نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

mabas

روز مَبْعَث بر پایهٔ باورهای اسلامی، روزی است که محمد، پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. مسلمانان معنقدند او در غار حرا، توسط جبرئیل و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند. محمد در این زمان چهل سال داشت و در مکه زندگی می‌کرد.

باور شیعیان

بر اساس باور شیعیان، محمد مصطفی در روز ۲۷ رجب عام الفیل، سال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام مبعوث شد. شیعیان این روز را جشن می‌گیرند و در روایات اسلامی اعمال مستحبی برای روز مبعث پیش بینی شده‌است. دعا، نماز و غسل مستحب از اعمال این روز است.

باور اهل سنت

در نزد اهل سنت تاریخ دقیق بعثت پیامبر مشخص نیز ولی بعضی معتقدند که این واقعه در شب ۲۱ ماه رمضان بوده است. به دلیل نامعلوم بودن تاریخ، مبعث نزد اهل سنت جشن گرفته نمی‌شود.

روز مبعث چه روزیست؟

روز مَبْعَث، روزی است که حضرت محمد، پیامبر گرانقدر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. در تقویم هجری قمری، ۲۷ رجب روز مبعث است.

حضرت محمد مصطفی در روز (۲۷ رجب) سال ۴۰ عام الفیل، همزمان با سال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام، در غار حرا، توسط (جبرئیل) و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند.

روز مبعث، روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. روز مبعث روز تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلندقامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند. آه که چه خارهایی به پای بشریّت می خلید و چه زخم هایی دل عاطفه ها را می خَست.

کنسرسیوم ایرکاس این عید بزرگ را به همه مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می نماید.

 

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1725

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

تعمیر اتوآنالایزر دهه کرامت ژنتیک پایه مدرن استخدام داروخانه در تبریز انواع بیماری مننژیت فرق بین IQ&EQ آزمایشگاه‌های پزشکی روش اندازه گیری در فلیم فتومتر کالیبراسیون دستگاه فتومتر پایش بر اساس وضعیت پاکی نفس مهماني خداوند استاندارد اول مهر دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در بندرعباس کنترل دانلود رایگان کمبود اکسیژن شعبانیه امام هفتم دوره جامع دستیاری دندانپزشک در رشت کاپنو گراف MEDAIR نگهداری از اتوکلاو پالس‌ اكسي متر NEMOXY 412 قارچ معرفت آموزشت تعمیرات تجهیزات پزشکی 12 فروردین کلاس تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در تبریز ارزیابی نتایج آزمون مانیتورینگ علائم حیاتی CERITEKON تکنولوژی چاپ استخوان سه بعدی چاپ سه بعدی فیلم های آموزشی طب سنتی جراحی لثه ساخت کلیه‌ای با استفاده از پرینت سه‌بعدی دوره کارشناسی ارشد MBA آموزش نسخه خوانی انگر خواص مكانيكي فتال مانیتورینگ HUNTLEIGH آموزش تعمیر فشار سنج های آنالوگ در بیرجند استخدام دستیار دندانپزشک در شرق تهران اسپکتروفتومتر رحم جایگزین زوج نابارور و مادر جانشین میلاد امام سجاد کلاس آنلاین آشنایی با داروها ریشه بادهای روان موروثی درمان استروئیدی علل دروغگویی تصویربرداری خاك آینده شغلی مهندسی پزشکی مراحل ساخت پروتز چشمی اموزش تعمیرات دندانپزشکی برگزاری دوره های /آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی در تبریز آشنایی با اصول دندانپزشکی

logo مبعث حضرت رسول اکرم (ص)

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس