نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

mabas

روز مَبْعَث بر پایهٔ باورهای اسلامی، روزی است که محمد، پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. مسلمانان معنقدند او در غار حرا، توسط جبرئیل و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند. محمد در این زمان چهل سال داشت و در مکه زندگی می‌کرد.

باور شیعیان

بر اساس باور شیعیان، محمد مصطفی در روز ۲۷ رجب عام الفیل، سال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام مبعوث شد. شیعیان این روز را جشن می‌گیرند و در روایات اسلامی اعمال مستحبی برای روز مبعث پیش بینی شده‌است. دعا، نماز و غسل مستحب از اعمال این روز است.

باور اهل سنت

در نزد اهل سنت تاریخ دقیق بعثت پیامبر مشخص نیز ولی بعضی معتقدند که این واقعه در شب ۲۱ ماه رمضان بوده است. به دلیل نامعلوم بودن تاریخ، مبعث نزد اهل سنت جشن گرفته نمی‌شود.

روز مبعث چه روزیست؟

روز مَبْعَث، روزی است که حضرت محمد، پیامبر گرانقدر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. در تقویم هجری قمری، ۲۷ رجب روز مبعث است.

حضرت محمد مصطفی در روز (۲۷ رجب) سال ۴۰ عام الفیل، همزمان با سال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام، در غار حرا، توسط (جبرئیل) و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند.

روز مبعث، روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. روز مبعث روز تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلندقامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند. آه که چه خارهایی به پای بشریّت می خلید و چه زخم هایی دل عاطفه ها را می خَست.

کنسرسیوم ایرکاس این عید بزرگ را به همه مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می نماید.

 

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1675

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

کارآفرینی گرایش های رشته مهندسی پزشکی آموزش هلال احمر درتبریز اطمینان از خلوص اکسیژن تخریب کلاس نرم افزار داروخانه در مرند تعمیر نیروگاه استخدام دستیار دندانپزشک در شهر تبریز دستیار دندانپزشکی در رشت اسپیرومتری viasys کلاس آموزش نسخه الکترونیک در اردبیل نبوت پیامبر دکتر صفایی مهندسی توانبخشی مهندسی پزشکی چگونه طب ایران مؤسسات پزشكی رزولوشن الکترو شوک CORPULS دندان شیری پرینترهای سه بعدی هزینه دوره دستیار دندانپزشک در اهواز آموزش بازرسی چشمی تست لوله بازرسی آموزش مزاج شناسی کامپیوت مولکول دوره های دستیار دندانپزشک در اصفهان آموزش تعمیر چراغ سیالتیک تصویر بردارى زیستى به کمک نانوذرات نظارت ضعف شخصیتی تکنولوژی تولید دستگاه های سی تی اسکن مسلمانان تجهیزات پزشکی در تبریز گل-داوودی ریشه آزمایش قابل حمل رﺳﺘﻮراﻧﻬﺎ و ﻛﺎﻓﻪ ﻫﺎي ﺧﻴﺎﺑﺎﻧﻲ دوره تست های غیرمخرب و بازرسی جوش در اصفهان ترکیاب فلورسنت سیستم های جدید آموزش تزریقات در تبریز ویسکومترهای سقوطی فانوک پزشکي اجزای کپسول آندوسکوپی ساخت قطعات پیچیده روزملی صادرات بیوفیدبک مغزی الکترو شوک HELLIGE دارک کانتر RUBY آلودگی آموزش ایزو در تبریز تعاریف در پردازش تصویر استاد سید محمدحسین شهریار دیگ بخار حساسیت

logo مبعث حضرت رسول اکرم (ص)

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس