نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

 پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه میدارد

پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا به دنبال ساخت یک پانسمان جراحی جدید برای میادین جنگ است که نه تنها اندام زخمی را پوشش می‌دهد بلکه آسیب را کاهش داده و با تازه نگهداشتن زخم‌ها، بافت را تا ۷۲ساعت حفظ می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، زخم‌های ایجاد شده در میدان‌ها جنگ اگر به سرعت درمان نشوند، ممکن است به تهدیدی برای اندام و جان فرد تبدیل شوند. متاسفانه همیشه امکان انتقال سریع مجروحان به درمانگاه وجود ندارد، بنابراین پانسمان “ACCSIL ” می‌تواند پاسخ مناسبی برای نگهداری از مجروحان تا زمان دسترسی به خدمات پزشکی مناسب باشد.

پانسمان کردن زخم‌ها در زمان جنگ به ویژه برای آسیب‌های ناشی از انفجار بسیار سخت است. پزشکان علاوه بر تثبیت وضعیت بیمار با به حداقل رساندن خونریزی و دفع شوک، باید زخم را بطور مناسبی ببندند تا امکان فساد زخم کمتر شده و باکتری و عفونت به آن وارد نشود.

پانسمان جدید توسط شرکت “Battelle” و با همکاری دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی و مرکز تحقیقات پزشکی نیروی دریایی، ابزار “ACCSIL” را به همراه یک شریان بند برای استفاده پزشکان و پزشکیاران طراحی کرده است. این ابزار یک پانسمان سبک‌ وزن است که محکم روی اندام بسته شده،‌ زخم را تازه نگه می‌دارد و از بافت‌ها تا ۷۲ساعت حفاظت می‌کند.

“ACCSIL” از دو بخش ساخته شده است. بخش خارجی شامل پوششی است که مطابق با شکل اندام طراحی شده و می‌تواند جلوی خونریزی را گرفته، بخش مذکور را گرم نگهدارد و آن را در برابر آلودگی حفظ کند.

بخش داخلی شامل یک لایه فعال زیستی است که زخم را مرطوب و آغشته به مواد شیمیایی خاص برای ارائه آنتی‌بیوتیک و مسکن نگهداشته تا از رشد باکتری و قارچ جلوگیری شود.

این پانسمان که دو سال دیگر ارائه خواهد شد،‌ نه تنها برای سربازان، بلکه برای استفاده بر روی کشتی‌ها، زیردریایی‌ها، کارخانجات،‌ مزارع، تصادفات جاده‌ای و حملات تروریستی که دسترسی به امکانات پزشکی برای عمل جراحی محدود است، کاربرد خواهد داشت.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1684

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

درمان افسردگی استریلیزاتور آموزش دستیار دندانپزشک در مشهد انجمن مهندسان نوآور جدیدترین دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان پزشکی هسته ای در ایران دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در بندرعباس معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ، مهندسی پزشکی ایران ، مهندسی پزشکی دانشگاه پیام تالاسمي آموزشگاه icdl در تبریز آموزشگاه icdl در تبریز ای سی جی شیلر تاریخچه لیزر در دندانپزشکی علي حافظي فرسودگی ماده حاجب بیومکانیک مدیریتی نظام بهداشت درمان کشور استرس آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در اهواز اصول نگهداری دستگاه توليد آب فوق خالص (Deionizer) ;کنسرسیوم ایرکاس سلامتی انسان فانوک جراحان کالیبراسیون مهندسی توانبخشی پرهیزگارترین کلاس تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در سنندج آموزش شناسايي مزاجهای اصلي در تبریز آموزش تعمیر آمالگاماتور آموزش امداد رسانی در تبریز مدیریت هزینه ها استخوان سازی معرفی چگونگی تصویر بردارى زیستى به کمک نانوذرات آموزش بازرسی جوش روزه تولید ماشین بیهوشی در کشور مدينه طيّبه الکترود جوشکاری قیام خونین 15 خرداد عضو پرینت شده hیرکاس کنسرسیوم ایرکاس اولین برگزار کننده دوره های آموزشی الینور روش عبور كردن از صفر تعمیر دستگاه های پزشکی تعاریف در پردازش تصویر الکتروانسفالوگرام استخدام دستیار دندانپزشک در بیمارستان مشهد سندبلاست عکس های رادیولوژی مدارک بازرسی جوش ساخت کلیه‌ای با استفاده از پرینت سه‌بعدی تست رپلیکا تصویر تكنيك ها پراب زاویه دار میلاد امام چهارم اول مهر متخصص برنامه نویسی دپارتمان مهندسی پزشکی

logo پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس