شروع فرآیند آزمون می باشد که زمان شروع و پایان آن برای هر دوره آموزشی، از طریق واحد آموزش کنسرسیوم اطلاع رسانی می گردد که شرکت کنندگان می بایست با ورود به سایت کنسرسیوم ایرکاس از طریق پنل آموزش، آزمون مربوطه را انجام دهند .

گواهینامه آموزشی دوره

در این دوره آموزشی چندین حالت برای صدور گواهینامه آموزشی پیش بینی شده است که شرکت کنندگان بسته به نیاز خود می توانند نوع گواهینامه های خود را تعیین نمایند.

آپشن اول :  برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه گواهینامه معتبر از طرف کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران به زبان فارسی که دارای ارزش ترجمه و تایید وزارت امور خارجه می باشد بصورت رایگان اعطا خواهد شد.

 نمونه گواهینامه داخلی کنسرسیوم

آپشن دوم: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه و اخذ گواهینامه فارسی ، در صورت نیاز می توانند با پرداخت مبلغ 25000 تومان گواهینامه به زبان انگلیسی را نیز علاوه بر گواهینامه فارسی از طرف کنسرسیوم ایرکاس دریافت نمایند.

 نمونه گواهینامه ترجمه شده کنسرسیوم

آپشن سوم : شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه می توانند علاوه بر گواهینامه های کنسرسیوم با پرداخت 20 دلار (بیست دلار) گواهینامه بین المللی از آکادمی RFTC اسپانیا و دارای کد رهگیری بین المللی را درخواست نمایند . شایان ذکر است مدت زمان صدور این گواهینامه 1 ماه می باشد.

نمونه گواهینامه بین المللی

زمان و مکان برگزاری

این دوره آموزشی در یکی از سالن های اختصاصی کنسرسیوم ایرکاس در آخر هفته ها برگزار خواهد شد که زمان های استراحت و نهار و نماز در آن گنجانده شده است.

زمان برگزاری دوره آموزشی اصول و روش های بازرسی رنگ و خوردگی :   بزودی تاریخ دقیق اعلام می شود

رزرو و یا ثبت نام دوره های آموزشی

رزرو دوره های آموزشی صرفا جهت اعلام آمادگی جهت شرکت در دوره آموزشی می باشد فلذا رزرو دوره به منزله ثبت نام نمی باشد و در صورت وجود ظرفیت بر اساس تاریخ رزرو دوره اطلاع رسانی صورت پذیرفته و از طرف واحد آموزش برای ثبت نام تماس گرفته خواهد شد  فلذا برای قطعی شدن ثبت نام حتما باید ثبت نام قطعی انجام دهید.

برای رزرو دوره ها می توانید از دو روش پیشنهادی زیر استفاد نمایید :

1. جهت رزرو دوره و ثبت درخواست از طریق فرم رزرو دوره های آموزشی می توانید اقدام نمایید.

2 - رزرو پیامکی این دوره با ارسال عدد 1011 به سامانه پیامکی 30001230700700

توجه مهم : شرکت کنندگان محترم توجه داشته باشند پس از تایید نهایی ثبت نام طی 48 ساعت پیامک تایید ثبت نام ارسال خواهد شد که به منزله تایید ثبت نام می باشد که  در صورت عدم دریافت این پیامک سریعا با دفتر کنسرسیوم تماس حاصل نموده و مراتب را پیگیری نمایند.

هزینه ثبت نام دوره
نام دوره هزینه دوره مجازی هزینه دوره حضوری
اصول و روش های بازرسی رنگ و خوردگی
2500000 ریال 4500000 ریال
 

پرداخت اقساطی شهریه

در جهت ارج نهادن و تسهیل ثبت نام اعضای محترم امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره ها با توجه به شرایط شرکت کنندگان فراهم گردیده که عزیزان می توانند جهت اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی با دفتر کنسرسیوم 4-33369052-041 تماس حاصل نمایند .

 

مدارک مورد نیاز

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور گواهینامه به شرح زیر می باشد که در زمان برگزاری دوره اخذ خواهد شد و نیازی به ارسال آنها قبل از برگزاری دوره نمی باشد.

1) کپی کارت ملی و شناسنامه طبق دستور العمل (بطوری که باید در یک صفحه A4 بوده و در بالای صفحه تصویر شناسنامه و در پایین صفحه تصویر کارت ملی باشد)

2) کپی آخرین مدرک تحصیلی (ارائه گواهی موقت بلامانع می باشد)

3) دو عدد عکس 4*3 جدید و تمام رخ با زمینه روشن

درصورتی که در ارائه هریک از موارد مذکور مشکلی وجود داشته باشد در اسرع وقت با کارشناسان کنسرسیوم تماس حاصل نموده و راهکار های مربوطه را جویا شوید.

توجه بسیار مهم : شرکت کنندگان عزیز توجه داشته باشند مسئولیت هرگونه اختلال در روند صدور گواهینامه آموزشی بین المللی دوره بدلیل عدم ارائه مدارک مذکور در مهلت تعیین شده متوجه فرد شرکت کننده خواهد بود و انجمن مهندسان ایران هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد شد.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1714

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

استخدام دستیار دندانپزشک در رشت آموزش نرم افزار داروخانه در کرج فعال در حوزه اجتماعی جت نبولایزر سرویس أبوعلى آشنایی با عوارض داروها در تبریز بازاریابی دوره های کمک های اولیه بازرسی سیم بکسل سالروز درگذشت شهریار مرکز آموزش نسخه خوانی کلاس ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در بندرعباس مجازی گرایش بیومکانیک در رشته مهندسی پزشکی حقوق دستیار دندانپزشک در کرمان آموزش مهندسی پزشکی عکس ام آر آی هدف اسپکتروسکوپی دستگاه های بیسیک تعاریف کلاس آموزش نسخه الکترونیک در شیراز پژوهشگاه مواد و انرژي تصویربرداری از تومور دیابت اجزای کپسول آندوسکوپی کار پزشکی هسته‌ای در ایران رادیوگرافی تک دندان شرکت پژوهشی شونبرگ سازمان انتقال خون دوره مهارت های هفتگانه icdl بازرسی عایق کلاس تعمیر تجهیزات پزشکی در مشهد دستورالعمل جوشکاری پمپ سرنگ TOP- 5300 سختی سنجی زین العابدین انتخاب آلیاژ واکسن مننگوکوک چیست؟ Background – symmetry دوره دستیار دندانپزشک در شیراز بازرسی ریخته گری جعفری لنگرودی مقالات مهندسی پزشکی انسان CT SCAN نمونه سوالات آزمون تفسیر اسپیرومتری سانتریفیوژ افتراقی آموزش تست های غیر مخرب به روش های چشمی VT در شبستر استخوان فک آموزشگاه تزریقات در تبریز پردازش تصویر چیست؟ آشنایی با داروها تومورهای داخل چشم کار دستیار دندانپزشکی در تبریز دکتر جان آر آدلر قیمت ویژه کلاس تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در تهران

logo دوره آموزشی بازرسی خوردگی

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس