نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

Arbaeen 97 News

نادانی و در گمراهی ها سرگردان ماندن، از بزرگ ترین آفت های زندگی بشر در همیشه دوران ها بوده است. در این میان، وظیفه بزرگان و دل‎سوزان جامعه بشری است که از تمامی ابزارها برای برطرف ساختن این آفت پرخطر بهره برند. یکی از این راه ها، نثار خون خود برای درس آموزی دیگران و زدودن غبار نادانی و سرگردانی است؛ درسی که امام حسین علیه السلام در روز عاشورا آن را به نیکی به همگان نشان داد. بر این اساس است که می بینیم در زیارت اربعین درباره فلسفه قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام آمده است: «وَ بَذَلَ مُهجَتَهُ فیک لِیستَنقِذَ عِبادِک مِنَ الجَهالَةِ وَ حَیرَةِ الضَّلالة؛ حسین علیه السلام خون قلبش را به آستان الهی هدیه داد تا بندگان را از ظلمت نادانی و حیرت گمراهی رهایی بخشد».
چهل روز گذشت.. .. در آن غروب خون آلود، هنگامی که خنجر شقاوت ها و نامردی ها، گلوی آخرین مبارز را درید، آن گاه که زنان و فرزندان داغدیده در میان رقص شعله های آتش خیمه های‎شان، به سوگ مردان در خون غلتیده خود نشسته بودند، دشمن به جشن و سرور ایستاد، خیابان ها و کاخ ها را برای جشن ها مهیا ساخت و به انتظار ماند تا در میان دل های چون لاله پرخون اسیران، به برپایی جشنی تمسخرآمیز بپردازد.اما زینب، این ستون پابرجای کاروان اسرا، همه چیز را به گونه ای دیگر رقم زد. به راستی چه کسی می داند چگونه زینب با وجود سنگینی کوهی از مصیبت ها بر شانه هایش، بغض غم ها را فرو داد و قدم بر قله رفیع عزت و آزادگی گذاشت.با سخنان زینب، کربلا به بلوغ رسید و خون شهدا جوشید، و جوشید تا آن جویبار خونی که در غریبانه ترین حالت ممکن بر زمین جاری شده بود، در اربعین حسینی، رودی خروشان شد.چهل روز بود که یزیدیان جز رسوایی و بدنامی چیزی ندیده بودند و بزم و شادی شان آلوده به شرم و ندامت شده بود. چهل روز بود که درخت اسلام ریشه در خون شهدا، استوارتر و راسخ تر از همیشه، به سوی فلک قد می کشید. اربعین حسینی را به تمام شیعیان تسلیت عرض می نماییم.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1699

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

موارد مصرف اکسیژن درمانی آموزش تعمیرات یونیت دندانپزشکی وراثت تصویربرداری زیستی ای کیو اصول نگهداری دستگاه فتوتراپی تعمیر تجهیزات بازرسی دستیار دندانپزشک در قم Cat Scan عیب یابی مانیتور آشنایی با اشکال دارویی باریوم X-rays متحد بازرسی شهر بازی تازه های دندانپزشکی دوره های بهیاری آزمایشگاهی بازرسی dcvg صنايع پزشكي دانلود سوالات تابستان 95-96 نواوران آموزش نسخ پیچی در تبریز ابوريحان دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات کلاس ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در کرج نمازخانه فیلد برادرز از پیتر زمتور بیماری استاندادر 17020 اکسیژن ساز به‌زودی دندان های دیجیتال و ارسال اطلاعات تغذیه ای شما به پزشک دانلود رایگان سوالات پیام نور دستگاه نمونه برداری گراديان مورفولوجيكال آشنایی با الکترونیک مقدماتی در مشهد قرارداد تصاویر رنگی درباره آیین نامه واردات و صادرات تجهیزات پزشکی دوره دستیاری دندانپزشکی کلاس آموزش برنامه نویسی در تبریز جملات زیبا از 22 بهمن رادیولوژی آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در کرج گرایش بیوالکتریک اموزش تعمیر یونیت Vibrating Mesh مراکز آموزش برنامه نویسی در تبریز آلگلوتین تصویربرداری در پزشکی بازرسی میل موج گیر استانداردایران آموزش اتصالات متریال در تبریز 22بهمن1357 دوره تست های غیرمخرب و بازرسی جوش در یزد دوازده فروردین روز مدار کپسول آندوسکوپی بازرسی مخازن در تبریز تالاسمي

logo اربعین حسینی

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس