نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

  2wn maxresdefault 2  

 

علم آن چه هست را توضیح می دهد ، مهندسی چیزی را که هرگز نبوده خلق می کند . ریاضیات نه علم است و نه مهندسی بلکه ابزار است . فیزیک و شیمی علم هستند ولی مهندسی نیستند . رباتیک علم نیست بلکه مهندسی است . برای عالم بودن فقط به یک نوع استعداد یا هوش نیاز دارید . اما هوش متفاوتی لازم دارید تا چیزی که نبوده است را خلق کنید . خلق و نوآوری ، هوش و توانایی می خواهد . هوش برای حل مسائل و مشکلات و توانایی نفوذ سخن .

رشته مهندسی رباتیک یک برنامه آموزشی با دید تخصصی به رباتیک شامل آموزش زمینه هایی از مهندسی برق، کامپیوتر و مکانیک است که در ساخت و استفاده از ربات ها مورد نیاز هستند. هدف رشته مهندسی رباتیک ، طراحی ماشین های مکانیکی خودمختار (اتونوموس) است. یکی از دلایل ایجاد رشته مهندسی رباتیک در دانشگاه ها ، تجمیع تحقیقات رباتیک است. دانشجویان این رشته باید بتوانند نقش موثری در توسعه تکنولوژی های مربوط به رباتیک داشته باشند. این رشته بر پایه دروس علمی و تحقیقات عملی پایه ریزی می شود که در آزمایشگاه رباتیک و تحت نظارت اساتید انجام خواهند شد. تجربه فعالیت های رباتیکی کشور نشان داده است که دانش آموختگان رشته مهندسی رباتیک به علت ماهیت فرا رشته ای و فعالیت تیمی مورد نیاز این رشته، توانایی مهندسی بسیار زیادی کسب کرده و قادرند در تمام صنایعی که نیازمند خودمختارسازی (اتونوموس) و یا طراحی ماشین آلات صنعتی هستند به خوبی ایفای نقش نموده و در پروژه های صنعتی بزرگ شرکت و یا آن را با موفقیت رهبری نمایند. یک جمله معروف وجود دارد که می گوید : “مهندسی رباتیک ، بهشت ریاضیات است.” یعنی تمام دروس رباتیک بر محور ریاضیات شکل گرفته اند.

این رشته یکی از رشته های میان رشته ای جدید در ایران میباشد ،جدید بودنش میتواند بدلیل تاسیس در حد اکثر ۱۵ سال گذشته باشد و میان رشته ای است به دلیل اشتراکاتی که با رشته های مهندسی برق گرایشات الکترونیک و کنترل و همچنین مهندسی مکانیک گرایش طراحی جامدات و مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزاردارد.

 

تفاوت رشته مهندسی رباتیک با گرایش رباتیک:

رباتیک در دانشگاه های مختلف می تواند یک رشته مستقل یا گرایش رشته های برق ، مکانیک ، علوم کامپیوتر و هوافضا باشد

حتی ممکن است در دانشگاهی هر دو وجود داشته باشد یعنی هم رشته مستقل رباتیک و هم گرایش رباتیک وجود داشته باشد

در دانشگاه هایی دیده شده است که در چند دانشکده به عنوان گرایش دیده شده است یعنی دانشکده برق و مکانیک به طور مجزا گرایش رباتیک دارند و هیچ تعاملی با یکدیگر ندارند.

 

تحصیلات لازم برای ورود به شغل مهندسی رباتیک علاقه مندان به شغل مهندسی رباتیک باید در رشته مهندسی رباتیک در دانشگاه های کشور تحصیل کنند. این افراد می توانند در سطح کارشناسی ارشد در رشته مهندسی رباتیک یا مهندسی کامپیوتر- هوش مصنوعی گرایش رباتیک و در سطح دکتری در رشته هوش ماشین و رباتیک(از زیر مجموعه های مهندسی برق) ادامه تحصیل دهند.

 

31 Copy 2

 

 

 

 

 

 

 

 

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1698

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

دیجیتال مدرک icdl فوری تبریز اصول نگهداری و کالیبراسیون دستگاه انژیوگرافی استخدامی دستیار دندانپزشک در اصفهان جوانان الکتروانسفالوگرافی تعمیر تجهیزات بازرسی پس گرم API آموزش شکسته بندی در تبریز مسلمین فیلتر بالا گذر hghj \dhl k مدیریت پروژه پردازش تصویر و مدیر موفق تکنیک های مزاج شناسی برقراری ارتباط، یادگیری و معاشرت دشوار بازرسی تاورکرین دوره های بهیاری قصر شیرین پروسیتی جانباز عروق بحران‌ استخدام دستیار دندانپزشک در شرق تهران سرنگ های بدون سوزن کاربردهای سونوگرافی مهندسی ارتوپدی درمان سرطان انواع بیماری های دهان و دندان مرکز ملی تایید صلاحیت biomedical engineering ، مهندسی پزشکی ، آشنایی با مهندسی پزشکی ، معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوم HRas جنایت کلاس تست های غیرمخرب و بازرسی جوش در گرگان آسیب های امنیتی آموزش دستیار دندانپزشک در اهواز آزمایشگاه لابراتوار بازرسی تولید فولاد دانشگاه علوم پزشكي يزد آموزش شناسايي مزاجهای اصلي در تهران شناخت آناتومی دهان و دندان دانلود کتاب های مهندسی پزشکی الینور روز ترویج آموزش های فنی و حرفه ای علوم درمانی سرویس تجهیزات پزشکی کنسرسیوم تمامی ابزارها شمارشگر استخدام دستیاری دندانپزشکی در اهواز استخدام دستیار دندانپزشک در قم تعمیر مانتور علائم حیاتی آموزشگاه فنی حرفه ای آزاد آپادانا انرژِ های تجدید پذیر دوره های مهارت های هفتگانه icdl دوره های مهارت های هفتگانه icdl میزان سنجش مایعات متخصص برنامه نویسی

logo معرفی رشته مهندسی رباتیک

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس