نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

 

دستگاهی موسوم به SpeakSee با استفاده از چندین میکروفن و یک برنامه همراه، به افراد ناشنوا این امکان را می‌دهد که در مکالمات روزانه شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، در حالیکه در حال حاضر برنامه‌های تبدیل گفتار به متن زیادی وجود دارد که کاربران ناشنوا را قادر به خواندن آنچه که افراد دیگر می‌گویند، می‌کند، اما آنها اغلب همراه با سر و صدای پس‌زمینه هستند یا در زمان صحبت چند نفر به صورت همزمان کارایی خود را از دست می‌دهند.

اما دستگاه SpeakSee یک سیستم چند میکروفون جدید است که گویا عملکرد بسیار بهتری دارد.

این دستگاه توسط "جاری هازلباخ" کارآفرین هلندی ساخته شده است که خودش با والدین ناشنوا بزرگ شده و به گفته وی، اغلب در گفتگوهای خانوادگی مشکل داشتند.

تجهیزات پایه این دستگاه شامل سه میکروفون بی‌سیم Wi-Fi می‌باشد. اگرچه تا 9 میکروفون را می‌توان به آن متصل کرد. همچنین دارای یک پایه شارژر و یک برنامه iOS و اندروید است.

طریقه کار دستگاه به این صورت است که هر میکروفون به پیراهن فردی که در یک مکالمه شرکت دارد، وصل می‌شود و با استفاده از یک سیستم هدایت صوت، صدای سخنرانی افراد را بلند می‌کند، در حالی که صدای پس‌زمینه و یا سخنان دیگران را محو می‌کند.

دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

 

این میکروفون‌ها، صوت را به دستگاه اتصال پایه ارسال می‌کنند که می‌تواند تا فاصله 20 متری قرار داشته باشد. سپس صحبت‌هایی که توسط میکروفون‌های مختلف ارسال شده را پردازش می‌کند و اطلاعات صوتی را از طریق Wi-Fi به برنامه گوشی هوشمند کاربر ناشنوا می‌فرستد. این برنامه اطلاعات را در زمان واقعی به متن تبدیل می‌کند و با رنگ‌ها و نام‌های مختلف که نشان‌دهنده این است که چه کسی صحبت می‌کند، روی صفحه گوشی نمایش داده می‌شود.

رونوشتی از مکالمات را می‌توان در برنامه ذخیره کرد و سپس با استفاده از کلمات کلیدی جستجو کرد.

با استفاده از یک جک 3.5 میلی‌متری می‌توان دستگاه‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند یا تلویزیون‌ها را به طور مستقیم به دستگاه پایه وصل کرد تا صدای آنها به متن تبدیل شود.

این دستگاه بیش از 120 زبان و لهجه را پشتیبانی می‌کند.

دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

طول عمر باتری میکروفون‌ها از دو تا چهار ساعت در هر شارژ، بسته به مقدار صحبت مصرف‌کننده متغیر است.

دستگاه پایه نیز می‌تواند در حالی که به برق وصل نیست، توسط باتری که حدود هشت ساعت می‌توان با آن کار کرد، استفاده شود.

قیمت این دستگاه 699 دلار تخمین زده شده است.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1675

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

بازار کار ، ظرفیت تعداد گلبول های قرمز و گلبول های سفید سیمبل 10درصد کارشناسی مهندسی پزشکی برندهای ویسکومتر دپارتمان مهندسی پزشکی درمان میگرن قطعات مورد نیاز کلاس دستیار دندانپزشکی در شیراز دوره آموزشی نبولایزر در زنجان تعمیر فتال مانیتور تعریف قرارداد رحم جایگزین منابع انسانی، مرکز آموزش تزریقات آموزش بسته بندی و فروش گیاهان دارویی در کلیبر دستیاری دندانپزشکی سی تی اسکن سر علمی کاربردی دستیار دندانپزشکی دوره ضمن خدمت مهارت های هفتگانه دوره ضمن خدمت مهارت های هفتگانه روز صنعت معدن آلاینده برآورد اعمال کمبود اکسیژن ویسکومترهای لرزشی دستیار دندانپزشک در رشت مشکلات داروسازی تلاوت قرآن آشنایی با ونتیلاتور استاد مطهری راست دست هدلایت پیشگیری از بیماری مننژیت انرژی-مثبت بندگي گرایش بیومکانیک در رشته مهندسی پزشکی مدرک نسخه پیچی تروتست ولادت امام سجاد تربیت کودک دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در سنندج بندگان تیوپ فشار سنج آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی طرح مدارک نسخه پیچی داروهای ضد بارداری چراغ یو وی دوره مجازی ایزو حماقت کلاس آموزش نسخه خوانی در مشهد اورهال دانشکده علوم پزشکی تعمیر شیکر انجمن نجوم اخترشناسی آسماني توبه کلونی کانتر پلاکت

logo جدیدترین دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس