نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی شیراز ttedit کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی شیراز

dentiic

دندانپزشکان برای سرعت بخشیدن به کارها نیاز به افرادی دارند که در حوزه دندانپزشکی و تجهیزات دندانپزشکی مهارت لازم را داشته باشند و در امور مربوطه به دندانپزشک کمک کنند. دستیاران دندانپزشک به همراه دندانپزشکان مشغول به کار هستند و همچنین دارای وظایف مختلف اداری در دفتر دندانپزشکی هستند. یک دستیار کنار دندانپزشک که از مهارت بالایی برخوردار است ، عضو بسیار مهمی در تیم دندانپزشکی تلقی می شود. کاهش اضطراب بیماران ، اخذ تصمیم های به موقع ، ساده کردن فرایند های درمانی و افزایش کیفیت درمان از وظایف دستیار کنار دندانپزشک می باشند. در این حرفه به ایثار ، مسئولیت پذیری و آموزش مستمر نیاز می باشد(آموزش دستیاری دندانپزشکی در شیراز).

دستیار داندپزشکی چه کارهای انجام می ددهد

آماده کردن پرونده بیمارن
با توجه به نوع درمان دندانپزشکی و نیاز پزشک ، ست وسایل و تجهیزات مورد نیاز پزشک را آماده کند.
مواد دندانپزشکی مورد نیاز را مخلوط کرده و آماده کند.
بیمار را برای شروع درمان آماده کند.
بعد از اتمام مراحل درمان ، توصیه های لازم را به بیمار بدهد.
دستیار دندانپزشک باید موجودی مواد مصرفی در مطب را بداند و در صورت اتمام مواد به پزشک اطلاع دهد.
تنطیم پرونده بیمار ، نوبت دهی و تعیین هزینه نیز به عهده دستیار دندانپزشک است(دستیاردندانپزشک در شیراز)

روش‌های درمانی در دستیاری دندانپزشکی

در دستیاری دندانپزشکی، دستیاران به دندانپزشکان در انجام روش‌های درمانی مختلف کمک می‌کنند. این شامل روش‌های زیر می‌شود:

 1. ایجاد آمادگی و پیش‌آماده‌سازی برای درمان: دستیاران دندانپزشکی مسئول آماده‌سازی ابزارها، تجهیزات و مواد مورد نیاز برای درمان‌ها هستند. آن‌ها باید تمامی وسایل را به درستی آماده کنند و برای انجام رویکردهای درمانی از قبیل تمیز کردن، استریل کردن و ارزیابی مواد مورد استفاده اقدام کنند.

 2. یاری در آزمون‌ها و تشخیص‌ها: دستیاران ممکن است در انجام آزمون‌های پیش‌درمانی مانند تهیه عکس‌های رادیوگرافی و بررسی مدارک پزشکی بیماران به دندانپزشکان کمک کنند. همچنین می‌توانند در ارزیابی و تشخیص بیماری‌ها و مشکلات دندانپزشکی مشارکت داشته باشند.

 3. همکاری در فرآیند درمان: دستیاران دندانپزشکی در فرآیند درمان فعالیت‌های متعددی انجام می‌دهند. آن‌ها ممکن است در خلق آرامش و راحتی بیماران، بازدید از بیماران قبل و بعد از درمان، کمک در ایجاد محیط بهداشتی و استریل، جوانسازی تجهیزات و تمیز کردن سطوح کاری و ابزارهای مورد استفاده درمانی و همچنین مونیتورینگ و نظارت بر وضعیت بیماران درمان شده مشارکت کنند.

آینده شغلی دستیار دندانپزشک

شاید بتوان گفت که موقعیت های شغلی دستیار دندانپزشکی در ایران بسیار خوب است. هر دندانپزشکی به دو دستیار دندانپزشک نیاز دارد و از آنجایی که ظرفیت شغل دندانپزشکی در ایران بالاست به طبع با افزایش دندانپزشکان موقعیت های شغلی برای شغل دستیار دندانپزشکی هم افزایش پیدا می کند. البته قابل ذکر است که هر چقدر توانایی ها و سابقه شغلی این افراد بالاتر باشد می توانند موقعیت شغلی بهتری برای خود فراهم نمایند(آموزش دستیاری دندانپزشکی در شیراز).

برای آموزش دستیاری دندانپزشک با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی دستیاری دندانپزشک روی لینک زیر کلیک کنید

222 کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی شیراز

آموزش مجازی این دوره در خانه با هزینه کمتر 

1111 کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی شیراز

اینستاگرام ما:(روی عکس زیر کلیک کنید)

اینستاگرام آپادانا

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1725

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

دوره دستیاری دندانپزشکی در تبریز یونیت gps BJ اسپری PT مدارک NDT اسرارآمیز انسولین آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی، مسجد دستیار دندانپزشک در کرمان کلاس آموزشی دستیاری دندانپزشکی در کرمان تعمير برنامه های مدون گرم خانه پارس دنتال روز قلم آموزش ساخت شبیه ساز ECG 10تیر روز صنعت و معدن آشنایی با مهندسی پزشکی رژيم آموزش نرم افزار داروخانه در اردبیل اتاق سی تی اسکن آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در اهواز آموزشگاه تجهیزات دندانپزشکی آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی جهاد دانشگاهی تبریز سم زدایی بدن کلاس های تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی مسیحیت پیش پردازش در پردازش تصویر محققان سیستم کنترل مرکزی در آینده‌ای نه‌چندان دور شاخه های طب درمان استروئیدی ریه نوزادان، احتمال مشکلات چشمی بدنبال دارد برگزاری دوره های آموزشی تعمبر آسیب های امنیتی تکنسین داروخانه در تبریز امیر مومنان سیستم اکسیژن تانکی و ذخیره جایگزین تجویز دارو مدرک icdl تبریز مدرک icdl تبری استاد مطهری آشکارساز اکسیژن ساز آموزش مامایی در تبریز دوره اموزشی تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی فوتوسل هاسلول های عصبی میکروب شناسی آشنایی با المان های الکترونیکی در کلیبر دبیرانجمن مصالح ساخت بازرسی میل رحمت ارزیابی جوش ارزش‌ تیم بازاریابی دوره تعمیر تجهیزات دندانپزشکی مشاوره تخصصی ثبت نام دوره مهارت های هفتگانه icdl

logo کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی شیراز

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس