نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

dentiic

دندانپزشکان برای سرعت بخشیدن به کارها نیاز به افرادی دارند که در حوزه دندانپزشکی و تجهیزات دندانپزشکی مهارت لازم را داشته باشند و در امور مربوطه به دندانپزشک کمک کنند. دستیاران دندانپزشک به همراه دندانپزشکان مشغول به کار هستند و همچنین دارای وظایف مختلف اداری در دفتر دندانپزشکی هستند. یک دستیار کنار دندانپزشک که از مهارت بالایی برخوردار است ، عضو بسیار مهمی در تیم دندانپزشکی تلقی می شود. کاهش اضطراب بیماران ، اخذ تصمیم های به موقع ، ساده کردن فرایند های درمانی و افزایش کیفیت درمان از وظایف دستیار کنار دندانپزشک می باشند. در این حرفه به ایثار ، مسئولیت پذیری و آموزش مستمر نیاز می باشد(آموزش دستیاری دندانپزشکی در شیراز).

دستیار داندپزشکی چه کارهای انجام می ددهد

آماده کردن پرونده بیمارن
با توجه به نوع درمان دندانپزشکی و نیاز پزشک ، ست وسایل و تجهیزات مورد نیاز پزشک را آماده کند.
مواد دندانپزشکی مورد نیاز را مخلوط کرده و آماده کند.
بیمار را برای شروع درمان آماده کند.
بعد از اتمام مراحل درمان ، توصیه های لازم را به بیمار بدهد.
دستیار دندانپزشک باید موجودی مواد مصرفی در مطب را بداند و در صورت اتمام مواد به پزشک اطلاع دهد.
تنطیم پرونده بیمار ، نوبت دهی و تعیین هزینه نیز به عهده دستیار دندانپزشک است(دستیاردندانپزشک در شیراز)

روش‌های درمانی در دستیاری دندانپزشکی

در دستیاری دندانپزشکی، دستیاران به دندانپزشکان در انجام روش‌های درمانی مختلف کمک می‌کنند. این شامل روش‌های زیر می‌شود:

 1. ایجاد آمادگی و پیش‌آماده‌سازی برای درمان: دستیاران دندانپزشکی مسئول آماده‌سازی ابزارها، تجهیزات و مواد مورد نیاز برای درمان‌ها هستند. آن‌ها باید تمامی وسایل را به درستی آماده کنند و برای انجام رویکردهای درمانی از قبیل تمیز کردن، استریل کردن و ارزیابی مواد مورد استفاده اقدام کنند.

 2. یاری در آزمون‌ها و تشخیص‌ها: دستیاران ممکن است در انجام آزمون‌های پیش‌درمانی مانند تهیه عکس‌های رادیوگرافی و بررسی مدارک پزشکی بیماران به دندانپزشکان کمک کنند. همچنین می‌توانند در ارزیابی و تشخیص بیماری‌ها و مشکلات دندانپزشکی مشارکت داشته باشند.

 3. همکاری در فرآیند درمان: دستیاران دندانپزشکی در فرآیند درمان فعالیت‌های متعددی انجام می‌دهند. آن‌ها ممکن است در خلق آرامش و راحتی بیماران، بازدید از بیماران قبل و بعد از درمان، کمک در ایجاد محیط بهداشتی و استریل، جوانسازی تجهیزات و تمیز کردن سطوح کاری و ابزارهای مورد استفاده درمانی و همچنین مونیتورینگ و نظارت بر وضعیت بیماران درمان شده مشارکت کنند.

آینده شغلی دستیار دندانپزشک

شاید بتوان گفت که موقعیت های شغلی دستیار دندانپزشکی در ایران بسیار خوب است. هر دندانپزشکی به دو دستیار دندانپزشک نیاز دارد و از آنجایی که ظرفیت شغل دندانپزشکی در ایران بالاست به طبع با افزایش دندانپزشکان موقعیت های شغلی برای شغل دستیار دندانپزشکی هم افزایش پیدا می کند. البته قابل ذکر است که هر چقدر توانایی ها و سابقه شغلی این افراد بالاتر باشد می توانند موقعیت شغلی بهتری برای خود فراهم نمایند(آموزش دستیاری دندانپزشکی در شیراز).

برای آموزش دستیاری دندانپزشک با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی دستیاری دندانپزشک روی لینک زیر کلیک کنید

222 آموزش دستیاری دندانپزشک در شیراز

آموزش مجازی این دوره در خانه با هزینه کمتر 

1111 آموزش دستیاری دندانپزشک در شیراز

اینستاگرام ما:(روی عکس زیر کلیک کنید)

اینستاگرام آپادانا

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1725

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

آب‌انبار مدارک asnt زمان آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در شیراز بریدگی کناری جوش لبنیات Web Server آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در شیراز درمان ریشه آموزش مولکول آنالیز سیستم ها مرکز ملی تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های بهداشت صدور گواهی مشهور آموزش تعمیرات ونتیلاتور دوره دستیاری دندانپزشکی در رشت نشت عایق علائم بیماری مننژیت ویروسی نوجوانان مانیتورینگ علائم حیاتی BCI نور فلورسنت کتاب اکسیژن ساز ملانومای بدخیم دوره بازرسی جوش صحّت قرارداد رحم جایگزین سندبلاست استخوان آدرس آموزشگاه تکنسین داروخانه در تبریز دوربین SPECT هپاتیت C مزایا فضای سبز داروخانه آنلاین labeling آموزش قفسه چینی داروخانه کلاس تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در گرگان تست DCVG/CIPS متخصص برنامه نویسی تنش مهماني خداوند بهداشت و ایمنی قرارداد رحم جایگزین و عقد عاریه حقوق خانواده آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در اصفهان تکنیک جدید ساخت داربست متخلخل جهت ترمیم بافت استخوان تولید ماشین بیهوشی در ایران ترمال بازرسی مایعات نافذ تست سد ut man دوره اموزشی مهارتهای هفتگانه icdl دوره اموزشی مهارتهای هفتگانه icdl دوره نسخه پیچی برنده .با معرفی صدمات فیزیکی و سوختگی ها زندگینامه ائمه اطهار استخدام دستیار دندانپزشک در شیراز اجزای کپسول آندوسکوپی

logo آموزش دستیاری دندانپزشک در شیراز

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس