نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

SpeakSee ttedit کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - SpeakSee

دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

 

دستگاهی موسوم به SpeakSee با استفاده از چندین میکروفن و یک برنامه همراه، به افراد ناشنوا این امکان را می‌دهد که در مکالمات روزانه شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، در حالیکه در حال حاضر برنامه‌های تبدیل گفتار به متن زیادی وجود دارد که کاربران ناشنوا را قادر به خواندن آنچه که افراد دیگر می‌گویند، می‌کند، اما آنها اغلب همراه با سر و صدای پس‌زمینه هستند یا در زمان صحبت چند نفر به صورت همزمان کارایی خود را از دست می‌دهند.

اما دستگاه SpeakSee یک سیستم چند میکروفون جدید است که گویا عملکرد بسیار بهتری دارد.

این دستگاه توسط "جاری هازلباخ" کارآفرین هلندی ساخته شده است که خودش با والدین ناشنوا بزرگ شده و به گفته وی، اغلب در گفتگوهای خانوادگی مشکل داشتند.

تجهیزات پایه این دستگاه شامل سه میکروفون بی‌سیم Wi-Fi می‌باشد. اگرچه تا 9 میکروفون را می‌توان به آن متصل کرد. همچنین دارای یک پایه شارژر و یک برنامه iOS و اندروید است.

طریقه کار دستگاه به این صورت است که هر میکروفون به پیراهن فردی که در یک مکالمه شرکت دارد، وصل می‌شود و با استفاده از یک سیستم هدایت صوت، صدای سخنرانی افراد را بلند می‌کند، در حالی که صدای پس‌زمینه و یا سخنان دیگران را محو می‌کند.

دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

 

این میکروفون‌ها، صوت را به دستگاه اتصال پایه ارسال می‌کنند که می‌تواند تا فاصله 20 متری قرار داشته باشد. سپس صحبت‌هایی که توسط میکروفون‌های مختلف ارسال شده را پردازش می‌کند و اطلاعات صوتی را از طریق Wi-Fi به برنامه گوشی هوشمند کاربر ناشنوا می‌فرستد. این برنامه اطلاعات را در زمان واقعی به متن تبدیل می‌کند و با رنگ‌ها و نام‌های مختلف که نشان‌دهنده این است که چه کسی صحبت می‌کند، روی صفحه گوشی نمایش داده می‌شود.

رونوشتی از مکالمات را می‌توان در برنامه ذخیره کرد و سپس با استفاده از کلمات کلیدی جستجو کرد.

با استفاده از یک جک 3.5 میلی‌متری می‌توان دستگاه‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند یا تلویزیون‌ها را به طور مستقیم به دستگاه پایه وصل کرد تا صدای آنها به متن تبدیل شود.

این دستگاه بیش از 120 زبان و لهجه را پشتیبانی می‌کند.

دستگاه تبدیل گفتار به متن برای ناشنوایان

طول عمر باتری میکروفون‌ها از دو تا چهار ساعت در هر شارژ، بسته به مقدار صحبت مصرف‌کننده متغیر است.

دستگاه پایه نیز می‌تواند در حالی که به برق وصل نیست، توسط باتری که حدود هشت ساعت می‌توان با آن کار کرد، استفاده شود.

قیمت این دستگاه 699 دلار تخمین زده شده است.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1692

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

زندگینامه حضرت زهرا دی اکسید کربن بازرسی تاورکرین جوانان مدلسازی سه بعدی ماه خدا مدرسه آشنایی با اندوسکوپی دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی شیراز شرکت بازرسی جوش امام حسین یوک ایرانی دکتری دستیار دندانپزشک در قم آموزش بهداشت در تبریز سرویس تجهیزات کمبود تجهیزات پزشکی آموزش خشک کردن و انبار کردن گیاهان دارویی دیالیز پروتنیل تاریخچه پزشکی هسته ای در ایران آسمان شغل مورد کسب درآمد بسیار بالا درمان بیماری مننژیت تجهیزات فلوروسکوپی مرکز تحقیقات مهندسی پزشکی و بیولوژی گل-داوودی دوره آموزشی تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی ایرکاس مجری برگزاری دوره های آموزشی جمهوری اسلامی ایران روشنایی پرینتر سه بعدی صنعتی پست مرکزی ارزیابی نتایج آزمون هزینه های سنگین درمانی بافت کلیه مجوز تزریقات پانسمان تعمیر و نگهداری ملانومای بدخیم آشنایی با ساکشن کالیبراسیون فشار سنج piping rack کریستین نوربرگ ـ شولتز برونشیت مزمن آموزشگاه ایزو ظرفیت‌های ریوی دستیار دندانپزشک مجتمع فنی تهران نانوساختاري دوره مهارت های هفتگانه icdl برندهای معروف دستگاه ساکشن نور سرد ساخت کلیه‌ای با استفاده از پرینت سه‌بعدی دهان ارزش‌ کلاس تست های غیرمخرب و بازرسی جوش در یزد شانس آزبستوسیس سرپل ذهاب گراديان مورفولوجيكال دستیار دندانپزشک جهاد دانشگاهی شیراز رویکرد جدید

logo کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - SpeakSee

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس