نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

بازرسی کف مخازن ttedit کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - بازرسی کف مخازن

دوره آموزشی تست های غیر مخرب و بازرسی جوش

انجمن مهندسان و نوآوران با دارا بودن کارشناسان مجرب سطح سه  و دو از انجمن تستـهای غیـر مخرب آمریکا (ASNT) استانداردEN473/ISO9712 اروپـا و بر اساس استاندارد SNT-TC-1A و ISO 9712/EN 473 و با بـهره گیـری از مهندسین بین المللی جوش IIW و EWF بعنوان یکی از مجهزترین مراکز آموزشی آزمون های غیر مخرب به همراه تجهیزات و لوازم کمک آموزشی ، دستگاه های بیسیک و پیشرفته ، متدهای نوین آموزشی در زمینه تستهای غیر مخرب و جوشکاری و نیز با دارا بودن دستورالعمل های جامع بازرسی این دوره آموزشی را برای اعضا برگزار می کند .

توجه : این دوره برخلاف رویه ای که در برخی موسسات آموزشی اتخاذ شده است بصورت کاملا عملی برگزار می شود و تجهیزات مربوط به هر روش در اختیار کارآموز قرارداده می شود تا خود با انجام تست مراحل عملی آن را فراگیرد و در پابان دوره نفرات علاقمند جهت شرکت در برنامه کارآموزی جهت فراگیری فنون اجرایی کار معرفی می شوند.


 سرفصل دوره آموزشی

شرکت کنندگان در این دوره آموزشی  با پنج روش بازرسی جوش و تست های غیر مخرب بصورت عملی بر اساس سر فصل های زیر آشنا می شوند:

اصول بازرسی چشمی اتصالات جوشی VT

آشنایی با عیوب جوش کاری  - گذری بر انواع روش های جوش کاری - PQR و WPS نویسی - انواع روش های بازرسی - استاندارد ها و کد های بازرسی - تجهیزات بازرسی چشمی و نحوه کار با آنها - آشنایی با وظایف بازرس- نشانه ها و ابعاد جوش - معیار های پذیرش در بازرسی چشمی - آشنایی با استاندارد های بازرسی چشمی از AWD D1.1  و ASME  - AWSB1.11

WPS • PQR • WQT • WCS, Documentation andforms • Discontinouties and Defects • NDT methodsCods,specifications,standards • VT Equipments • Optical Tests • WeldingProcesses • Drawings and symbols • Weld geometry • System Test andCommissioning

بازرسی به روش مایع نافذ PT

محدودیت ها و مزیت ها تست مایعات نافذ -  تمیز کاری در تست مایعات نافذ -  خصوصیات مایع نافذ، نحوه کاربرد و انواع آن -  خصوصیات ماده ظهور، نحوه کاربرد و انواع آن - انواع امولوسیفایر و نحوه کاربرد آن -  معرفی سیستم های قابل حمل و ایستگاهی در تست مایعات نافذ -  معرفی تست با مواد فلورسنت و لامپ UV -   نکات ایمنی در تست مایعات نافذ - موارد کنترلی در تست مایعات نافذ -  آشنایی با استانداردهای مربوطه -   معیارهای پذیرش طبق استانداردهای مختلف

بازرسی به روش ذرات مغناطیسی MT

محدودیت ها و مزیت ها تستذرات مغناطیسی - مفاهیم پایه مغناطیس -  تئوری مغناطیس -  میدان مغناطیسی وجهت آن -  توزیع میدان مغناطیسی -  ذرات مغناطیسی و خواص آنها -  انواعجریان و محاسبه آن -  دستگاه های تست روش مغناطیسی -  روش های اعمال ذراتمغناطیسی -  تکنیک های تست ذرات مغناطیسی -  گزارش نویسی در تست ذراتمغناطیسی -  آشنایی با استانداردهای مربوطه -  معیارهای پذیرش طبقاستانداردهای مختلف

بازرسی به روش مافوق صوت UT

محدودیت و مزایاي این روش - معرفی انواع تجهیزات آلتراسونیک - معرفی روشهاي مختلف آزمایش آلتراسونیک و مقایسه آنها - آشنائی با کلیه عیوب جوش و نحوه نمایش آنها - نحوه ارزیابی و تفسیر پالسها - نحوه گزارش نویسی در روش التراسونیک - ضخامت سنجی با التراسونیک - تست لمینیشن - کالیبراسیون دستگاه - ارزیابی عیوب در التراسونیک - آشنایی با پروب ها و بلوک ها

رادیو گرافی صنعتی و تفسیر رادیو گرافیRT& RTI

انواع اشعه های رادیوگرافی- آشنایی با محدودیت های روش رادیوگرافی - محدودیت و مزایا - تجهیزات مربوط به این روش - عیوب و نحوه نمایش آنها - نحوه تفسیر تصاویر مربوط به رادیوگرافی

توجه بسیار مهم : متاسفانه مشاهده می شود برخی موسسات در سرفصل دوره بازرسی جوش و تست های غیر مخرب بجای مطالب این دوره مطالب و سرفصل های دوره جوشکاری را ارائه می دهند که هیچ ارتباطی با دوره بازرسی جوش ندارد فلذا کارآموزان باید به این مساله توجه کافی را داشته باشند چرا که دوره بازرسی جوش و تست های غیر مخرب در مورد روش های جوش کاری و مکانیزم عمل آنها و مسائل مرتبط با انواع آن به هیچ وجه بحث نمی کند.


مخاطبین دوره

مخاطبین این دوره آموزشی کليه فارغ التحصيلان رشته هاي فني مهندسي بالاخص مهندسی مکانیک - عمران - مواد  - متالورژی - نفت - پتروشیمی  - شیمی و ...  علاقه مندان به حوزه بازرسی ، کليه کارشناسانبازرسان و ناظران شرکتها و سازمانها و مديران شاغل در واحدهاي  فني - مهندسي، توليد، کنترل کيفيت، بازرسي فني و ساختمانی و عمرانی


امکان حضور مجازی در دوره

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اعضای محترم ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزشی نبوده و صرفا با مطالعه مستندات پک آموزشی ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.برای شرکت کنندگان مجازی فیلم های دوره آموزشی به همراه مستندات ارسال می گردد و پس از مطالعه موارد همانند سایر شرکت کنندگان آزمون بصورت اینترنتی برگزار خواهد شد.


بازرسی جوش چیست؟

بازرسی جوش چیست

می دانیم که جوشکاری یکی از کلیدی ترین حوزه ها در صنعت هر کشور است. به طوریکه نمی توان راه اندازی یک کارخانه، پالایشگاه، مسکن، خط راه آهن و هر آنچه در اطراف خود می بینید را بدون جوشکاری تصور کرد. جوشکاری با توجه به حساسیت بالایی که دارد، در اغلب موارد بازرسی آن الزامی است. فرایند بازرسی جوش، قبل، حین و بعد از جوشکاری صورت می پذیرد. از آنجایی که بازرس جوش در اغلب پروژه های صنعتی و غیرصنعتی لازم است حضور داشته باشد تقاضای نیروی متخصص در این حوزه بالا و حقوق پرداختی قابل توجه است. به علاوه متخصصین بازرسی جوش شرایط ایده الی برای مهاجرت شغلی نیز دارند. کشورهای حاشیه خلیج فارس، استرالیا، اروپا از جمله کشورهایی هستند که هدف این متخصصی در سال های اخیر بوده است.

در فرایند جوشکاری به علت شدت گرم و سرد شدن بالا، احتمال معیوب شدن محل جوش بسیار بیشتر از سایر فرایند هاست به همین دلیل نیازمند مراقبت ویژه ای است. بازرسان جوش از زمان خرید و انبارداری مواد و تجهیزات جوش در پروژه حضور دارند تا کلیه عملیات مطابق دستورالعمل جوشکاری دنبال شود. گاهی نیاز است محل جوش پیش گرم شود. الکترودها در اون گذاشته شوند و شرایطی از این قبیل که قبل از شروع جوشکاری انجام می شوند. حین جوشکاری بازرسان جوش متغییر های این فرایند را که شامل ولتآژ، امپر، مواد مصرفی، شیوه تمیزکاری محل جوش، شرایط اب و هوایی و … را کنترل می نمایند.

مزایای دوره آموزش بازرسی جوش در تبریز

آموزشگاه آپادانا یکی از بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره های جوشکاری در کشور است. برخی از مزایای شرکت در دوره های آموزشی بازرسی جوش آموزشگاه آپادانا که آن را از سایر آموزشگاه ها متمایز میکند عبارتند از:

آموزش زیر نظر اساتید متخصص، آموزش بازرسی جوش در تبریز به صورت عملی ، آموزش در کارگاه های مجهز، دسترسی مناسب برای تردد به قسمت های مختلف شهر ، ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای، تجدید دوره به صورت رایگان در صورت عدم یادگیری، پشتیبانی نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره و موارد دیگر از جمله مزایای دوره های آموزشگاه آپادانا است.

 


زمان و مکان برگزاری

دوره آموزش بازرسی جوش در تبریز در یکی از سالن های اختصاصی کنسرسیوم ایرکاس برگزار خواهد شد که زمان های استراحت وپذیرایی در آن گنجانده شده است.برای کسب اطلاعات بیشتردر رابطه با زمان بندی دوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

05 08 web banner 02


رزرو و یا ثبت نام دوره های آموزشی

رزرو دوره های آموزشی صرفا جهت اعلام آمادگی جهت شرکت در دوره آموزشی می باشد فلذا رزرو دوره به منزله ثبت نام نمی باشد و در صورت وجود ظرفیت بر اساس تاریخ رزرو دوره اطلاع رسانی صورت پذیرفته و از طرف واحد آموزش برای ثبت نام تماس گرفته خواهد شد  فلذا برای قطعی شدن ثبت نام حتما باید ثبت نام قطعی انجام دهید.

برای رزرو دوره ها می توانید از دو روش پیشنهادی زیر استفاد نمایید :

 تماس تلفنی با شماره چهار رقمی ایرکاس (4164-041)

 


پرداخت اقساطی شهریه

درجهت ارج نهادن و تسهیل ثبت نام اعضای محترم امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره ها با توجه به شرایط شرکت کنندگان فراهم گردیده که عزیزان می توانندجهت اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی با دفتر کنسرسیوم 4164-041 تماس حاصل نمایند.

برای ثبت نام های گروهی و همچنین ثبت نام همزمان در چندین دوره آموزشی تخفیفاتی در نظر گرفته شده است که جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر کنسرسیوم در ارتباط باشید.

27 10 web banner bank account 01

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1698

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

تجربيات حضرت محمد انجمن قلم ايران بازرسی سیمان برنامه‌های تبدیل گفتار به متن متالوژی آموزش مایعات نافذ کلاس های آموزش کامپیوتر تبریز سلول های سالم اتاق سی تی اسکن دوره آموزشی تعمیر تجهیزات پزشکی نزول قرآن ثبت نام دستیاری دندانپزشکی كارشناسی مهندسی پزشکی دوره های نسخه پیچی درتبریز تالار گفتگو مهندسی پزشکی بازرسی dcvg کلاس تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در یزد استخوان فک Oxygen mobile سلامتی انجمن بازرسی بازرسی سوله رشد پزشكی هسته ای زندگینامه ائمه اطهار بازرسی میل دوره تست های غیرمخرب و بازرسی جوش در یزد فلیم فتومتر drawing overall plotplan دستگاه های رادیولوژی آموزش دستیار دندانپزشک در اهواز فیلم مهندسی پزشکی آموزش تجهیزات دندانپزشکی رپلیکا نیروگاه تعمیر تجهیزات پزشکی دین دوره ارز دیجیتال در مرند طراحی و ساخت دستگاه بیهوشی ژن های سازگار بافتی نرم افزار MATLAB بازرسی چشمی مهندس مدیریت اجرایی درباره زیکا تصاوير ديجيتال biomedical engineering ، مهندسی پزشکی خانواده ولادت امام علی آموزش تعمیر آمالگاماتور ترک یاب ایستگاهی کپسول اندوسکوپی؛ یک دوربین خوراکی جذب دستیار دندانپزشک در رشتدوره دستیاری دندانپزشکی در رشت آزمایش قابل حمل شهر يزد کپلر آشنایی با اتوکلاو بخار ای سی جی ثبت نام icdl تبریز طراحی اتاق سی تی اسکن سنجش انجمن صنفی

logo کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - بازرسی کف مخازن

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس