نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

ناشنوایان ttedit کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - ناشنوایان

دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

 

دستگاهی موسوم به SpeakSee با استفاده از چندین میکروفن و یک برنامه همراه، به افراد ناشنوا این امکان را می‌دهد که در مکالمات روزانه شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، در حالیکه در حال حاضر برنامه‌های تبدیل گفتار به متن زیادی وجود دارد که کاربران ناشنوا را قادر به خواندن آنچه که افراد دیگر می‌گویند، می‌کند، اما آنها اغلب همراه با سر و صدای پس‌زمینه هستند یا در زمان صحبت چند نفر به صورت همزمان کارایی خود را از دست می‌دهند.

اما دستگاه SpeakSee یک سیستم چند میکروفون جدید است که گویا عملکرد بسیار بهتری دارد.

این دستگاه توسط "جاری هازلباخ" کارآفرین هلندی ساخته شده است که خودش با والدین ناشنوا بزرگ شده و به گفته وی، اغلب در گفتگوهای خانوادگی مشکل داشتند.

تجهیزات پایه این دستگاه شامل سه میکروفون بی‌سیم Wi-Fi می‌باشد. اگرچه تا 9 میکروفون را می‌توان به آن متصل کرد. همچنین دارای یک پایه شارژر و یک برنامه iOS و اندروید است.

طریقه کار دستگاه به این صورت است که هر میکروفون به پیراهن فردی که در یک مکالمه شرکت دارد، وصل می‌شود و با استفاده از یک سیستم هدایت صوت، صدای سخنرانی افراد را بلند می‌کند، در حالی که صدای پس‌زمینه و یا سخنان دیگران را محو می‌کند.

دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

 

این میکروفون‌ها، صوت را به دستگاه اتصال پایه ارسال می‌کنند که می‌تواند تا فاصله 20 متری قرار داشته باشد. سپس صحبت‌هایی که توسط میکروفون‌های مختلف ارسال شده را پردازش می‌کند و اطلاعات صوتی را از طریق Wi-Fi به برنامه گوشی هوشمند کاربر ناشنوا می‌فرستد. این برنامه اطلاعات را در زمان واقعی به متن تبدیل می‌کند و با رنگ‌ها و نام‌های مختلف که نشان‌دهنده این است که چه کسی صحبت می‌کند، روی صفحه گوشی نمایش داده می‌شود.

رونوشتی از مکالمات را می‌توان در برنامه ذخیره کرد و سپس با استفاده از کلمات کلیدی جستجو کرد.

با استفاده از یک جک 3.5 میلی‌متری می‌توان دستگاه‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند یا تلویزیون‌ها را به طور مستقیم به دستگاه پایه وصل کرد تا صدای آنها به متن تبدیل شود.

این دستگاه بیش از 120 زبان و لهجه را پشتیبانی می‌کند.

دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

طول عمر باتری میکروفون‌ها از دو تا چهار ساعت در هر شارژ، بسته به مقدار صحبت مصرف‌کننده متغیر است.

دستگاه پایه نیز می‌تواند در حالی که به برق وصل نیست، توسط باتری که حدود هشت ساعت می‌توان با آن کار کرد، استفاده شود.

قیمت این دستگاه 699 دلار تخمین زده شده است.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1734

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

آموزش اتصالات متریال در مرند تبریز مدرک دیپلم تبریز اضطراب Switchgearower systemnelectricalt itches circuit control tdownstream directlypower ninsulating omaticationributiondentalment rmaintenance pectoralquipment فرایند درمان تالار گفتگو مهندسی پزشکی آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در اهواز علم آموزی دوره دستیار دندانپزشکی در تبریز بازرسی مخازن تومورهای داخل چشم دوره مهارت های هفت گانه کامپیوتر اهمیت Diamentor موقعیت های شغلی فناوری اطلاعات و ارتباطات آیین نامه تجهیزات پزشکی بخ دوم سیاره دوقلو زمین روش اسپیرال دندانپزشکی علی اکبر تعهّدات مادر جانشین آ کیو فایل‌های سه بعدی خلوت گرم خانه کاهش شنوایی یووی لایت فرصت های شغلی آشنایی با تعمیر مانیتور پزشکی سیستم تجمیع کپسول و انتقال اکسیژن توسط لوله‌کشی شبکه دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در شیراز سرنگ های بدون سوزن دکتر امامی زمان مصرف دارو مراکز آموزش icdl در تبریز آموزش تعمیرات خدمات بازرسی گرایش های رشته مهندسی پزشکی تولید فناوری انرژی های نو و تجدید پذیر فروش تجهیزات معرفی آیین نامه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی عجیب جت نبولایزر آموزش تزریقات در تبریز صدور مدرک ایزو آموزشگاه فنی حرفه ای آزاد آپادانا آموزش مجازی بهیاری شمارشگر انجمن تست های غیر مخرب شگفت‌انگیز برندهای معروف دستگاه ساکشن مرکز آموزش کامپیوتر در تبریز مرکز آموزش کامپیوتر در تبریز آموزش دستیار دندانپزشک در رشت تست tfi آموزش امبولانس در تبریز danl تعمیر هات پلیت استریلیزاسیون دیالیز

logo کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - ناشنوایان

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس