نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

plc

PLC پرکاربرد ترین کنترلر مورد استفاده در صنعت میباشد که بصورت نرم افزاری از طریق کامپیوتر برنامه ریزی میشود. در حقیقت کلیه عمل کننده های مورد استفاده در صنعت مانند عمل کننده های الکتریکی، پنیوماتیکی و هیدرولیکی نیاز به کنترل دارند. امروزه در صنعت جهان بیشتر از این کنترلر برای راه اندازی اینگونه سیستمها استفاده میشود. یکی از مزایای استفاده از PLC این است که بصورت نرم افزاری برنامه ریزی میشود. بنابراین برای تغییر عملکرد دستگاه نیازی به تغییر در ساختار سخت افزاری آن نمیباشد و به راحتی میتوان با تغییر برنامه، عملکرد دستگاه را تغییر داد. یکی دیگر از مزیتهای PLC مقاوم بودن آن در برابر نویزها و استفاده از آن در محیطهایی با شرایط دمایی نامناسب میباشد. با توجه به قابلیت اطمینان بالای این دستگاه، در سیستمهای صنعتی حساس از آن استفاده میشود، زیرا از کار افتادن اینگونه سیستمها میتواند ضرارت اقتصادی زیادی را به همراه داشته باشد.

توجه : این دوره برخلاف رویه ای که در برخی موسسات آموزشی اتخاذ شده است بصورت کاملا عملی برگزار می شود و تجهیزات مربوط به هر روش در اختیار کارآموز قرارداده می شود تا خود با انجام تست مراحل عملی آن را فراگیرد و در پابان دوره نفرات علاقمند جهت شرکت در برنامه کارآموزی جهت فراگیری فنون اجرایی کار معرفی می شوند.

 

سرفصل دوره آموزشی

شرکت کنندگان در دوره آموزش اتوماسیون PLC و HMI با مواردی به شرح زیر آشنا می شوند:

1) معرفی عملکرد و نحوه کار PLC

2) معرفی انواع PLC و و انواع ماجول ها

3) معرفی رجیستر ها، حافظه ها و ساختمان داخلی PLC های دلتانحوه ذخیره سازی اعداد در PLC ها

4) معرفی انواع سیستم های ادرس دهی در PLC ها

5) معرفی شبکه مدباس و استاندارد های شبکه های اتوماسیون صنعتی

6) معرفی شبکه مدباس و مفهمو MASTER-SLAVE در شبکه

7) معرفی مدل های مختلف برای شبکه های صنعتی

8) مقایسه سخت افزاری و نرم افزاری شبکه های صنعتی

9) معرفی انواع سنسور های صنعتی

10) معرفی انواع سیم بندی های ورودی و خروجی / انالوگ و دیجیتال در صنعت و PLC ها

11) معرفی انکودر های افزایشی نوری و برنامه نویسی انها در PLC ها

12) معرفی HSC های مختلف

13) معرفی پورت ها و دستورات پایه در PLC های دلتا

14) نحوه تبدیل اعداد اعشاری به دسیمال و محاسبات دقیق در PLC ها

15) معرفی HMI های دلتا و معرفی انواع المنت ها در نرم افزار DOP-SOFT دلتا

16) برنامه نویسی الارم در PLC و اHMI های دلتا

17) برنامه نویسی انالوگ و ارتباط با ماجول های انالوگ

18) برنامه نویسی انالوگ برای کنترل درایو های دلتا و شبکه کردن INVERTER ها با PLC و HMI

19) کنترل Inverter با HMI دلتا

20) شبکه کردن در HMI های دلتا

21) نحوه رسم گراف در HMI های دلتا و ثبت داده ها در بافر های HMI

22) معرفی ماکرو ها و بررسی ماکرو های مختلف

23) برنامه نویسی ماکرو در HMI های دلتا

24) تعریف سطح دسترسی و LEVEL بندی کاربران HMI های دلتا

25) کار با نرم افزار DWPL-SOFT دلتا و نرم افزار DOP-SOFT دلتا در طول کلاس

26) کنترل استپ موتور و سروو موتور با PLC های دلتا و معرفی دستورات POSITION CONTROL

 

مخاطبین دوره

کلیه دانشجویان رشته های فنی و مهندسی(مکانیک، برق، عمران و...) و کلیه متخصصان و مدیران واحد های صنعتی، نیروگاهی و سایر صنایع و کارخانجات و کلیه علاقمندان به اتوماسیون

 

امکان حضور مجازی در دوره

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اعضای محترم ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزشی نبوده و صرفا با مطالعه مستندات پک آموزشی ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.برای شرکت کنندگان مجازی فیلم های دوره آموزشی به همراه مستندات ارسال می گردد و پس از مطالعه موارد همانند سایر شرکت کنندگان آزمون بصورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

 

آزمون دوره

بر اساس دستورالعمل مصوب شورای آموزشی کنسرسیوم، آزمون کلیه دوره های آموزشی بصورت اینترنتی و از طریق سامانه هوشمند آزمون های اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به حضور مجدد کارآموز جهت انجام آزمون نمی باشد.

آزمون این دوره نیز بصورت اینترنتی می باشد که شرکت کنندگان باید به 25 سوال چهار گزینه ای در 25 دقیقه پاسخ دهند که مدت زمان مجاز جهت ورود به سیستم آزمون 24 ساعت جهت شروع فرآیند آزمون می باشد که زمان شروع و پایان آن برای هر دوره آموزشی، از طریق واحد آموزش کنسرسیوم اطلاع رسانی می گردد که شرکت کنندگان می بایست با ورود به سایت کنسرسیوم ایرکاس از طریق پنل آموزش، آزمون مربوطه را انجام دهند .

گواهینامه آموزشی دوره

در این دوره آموزشی چندین حالت برای صدور گواهینامه آموزشی پیش بینی شده است که شرکت کنندگان بسته به نیاز خود می توانند نوع گواهینامه های خود را تعیین نمایند.

آپشن اول :  برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه گواهینامه معتبر از طرف کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران به زبان فارسی که دارای ارزش ترجمه و تایید وزارت امور خارجه می باشد بصورت رایگان اعطا خواهد شد.

 نمونه گواهینامه داخلی کنسرسیوم

آپشن دوم: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه و اخذ گواهینامه فارسی ، در صورت نیاز می توانند با پرداخت مبلغ 25000 تومان گواهینامه به زبان انگلیسی را نیز علاوه بر گواهینامه فارسی از طرف کنسرسیوم ایرکاس دریافت نمایند.

 نمونه گواهینامه ترجمه شده کنسرسیوم

آپشن سوم : شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه می توانند علاوه بر گواهینامه های کنسرسیوم با پرداخت 20 دلار (بیست دلار) گواهینامه بین المللی از آکادمی RFTC اسپانیا و دارای کد رهگیری بین المللی را درخواست نمایند . شایان ذکر است مدت زمان صدور این گواهینامه 1 ماه می باشد.

نمونه گواهینامه بین المللی

زمان و مکان برگزاری

این دوره آموزشی در یکی از سالن های اختصاصی کنسرسیوم ایرکاس در آخر هفته ها برگزار خواهد شد که زمان های استراحت و نهار و نماز در آن گنجانده شده است.

زمان برگزاری دوره آموزشی اتوماسیون PLC و HMI :   بزودی تاریخ دقیق اعلام می شود

رزرو و یا ثبت نام دوره های آموزشی

رزرو دوره های آموزشی صرفا جهت اعلام آمادگی جهت شرکت در دوره آموزشی می باشد فلذا رزرو دوره به منزله ثبت نام نمی باشد و در صورت وجود ظرفیت بر اساس تاریخ رزرو دوره اطلاع رسانی صورت پذیرفته و از طرف واحد آموزش برای ثبت نام تماس گرفته خواهد شد  فلذا برای قطعی شدن ثبت نام حتما باید ثبت نام قطعی انجام دهید.

برای رزرو دوره ها می توانید از دو روش پیشنهادی زیر استفاد نمایید :

1. جهت رزرو دوره و ثبت درخواست از طریق فرم رزرو دوره های آموزشی می توانید اقدام نمایید.

2 - رزرو پیامکی این دوره با ارسال عدد 1011 به سامانه پیامکی 30001230700700

توجه مهم : شرکت کنندگان محترم توجه داشته باشند پس از تایید نهایی ثبت نام طی 48 ساعت پیامک تایید ثبت نام ارسال خواهد شد که به منزله تایید ثبت نام می باشد که  در صورت عدم دریافت این پیامک سریعا با دفتر کنسرسیوم تماس حاصل نموده و مراتب را پیگیری نمایند.

هزینه ثبت نام دوره
نام دوره هزینه دوره مجازی هزینه دوره حضوری
اتوماسیون PLC و HMI
2500000 ریال 4500000 ریال
 

پرداخت اقساطی شهریه

در جهت ارج نهادن و تسهیل ثبت نام اعضای محترم امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره ها با توجه به شرایط شرکت کنندگان فراهم گردیده که عزیزان می توانند جهت اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی با دفتر کنسرسیوم 4-33369052-041 تماس حاصل نمایند .

 

مدارک مورد نیاز

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور گواهینامه به شرح زیر می باشد که در زمان برگزاری دوره اخذ خواهد شد و نیازی به ارسال آنها قبل از برگزاری دوره نمی باشد.

1) کپی کارت ملی و شناسنامه طبق دستور العمل (بطوری که باید در یک صفحه A4 بوده و در بالای صفحه تصویر شناسنامه و در پایین صفحه تصویر کارت ملی باشد)

2) کپی آخرین مدرک تحصیلی (ارائه گواهی موقت بلامانع می باشد)

3) دو عدد عکس 4*3 جدید و تمام رخ با زمینه روشن

درصورتی که در ارائه هریک از موارد مذکور مشکلی وجود داشته باشد در اسرع وقت با کارشناسان کنسرسیوم تماس حاصل نموده و راهکار های مربوطه را جویا شوید.

توجه بسیار مهم : شرکت کنندگان عزیز توجه داشته باشند مسئولیت هرگونه اختلال در روند صدور گواهینامه آموزشی بین المللی دوره بدلیل عدم ارائه مدارک مذکور در مهلت تعیین شده متوجه فرد شرکت کننده خواهد بود و انجمن مهندسان ایران هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد شد.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1725

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

ارتعاشات دردهای مزمن کنسرسيوم ايرکاس دندان شیری استریلیزاتور Oxygen concentrator برندهای معروف پروب‌های اولتراسوند دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در بندرعباس دوره های نسخه خوانی آناليز تصاوير بنیاد icdl تبریز تفسیر رادیوگرافی Cyberknife knife منظورمانيتورینگ وکنترل یکپارچه قسمتهای مهم وحياتی درساختمان کاهش داروهای مسکن درمان سرطان پارس یوک مغناطیسی مولد اشعه ایکس آشنایی با ECG دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در اهر تست MT در تبریز آموزش کمک پرستاری اﻣﻦ ﺗﺮ ﻛﺮدن ﻣﺮاﻛﺰ ﺷﻬﺮي پالس‌ اكسي متر NEMOXY 412 PDMS دستیار دندانپزشک در کرمان سایبرنایف ثبت نام دوره مهارت های هفتگانه icdl طبقه بندي اشيا اصول ایمنی UFD PFD امامزاده سید احمد بن موسی پالس شبکه های کامپیوتری درمان لوسمی آنگل کالیبراسیون دستگاه فتومتر آشنایی با دستگاه فتوتراپی جبرئیل ملورین کودکان برگزار کننده دوره های آموزشی اداره-پست hypothermia SPECT اولین رادیو تولید ارگانوئید دوره نسخه پیچی جان لارنس پروسچر خدمات بازرسی اتوکلاو معاونت علمی و فناوری ضد افسردگی ut man آزمایشگاه ها آینده‌ی پرینت سه‌بعدی موسى بن جعفر ژن عزای عمومی

logo دوره آموزشی اتوماسیون PLC و HMI

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس