نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

 

دستگاهی موسوم به SpeakSee با استفاده از چندین میکروفن و یک برنامه همراه، به افراد ناشنوا این امکان را می‌دهد که در مکالمات روزانه شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، در حالیکه در حال حاضر برنامه‌های تبدیل گفتار به متن زیادی وجود دارد که کاربران ناشنوا را قادر به خواندن آنچه که افراد دیگر می‌گویند، می‌کند، اما آنها اغلب همراه با سر و صدای پس‌زمینه هستند یا در زمان صحبت چند نفر به صورت همزمان کارایی خود را از دست می‌دهند.

اما دستگاه SpeakSee یک سیستم چند میکروفون جدید است که گویا عملکرد بسیار بهتری دارد.

این دستگاه توسط "جاری هازلباخ" کارآفرین هلندی ساخته شده است که خودش با والدین ناشنوا بزرگ شده و به گفته وی، اغلب در گفتگوهای خانوادگی مشکل داشتند.

تجهیزات پایه این دستگاه شامل سه میکروفون بی‌سیم Wi-Fi می‌باشد. اگرچه تا 9 میکروفون را می‌توان به آن متصل کرد. همچنین دارای یک پایه شارژر و یک برنامه iOS و اندروید است.

طریقه کار دستگاه به این صورت است که هر میکروفون به پیراهن فردی که در یک مکالمه شرکت دارد، وصل می‌شود و با استفاده از یک سیستم هدایت صوت، صدای سخنرانی افراد را بلند می‌کند، در حالی که صدای پس‌زمینه و یا سخنان دیگران را محو می‌کند.

دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

 

این میکروفون‌ها، صوت را به دستگاه اتصال پایه ارسال می‌کنند که می‌تواند تا فاصله 20 متری قرار داشته باشد. سپس صحبت‌هایی که توسط میکروفون‌های مختلف ارسال شده را پردازش می‌کند و اطلاعات صوتی را از طریق Wi-Fi به برنامه گوشی هوشمند کاربر ناشنوا می‌فرستد. این برنامه اطلاعات را در زمان واقعی به متن تبدیل می‌کند و با رنگ‌ها و نام‌های مختلف که نشان‌دهنده این است که چه کسی صحبت می‌کند، روی صفحه گوشی نمایش داده می‌شود.

رونوشتی از مکالمات را می‌توان در برنامه ذخیره کرد و سپس با استفاده از کلمات کلیدی جستجو کرد.

با استفاده از یک جک 3.5 میلی‌متری می‌توان دستگاه‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند یا تلویزیون‌ها را به طور مستقیم به دستگاه پایه وصل کرد تا صدای آنها به متن تبدیل شود.

این دستگاه بیش از 120 زبان و لهجه را پشتیبانی می‌کند.

دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

طول عمر باتری میکروفون‌ها از دو تا چهار ساعت در هر شارژ، بسته به مقدار صحبت مصرف‌کننده متغیر است.

دستگاه پایه نیز می‌تواند در حالی که به برق وصل نیست، توسط باتری که حدود هشت ساعت می‌توان با آن کار کرد، استفاده شود.

قیمت این دستگاه 699 دلار تخمین زده شده است.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1725

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

تفسیر رادیوگرافی جان لارنس دوره تعمیر تجهیزات دندانپزشکی نانو پزشکی آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی، تست MT ناظر جوش دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در بندرعباس آموزش درمان های دندانپزشکی PT دستیار دندانپزشک استخدامی اصفهان جمعیت هلال احمر آموزش جوشکاری دستگاه‌های پزشکی سیستم تولید در محل با تکنولوژی دستیار دندانپزشکی در تبریز سوراخ کردن فوتوسل هاسلول های عصبی علوم پزشکی نانوساختاري برنده .با معرفی امامت و ولايت ژنتیک پایه دکتر صفایی افزایش ق آموزشگاه کامپیوتر تبریز تست کشش David Kuhl دوره گیاهان دارویی در اردبیل تفکر مارتین هایدگر بر معماری چادر اکسیژن (چگونگی) مدالیته تصویربرداری مولکولی piping ضرر لیزر دندان پزشکی بازرسی کارخانه سیمان كلسيم آموزش نرم افزار داروخانه در اهر بخش اول آیین نامه تجهیزات پزشکی چیست؟ تعمیرات آموزش طب اسلامی جهانی خواص فيزيكي جذب دستیار دندانپزشک در کرمان مهندسی پزشکی ایران آموزش کمک پرستاری غفران تصاویر سیاه سفید اجزای کپسول آندوسکوپی آموزش تعمیرات دفیبریلاتور نشر میزان ترمیمی دهان و دندان بازرسی خط لوله دامپزشکی فشار سنج دیجیتالی مسئول فنی واردکنندگان تجهیزات پزشکی QA اسپکتروفتومتر نمونه سوالات لوله کشی صنعتی n vhd'hk kl

logo جدیدترین دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس