نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

یک لایه فعال زیستی ttedit کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - یک لایه فعال زیستی

 پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه میدارد

پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا به دنبال ساخت یک پانسمان جراحی جدید برای میادین جنگ است که نه تنها اندام زخمی را پوشش می‌دهد بلکه آسیب را کاهش داده و با تازه نگهداشتن زخم‌ها، بافت را تا ۷۲ساعت حفظ می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، زخم‌های ایجاد شده در میدان‌ها جنگ اگر به سرعت درمان نشوند، ممکن است به تهدیدی برای اندام و جان فرد تبدیل شوند. متاسفانه همیشه امکان انتقال سریع مجروحان به درمانگاه وجود ندارد، بنابراین پانسمان “ACCSIL ” می‌تواند پاسخ مناسبی برای نگهداری از مجروحان تا زمان دسترسی به خدمات پزشکی مناسب باشد.

پانسمان کردن زخم‌ها در زمان جنگ به ویژه برای آسیب‌های ناشی از انفجار بسیار سخت است. پزشکان علاوه بر تثبیت وضعیت بیمار با به حداقل رساندن خونریزی و دفع شوک، باید زخم را بطور مناسبی ببندند تا امکان فساد زخم کمتر شده و باکتری و عفونت به آن وارد نشود.

پانسمان جدید توسط شرکت “Battelle” و با همکاری دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی و مرکز تحقیقات پزشکی نیروی دریایی، ابزار “ACCSIL” را به همراه یک شریان بند برای استفاده پزشکان و پزشکیاران طراحی کرده است. این ابزار یک پانسمان سبک‌ وزن است که محکم روی اندام بسته شده،‌ زخم را تازه نگه می‌دارد و از بافت‌ها تا ۷۲ساعت حفاظت می‌کند.

“ACCSIL” از دو بخش ساخته شده است. بخش خارجی شامل پوششی است که مطابق با شکل اندام طراحی شده و می‌تواند جلوی خونریزی را گرفته، بخش مذکور را گرم نگهدارد و آن را در برابر آلودگی حفظ کند.

بخش داخلی شامل یک لایه فعال زیستی است که زخم را مرطوب و آغشته به مواد شیمیایی خاص برای ارائه آنتی‌بیوتیک و مسکن نگهداشته تا از رشد باکتری و قارچ جلوگیری شود.

این پانسمان که دو سال دیگر ارائه خواهد شد،‌ نه تنها برای سربازان، بلکه برای استفاده بر روی کشتی‌ها، زیردریایی‌ها، کارخانجات،‌ مزارع، تصادفات جاده‌ای و حملات تروریستی که دسترسی به امکانات پزشکی برای عمل جراحی محدود است، کاربرد خواهد داشت.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1692

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

آینده‌ی پرینت سه‌بعدی اعضای بدن سازمان درد ساق پا قلب رمضان روش‌های لیوان مرطوب کننده مرکز پرستاری در تبریز سنگ، آجر، شفته آهک و ساروج دوره تست های غیرمخرب و بازرسی جوش در تهران حفظ تعادل آب شناخت بیماری های دهانی و دندانی مسئول شبکه پاتولوژی جلوگیری از استرس تست تست بویلر مجرم تست فراصوتی آموزشگاه نسخه پیچی تبریز تومور مغزی تعمیر سانتریفیوژ اموزش دستیاری دندانپزشکی در رشت آناتومی دهان محیط تعمیر الکتروشوک عیب یابی اندوسکوپی بازرسی جوش به پنج روش عملی drafting معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ، مهندسی پزشکی ایران ، مهندسی پزشکی دانشگاه پیام سـوپر اتمسفر اثر کلینیکی لیزر پردازش تصویر (Image processing) و تصاوير پزشکی شب های قدر ترمو ویژن لوله کشی صنعتی کارآفرین برتر چدن مالیبل اقسام قرارداد رحم جایگزین درباره ژن‌های عامل اوتیسم شاخه های مهندسی پزشکی کنترل کیفی اتوکلاو هلال ماه هيستوگرام تقویم آموزشی منحصربه‌فرد درمان استروئیدی تفسیر وجه تمایز طب سنتی و گیاهان دارویی بازار کار کمک پرستار آموزش نسخ پیچی در تبریز بهمن 57 دوره بارسی جوش در تبریز کسب تجربیات مدیریتی استخدام دستیار دندانپزشک در رشت دیوار باکتری EBM کارمنددارو دیات عصب پا ایران لرزید الکتروشوک S & W

logo کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - یک لایه فعال زیستی

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس