نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد ttedit کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

 پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه میدارد

پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا به دنبال ساخت یک پانسمان جراحی جدید برای میادین جنگ است که نه تنها اندام زخمی را پوشش می‌دهد بلکه آسیب را کاهش داده و با تازه نگهداشتن زخم‌ها، بافت را تا ۷۲ساعت حفظ می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، زخم‌های ایجاد شده در میدان‌ها جنگ اگر به سرعت درمان نشوند، ممکن است به تهدیدی برای اندام و جان فرد تبدیل شوند. متاسفانه همیشه امکان انتقال سریع مجروحان به درمانگاه وجود ندارد، بنابراین پانسمان “ACCSIL ” می‌تواند پاسخ مناسبی برای نگهداری از مجروحان تا زمان دسترسی به خدمات پزشکی مناسب باشد.

پانسمان کردن زخم‌ها در زمان جنگ به ویژه برای آسیب‌های ناشی از انفجار بسیار سخت است. پزشکان علاوه بر تثبیت وضعیت بیمار با به حداقل رساندن خونریزی و دفع شوک، باید زخم را بطور مناسبی ببندند تا امکان فساد زخم کمتر شده و باکتری و عفونت به آن وارد نشود.

پانسمان جدید توسط شرکت “Battelle” و با همکاری دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی و مرکز تحقیقات پزشکی نیروی دریایی، ابزار “ACCSIL” را به همراه یک شریان بند برای استفاده پزشکان و پزشکیاران طراحی کرده است. این ابزار یک پانسمان سبک‌ وزن است که محکم روی اندام بسته شده،‌ زخم را تازه نگه می‌دارد و از بافت‌ها تا ۷۲ساعت حفاظت می‌کند.

“ACCSIL” از دو بخش ساخته شده است. بخش خارجی شامل پوششی است که مطابق با شکل اندام طراحی شده و می‌تواند جلوی خونریزی را گرفته، بخش مذکور را گرم نگهدارد و آن را در برابر آلودگی حفظ کند.

بخش داخلی شامل یک لایه فعال زیستی است که زخم را مرطوب و آغشته به مواد شیمیایی خاص برای ارائه آنتی‌بیوتیک و مسکن نگهداشته تا از رشد باکتری و قارچ جلوگیری شود.

این پانسمان که دو سال دیگر ارائه خواهد شد،‌ نه تنها برای سربازان، بلکه برای استفاده بر روی کشتی‌ها، زیردریایی‌ها، کارخانجات،‌ مزارع، تصادفات جاده‌ای و حملات تروریستی که دسترسی به امکانات پزشکی برای عمل جراحی محدود است، کاربرد خواهد داشت.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1698

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

پژوهش ارتباطات آموزش آنلاین نسخه خوانی فلوروسکوپ گرامیداشت روز درخت کاری تعمیر دستگاه UT وفات حضرت فاطمه (س) کلاس تعمیر تجهیزات پزشکی در اصفهان ولادت امام حسین شرکت بازرسی پرینتر سه بعدی صنعتی خلوت گرم خانه چگالي‌ها آشنایی با اصول روش های بازرسی جوش در تبریز مهندسی تومورهای مغزی خيانت روزملی صادرات موارد استفاده از چشم مصنوعی آموزش اشتغال در مطب قوه قضائیه بازرسی پل آموزش ساخت شبیه ساز ECG تومور مغزی دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در گیلان ردیاب خود مراقبتی دوره کارشناسی ارشد MBA معرفت و شناخت دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی آشنایی با تعمیر Deionizer آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در اردبیل مایعات بدن فشار سنج دیجیتالی دستیار دندانپزشکی جهاد دانشگاهی شیراز برگزاری دوره تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی بیماری مزمن دستگاه تنفس تفسیر وجه تمایز طب سنتی و گیاهان دارویی عمل جراحی با لیزر دانش و فناوری الکترو شوک CORPULS آموزشگاه نسخه پیچی تبریز دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی بازرسی Visual basic آموزش نسخ پیچی در تبریز سلول‌های سالم غیرسرطانی چاپ سه بعدی گوش کلینیک مخصوص دیالیز الکتولیت ها انلود پروژه الکترونیک آموزش تعمیر پالس اکسی متر در تبریز رحمت بافتهای چشم فصل پنجم ازآیین نامه تجهیزات پزشکی جوانان فعال بازاریابی شبکه ای آموزش بخیه در تبریز آشنایی با دارو های تنفسی گزارش بازرسی جوش

logo کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس