نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

آمبوبگ چیست کنسرسیوم ایرکاس pvc

آمبوبگ چیست؟

آمبوبگ یک نام تجاری است که در سال ۱۹۵۳ بر روی اولین نوع BVM ساخته شده توسط یک مهندس آلمانی گذاشته شد (Dr. Holger Hesse ) لذا نام اصلی این وسیله Bag-Valve-Mask نام دارد که با حجم های ۵۰۰ ، ۶۰۰ ، ۱۵۰۰ ، ۲۰۰۰   سی سی موجود می باشد. BVM باید حتماً شفاف باشد و حتماً به رابط اکسیژن وصل باشد همچنین بگ ذخیره به آن متصل باشد چرا که بواسطه همین بگ ذخیره است که می توان Fio2 ۹۰% را ایجاد نماییم. مدلهای متفاوتی دارد نوع سیلیکونی با قابلیت اتوکلاو شدن و نوع دیگر که کل اتصالات آمبوبگ باید باز شده و در سطل محلول Hi-disinfection (مونورپید) برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه گذاشته و سپس آبکشی شود.

دریچه (Valve) تعبیه شده روی آمبوبگ با درجات ۲۰ ، ۴۰ و ۶۰ سانتی متر آب می باشد که در هنگام تهویه با ماسک صورت ، باید دریچه بسته باشد و در زمان تهویه از طریق لوله تراشه دریچه بصورت باز قرار گیرد در چنین حالتی اگر فشار راه هوایی از مقدار تنظیم دریچه مثلاً ۲۰ سانتی متر آب بیشتر باشد فشار هوای اضافی به سیستم تنفسی بیمار اعمال نشده بلکه با خروج از دریچه این فشار تعدیل می گردد.

در زمان استفاده از BVM حتماً اکسیژن به ورودی آن وصل باشد و میزان جریان اکسیژن حداقل بر روی ۱۰ لیتر قرار گیرد تا بیشترین درصد اکسیژن در دسترس بیمار قرار گیرد. سایز ماسکهای صورت که به آمبوبگ متصل می گردد به این قرار است: ۰ ، ۱ ، ۲ ، ۳ ، ۴ ، ۵ از تکنیک EC برای نگهداشتن ماسک روی صورت استفاده می شود. سه انگشت زیر فک تحتانی بشکل E و انگشت شست و اشاره بصورت حرف C روی ماسک قارا می گیرد بصورتی که ماسک کاملاً بر روی صورت بیمار فیکس گردد و از نشت هوا جلوگیری شود.

 آمبوبگ Bag MaskVentilationBreathing ECclamptechnique

تعداد تنفس با BVM در سنین مختلف:

   تعداد تنفس در دقیقه هنگام داشتن لوله تراشه در کلیه گروههای سنی ۸ تا ۱۰ تنفس

   در شیر خواران و کودکان ۱۲ تا ۲۰ تنفس با ماسک و آمبوبگ

   تنفس در بزرگسالان ۱۰ تا ۱۲ تنفس با ماسک و آمبوبگ

تهویه با استفاده از آمبوبگ (Bag valve mask)

با اتصال ماسک به مخزن اکسیژن میتوان غلظت هوای دمی بیمار را افزایش داد ، به طوری که با استفاده از اکسیژن اضافی به میزان ۱۵ لیتر در دقیقه می توان غلظت اکسیژن دمی را به ۱۰۰ % رسانید. آمبوبگ را می توان با استفاده از ماسک که روی دهان و بینی بیمار قرار می گیرد، استفاده نمود و یا با استفاده از یک آدابتور ماسک را به لوله تراشه بیمار متصل و اقدام به تهویه مکانیکی نمود .

استفاده صحیح از BVM یکی از مهارت هایی است که پرستاران و تیم های درمان اورژانسی لازم است در آن توانا باشند . باید توجه نمود که کیسه ماسک توسط یک دست گرفته شود و دست دیگر برای نگهداری ماسک بر روی صورت و نیز پوزیشن دادن به سر بیمار مورد استفاده قرار گیرد.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1696

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

استخوان سازی هیپوکسی کاربرد لیزر در دندانپزشکی خونگیری مسلمین hypothermia میکرو سانتریفیوژ کاهش داروهای مسکن بزرگترین پایگاه آموزشی و اطلاعاتی مهندسی پزشکی دستیار دندانپزشک مشهد بازگشایی مدارس کلاس تعمیر تجهیزات پزشکی در اصفهان ایمپالس های قیمت NDT اصول نگهداری و کالیبراسیون دستگاه نوار قلب دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا احساس ناخوشایند استاندارد در ایران آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در ساری مانیتورینگ علایم حیاتی biomedical engineering ، مهندسی پزشکی ، آشنایی با مهندسی پزشکی ، معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوم آموزش خشک کردن و انبار کردن گیاهان دارویی راه اندازی خط تولید دستگاه ماشین بیهوشی آموزش شناسايي مزاجهای اصلي در تهران فیلتر PLUS بازرسی سازه مرکز آموزش کامپیوتر در تبریز حمام فین کاشان زمینه های کار در مهندسی پزشکی چدن داکتیل تصوير اموزش بازرسی توربین اولین رادیو داروی پوزیترون كلسيم کلاس تعمیر فشارسنج اﻗﺪاﻣﺎت اﻣﻨﻴﺘﻲ ﺑﻬﺴﺎزي ﻣﺤﻴﻄﻲ دوره تست های غیرمخرب و بازرسی جوش در اصفهان نبود تجهیزات پزشکی آموزش امداد دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در مشهد بيمارستان‏ها حقوق نسخه خوان روش اندازه گیری در فلیم فتومتر آموزش تعمیر الکتروکوتر زبان های برنامه نویسی آنالیز حرارتی هفته دولت کلاس نرم افزار داروخانه در شبستر مزیت های سی تی اسکن برگزاری دوره های تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی دانلوس پروتئین مزایا و معایب لیزر تنظيم گزارش‏های بازديد و بازرسی اندوسکوپی نوین سی تی اسکن هسته ای در ایران اسپری MT آموزش بخیه در تبریز

logo آمبوبگ چیست؟

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس