نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

 پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه میدارد

پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا به دنبال ساخت یک پانسمان جراحی جدید برای میادین جنگ است که نه تنها اندام زخمی را پوشش می‌دهد بلکه آسیب را کاهش داده و با تازه نگهداشتن زخم‌ها، بافت را تا ۷۲ساعت حفظ می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، زخم‌های ایجاد شده در میدان‌ها جنگ اگر به سرعت درمان نشوند، ممکن است به تهدیدی برای اندام و جان فرد تبدیل شوند. متاسفانه همیشه امکان انتقال سریع مجروحان به درمانگاه وجود ندارد، بنابراین پانسمان “ACCSIL ” می‌تواند پاسخ مناسبی برای نگهداری از مجروحان تا زمان دسترسی به خدمات پزشکی مناسب باشد.

پانسمان کردن زخم‌ها در زمان جنگ به ویژه برای آسیب‌های ناشی از انفجار بسیار سخت است. پزشکان علاوه بر تثبیت وضعیت بیمار با به حداقل رساندن خونریزی و دفع شوک، باید زخم را بطور مناسبی ببندند تا امکان فساد زخم کمتر شده و باکتری و عفونت به آن وارد نشود.

پانسمان جدید توسط شرکت “Battelle” و با همکاری دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی و مرکز تحقیقات پزشکی نیروی دریایی، ابزار “ACCSIL” را به همراه یک شریان بند برای استفاده پزشکان و پزشکیاران طراحی کرده است. این ابزار یک پانسمان سبک‌ وزن است که محکم روی اندام بسته شده،‌ زخم را تازه نگه می‌دارد و از بافت‌ها تا ۷۲ساعت حفاظت می‌کند.

“ACCSIL” از دو بخش ساخته شده است. بخش خارجی شامل پوششی است که مطابق با شکل اندام طراحی شده و می‌تواند جلوی خونریزی را گرفته، بخش مذکور را گرم نگهدارد و آن را در برابر آلودگی حفظ کند.

بخش داخلی شامل یک لایه فعال زیستی است که زخم را مرطوب و آغشته به مواد شیمیایی خاص برای ارائه آنتی‌بیوتیک و مسکن نگهداشته تا از رشد باکتری و قارچ جلوگیری شود.

این پانسمان که دو سال دیگر ارائه خواهد شد،‌ نه تنها برای سربازان، بلکه برای استفاده بر روی کشتی‌ها، زیردریایی‌ها، کارخانجات،‌ مزارع، تصادفات جاده‌ای و حملات تروریستی که دسترسی به امکانات پزشکی برای عمل جراحی محدود است، کاربرد خواهد داشت.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1714

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

حضرت معصومه پایش بر اساس وضعیت سالروز درگذشت شهریار تعمیر شیکر کلاس تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در اصفهان ایزو 9001 کلاس های آموزش برنامه نویسی اندروید در تبریز دستیار دندانپزشک در مشهد دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در شبستر استخدام دستیار دندانپزشک در بیمارستان مشهد مرکز ملی تایید صلاحیت unit plotplan دوره آموزشی پایپینگ در تبریز پرتودرمانی سرنگ ویسکومترهای لرزشی کنسرسیوم ایرکاس مجری برگزاری دوره های آموزشی آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در زنجان اموزش فرش کامپیوتری در تبریز دوره دستیاری دندانپزشک مشکلات نبولایزر آموزش تعمیر و نگهداری تجهیزات دندانپزشکی پزشکی آموزش از راه دور آموزش ارز دیجیتال در تبریز تصویر برداری متخصص رادیولوژی روز صنعت اشتغال نسخه پیچ در تبریز قشر دانشگاهی مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک مولتي تمپورال بیماری‌های تنفسی رخش کاوه آذرآبادگان اختراع استیو لارسون تازه های مهندسی پزشکی گواهی بین الملل تست غیر مخرب فلیم فتومتر زبان های برنامه نویسی تکنولوژی چاپ استخوان سه بعدی تعداد گلبول های سفید pipng پیش گرم ميهماني خدا الکتریکی آموزش تعمیرات یونیت دندانپزشکی دستیار دندانپزشکی یعنی چه بازرسی جوش در تبریز کلاس B کردستان مدیریت بازرسی چشمی انجمن بازرسی آموزش نرم افزار داروخانه در ارومیه رصد خانه ها کمپرسور ثبت نام دوره های نسخه خوانی درباره آیین نامه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی قیمت روش‌های اسپیرومتری replica

logo پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس