نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

Arbaeen 97 News

نادانی و در گمراهی ها سرگردان ماندن، از بزرگ ترین آفت های زندگی بشر در همیشه دوران ها بوده است. در این میان، وظیفه بزرگان و دل‎سوزان جامعه بشری است که از تمامی ابزارها برای برطرف ساختن این آفت پرخطر بهره برند. یکی از این راه ها، نثار خون خود برای درس آموزی دیگران و زدودن غبار نادانی و سرگردانی است؛ درسی که امام حسین علیه السلام در روز عاشورا آن را به نیکی به همگان نشان داد. بر این اساس است که می بینیم در زیارت اربعین درباره فلسفه قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام آمده است: «وَ بَذَلَ مُهجَتَهُ فیک لِیستَنقِذَ عِبادِک مِنَ الجَهالَةِ وَ حَیرَةِ الضَّلالة؛ حسین علیه السلام خون قلبش را به آستان الهی هدیه داد تا بندگان را از ظلمت نادانی و حیرت گمراهی رهایی بخشد».
چهل روز گذشت.. .. در آن غروب خون آلود، هنگامی که خنجر شقاوت ها و نامردی ها، گلوی آخرین مبارز را درید، آن گاه که زنان و فرزندان داغدیده در میان رقص شعله های آتش خیمه های‎شان، به سوگ مردان در خون غلتیده خود نشسته بودند، دشمن به جشن و سرور ایستاد، خیابان ها و کاخ ها را برای جشن ها مهیا ساخت و به انتظار ماند تا در میان دل های چون لاله پرخون اسیران، به برپایی جشنی تمسخرآمیز بپردازد.اما زینب، این ستون پابرجای کاروان اسرا، همه چیز را به گونه ای دیگر رقم زد. به راستی چه کسی می داند چگونه زینب با وجود سنگینی کوهی از مصیبت ها بر شانه هایش، بغض غم ها را فرو داد و قدم بر قله رفیع عزت و آزادگی گذاشت.با سخنان زینب، کربلا به بلوغ رسید و خون شهدا جوشید، و جوشید تا آن جویبار خونی که در غریبانه ترین حالت ممکن بر زمین جاری شده بود، در اربعین حسینی، رودی خروشان شد.چهل روز بود که یزیدیان جز رسوایی و بدنامی چیزی ندیده بودند و بزم و شادی شان آلوده به شرم و ندامت شده بود. چهل روز بود که درخت اسلام ریشه در خون شهدا، استوارتر و راسخ تر از همیشه، به سوی فلک قد می کشید. اربعین حسینی را به تمام شیعیان تسلیت عرض می نماییم.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1675

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

آموزشگاه تخصصی مهندسی پزشکی سرطان اسپیرومتری استخدام دستیار دندانپزشک در رشت دستیار دندانپزشکی در شیراز دوره گیاهان دارویی در جلفا BMS اشکالات در اندازه گیری دستیاری دندانپزشکی چیست ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﻳﺰي ﺷﻬﺮي ویسکوزیته مستند سازی ایزو لئو مارینلی بازارکار مهندسی پزشکی غلات فتال مانیتورینگ HUNTLEIGH آموزش بسته بندی و فروش گیاهان دارویی در اهر شبکه های بهداشتی درمانی آموزش دارو ها دیجیتال اصلاح وضیعت ظاهری بیمار خرابی فشار سنج جزا استخدام دستیار دندانپزشک در اصفهان مرکز پزشکی هسته ای دکتر صفایی و دکتر امامی آب و رطوبت جنایت biomedical engineering ، مهندسی پزشکی ، آشنایی با مهندسی پزشکی ، معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوم معامله خوب استخدام دستیاری دندانپزشک در کرمان کلاس آموزش نسخه الکترونیک در سنندج دانلود رایگان سوالات پیام نور علوم پایه کمبود اکسیژن سی‌تی اسکن MICROTIA ای سی جی کاردیاکس روز معلم متخصص امنیت شبکه کلاس تعمیر تجهیزات پزشکی در ساری دوره گیاهان دارویی در تهران پرینترهای سه بعدی مدیر اجرایی فروش ترکیاب خورشید 10درصد معاونت علمی و فناوری مهندسی ارتوپدی مقرآن مجید علوم مهندسی سلول‌های انسان SpeakSee علوم زیستی پایه و توسعه داروسازی حوزه های ستاره شناسی ، متخصص رادیولوژی توبركولوز Retina Implant مخازن ذخیره کرمانشاه حقوق خانواده

logo اربعین حسینی

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس