نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

Arbaeen 97 News

نادانی و در گمراهی ها سرگردان ماندن، از بزرگ ترین آفت های زندگی بشر در همیشه دوران ها بوده است. در این میان، وظیفه بزرگان و دل‎سوزان جامعه بشری است که از تمامی ابزارها برای برطرف ساختن این آفت پرخطر بهره برند. یکی از این راه ها، نثار خون خود برای درس آموزی دیگران و زدودن غبار نادانی و سرگردانی است؛ درسی که امام حسین علیه السلام در روز عاشورا آن را به نیکی به همگان نشان داد. بر این اساس است که می بینیم در زیارت اربعین درباره فلسفه قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام آمده است: «وَ بَذَلَ مُهجَتَهُ فیک لِیستَنقِذَ عِبادِک مِنَ الجَهالَةِ وَ حَیرَةِ الضَّلالة؛ حسین علیه السلام خون قلبش را به آستان الهی هدیه داد تا بندگان را از ظلمت نادانی و حیرت گمراهی رهایی بخشد».
چهل روز گذشت.. .. در آن غروب خون آلود، هنگامی که خنجر شقاوت ها و نامردی ها، گلوی آخرین مبارز را درید، آن گاه که زنان و فرزندان داغدیده در میان رقص شعله های آتش خیمه های‎شان، به سوگ مردان در خون غلتیده خود نشسته بودند، دشمن به جشن و سرور ایستاد، خیابان ها و کاخ ها را برای جشن ها مهیا ساخت و به انتظار ماند تا در میان دل های چون لاله پرخون اسیران، به برپایی جشنی تمسخرآمیز بپردازد.اما زینب، این ستون پابرجای کاروان اسرا، همه چیز را به گونه ای دیگر رقم زد. به راستی چه کسی می داند چگونه زینب با وجود سنگینی کوهی از مصیبت ها بر شانه هایش، بغض غم ها را فرو داد و قدم بر قله رفیع عزت و آزادگی گذاشت.با سخنان زینب، کربلا به بلوغ رسید و خون شهدا جوشید، و جوشید تا آن جویبار خونی که در غریبانه ترین حالت ممکن بر زمین جاری شده بود، در اربعین حسینی، رودی خروشان شد.چهل روز بود که یزیدیان جز رسوایی و بدنامی چیزی ندیده بودند و بزم و شادی شان آلوده به شرم و ندامت شده بود. چهل روز بود که درخت اسلام ریشه در خون شهدا، استوارتر و راسخ تر از همیشه، به سوی فلک قد می کشید. اربعین حسینی را به تمام شیعیان تسلیت عرض می نماییم.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1725

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

تعمیر اینسترومنت ها بیمارستان ها بازاریابی شبکه ای آموزش دستیار دندانپزشک در اهواز دکتر نظام مافی تجهیزات آزمایشگاهی پژوهشگاه مواد و انرژي أبوعلى پیش پردازش در پردازش تصویر مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی بیوتکنولوژی پمپ سرنگ B.BRAUN چراغ فلورسنت شهر يزد آموزشگاه تجهیزات دندانپزشکی اولین رویداد تخصصی مهندسی پزشکی آئین ایرانی ایزو 9001 آموزش اتصالات متریال در تهران دانلود پروژه مهندسی پزشکی سوره قدر پرتو نگاری آموز تعمیر تجهیزات دندانپزکی دوبعدی بیماری تنفسی نسخه پیچ،نسخه پیچی قیمت بازرسی سازه تومور مغزی تعمير درباره آیین نامه واردات و صادرات تجهیزات پزشکی دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی اهواز کلاس آموزش نسخه الکترونیک در بوکان مولود فروشگاه الکترونیکی چاپ پوست پیوندی چدن خاکستری بازرسی جایگاه های سوخت بزرگترین پایگاه آموزشی واطلاعاتی مهندسی پزشکی رشته مهندسی مدیریت اجرایی اندودنتیکز فشار سنج های عقربه ای دوره های کمک های اولیه در تبریز ثبت نام icdl تبریز ثبت نام icdl تبریز انجمن مهندسی پزشکی آموزش پانسمان بنیاد icdl تبریز بنیاد icdl تبریز گواهی ایزو دوره دستیاری دندانپزشکی در اهواز دل دریائی طراحی مخازن ذخیره گزارش نویسی بخش هفتم چگونه می توانم نسخه خوان شوم آموزش تعمیر یونیت دندانپزشکی خود مراقبتی پروتئین مهندسی پزشکی پیام نور تبریز تست­های غیر مخرب آموزش بهیاری در تبریز

logo اربعین حسینی

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس