نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

قارچ ttedit کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - قارچ

 پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه میدارد

پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا به دنبال ساخت یک پانسمان جراحی جدید برای میادین جنگ است که نه تنها اندام زخمی را پوشش می‌دهد بلکه آسیب را کاهش داده و با تازه نگهداشتن زخم‌ها، بافت را تا ۷۲ساعت حفظ می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، زخم‌های ایجاد شده در میدان‌ها جنگ اگر به سرعت درمان نشوند، ممکن است به تهدیدی برای اندام و جان فرد تبدیل شوند. متاسفانه همیشه امکان انتقال سریع مجروحان به درمانگاه وجود ندارد، بنابراین پانسمان “ACCSIL ” می‌تواند پاسخ مناسبی برای نگهداری از مجروحان تا زمان دسترسی به خدمات پزشکی مناسب باشد.

پانسمان کردن زخم‌ها در زمان جنگ به ویژه برای آسیب‌های ناشی از انفجار بسیار سخت است. پزشکان علاوه بر تثبیت وضعیت بیمار با به حداقل رساندن خونریزی و دفع شوک، باید زخم را بطور مناسبی ببندند تا امکان فساد زخم کمتر شده و باکتری و عفونت به آن وارد نشود.

پانسمان جدید توسط شرکت “Battelle” و با همکاری دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی و مرکز تحقیقات پزشکی نیروی دریایی، ابزار “ACCSIL” را به همراه یک شریان بند برای استفاده پزشکان و پزشکیاران طراحی کرده است. این ابزار یک پانسمان سبک‌ وزن است که محکم روی اندام بسته شده،‌ زخم را تازه نگه می‌دارد و از بافت‌ها تا ۷۲ساعت حفاظت می‌کند.

“ACCSIL” از دو بخش ساخته شده است. بخش خارجی شامل پوششی است که مطابق با شکل اندام طراحی شده و می‌تواند جلوی خونریزی را گرفته، بخش مذکور را گرم نگهدارد و آن را در برابر آلودگی حفظ کند.

بخش داخلی شامل یک لایه فعال زیستی است که زخم را مرطوب و آغشته به مواد شیمیایی خاص برای ارائه آنتی‌بیوتیک و مسکن نگهداشته تا از رشد باکتری و قارچ جلوگیری شود.

این پانسمان که دو سال دیگر ارائه خواهد شد،‌ نه تنها برای سربازان، بلکه برای استفاده بر روی کشتی‌ها، زیردریایی‌ها، کارخانجات،‌ مزارع، تصادفات جاده‌ای و حملات تروریستی که دسترسی به امکانات پزشکی برای عمل جراحی محدود است، کاربرد خواهد داشت.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1686

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

دستگاه اسپیرومتر بهیاری درتبریز پای مصنوعی امامزاده سید احمد بن موسی اضطراب آمرزش فتال مانیتورینگ TOITO علمی کاربردی MMSBکنسرسیوم ایرکاس دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در بندرعباس آموزش بهیاری در تبریز لوله کشی صنعتی جهش ژنی ماده حاجب مدارک بازرسی کمپرسور دندانپزشکی مجاری گوارشی تست آلتراسونیک در تبریز دوره های نسخه خوانی جان كیز هواپیما پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی مهندسی پزشکی تهنیت آموزش مجازی بهیاری بخش‌ بیتکوین در تبریز کلاس آموزش نسخه الکترونیک در بوکان پالس‌ اكسي متر NEMOXY 412 آموزش قیمت گزاری دارو ها آشنایی با اسپکتروفتومتر دیویلوپر آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در اصفهان فولاد کربنی تعمیر DC شوک MBA Master آماده سازی جوانان ای سی جی کاردیاکس داروی آنتی بادی بازاریابی جوشکاری مقاومتی طب دیوید هاروی، شهرهای شورشی، هنری لفور، اِرْبْز، جغرافیای انسانی، هوسمان، کمون پاریس تیوپ فشار سنج گلبول های سفید مقرآن مجید دستیار دندانپزشک در شرق تهران بازار کار ، ظرفیت زمین ای سی جی kenz بیماری های دهان محبوب ترين پزشکی در ایران رﺳﺘﻮراﻧﻬﺎ و ﻛﺎﻓﻪ ﻫﺎي ﺧﻴﺎﺑﺎﻧﻲ تومورهای گلایوبلاستومایی تهاجمی کلاس تست های غیرمخرب و بازرسی جوش در اصفهان بافت کلیه پیشگیری در دندانپزشکی اثرات دارو بازرسی پوشش BJ

logo کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - قارچ

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس