نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

راه اندازی خط تولید ماشین بیهوشی در کشور

محققان شرکت دانش بنیان الکترونیک برتر، مستقر در پارک فناوری پردیس موفق به اخذ مجوز برای راه اندازی خط تولید دستگاه ماشین بیهوشی شدند.

محمدرضا کمپانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: طراحی و ساخت دستگاه بیهوشی که جزء طرح های کلان معاونت علمی و فناوری به شمار می رود، از سال ۹۱ در این شرکت دانش بنیان آغاز شد. در حال حاضر این طرح مجوزهای لازم از وزارت صنعت و وزارت بهداشت را دریافت کرده است. با این مجوز می توان خط تولید ماشین بیهوشی را راه اندازی کرد تا بتوان بخشی از نیاز کشور را به واسطه آن تأمین کرد.
وی افزود: اکنون پروانه ساخت این دستگاه صادر شده است و مشکلی برای تولید انبوه آن وجود ندارد. با راه اندازی خط تولید در این شرکت می توان سالانه ۲۵۰ ماشین بیهوشی تولید کرد؛ بر اساس آمارها سالانه ۵۰۰ دستگاه مورد نیاز بیمارستان های کشور است که می توان به صورت فشرده این نیاز را از طریق این شرکت برآورده کرد.
کمپانی با بیان اینکه نمونه های موجود در کشور وارداتی هستند، گفت: قیمت نمونه خارجی این دستگاه حدود ۱۲ هزار یورو است ولی ما می توانیم با ۲ هزار یورو ارزبری، آن را تولید و به بیمارستان ها عرضه کنیم. در حال حاضر دانش فنی تولید ماشین بیهوشی بدست آمده و محصولی بومی به شمار می رود. نمونه ای که تولید شده کاملاً از نظر فنی با نمونه های خارجی برابری می کند و می تواند برای عمل های جراحی با مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد.
وی همچنین تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر تعرفه واردات محصول دستگاه بیهوشی به میزان ۵ درصد بوده که سزاوار است حداقل این تعرفه تا ۲۵ درصد افزایش یابد و نیز ارز مبادلاتی که واردکنندگان برای ۱۰۰ درصد کالای خود دریافت می کنند، کاملاً حذف شود.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1684

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

شب‌زنده‌داری تعمیرات حماقت وزن مخصوص فناوری سبز آموزش تعمیرات دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات ترمینولوژی حقوقی، معرفت آموزش تعمیر ونگهداری تجهیزات پزشکی آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در تبریز توزيع و عرضه تجهيزات پزشكی خدمات پس از فروش تجهیزات پزشکی روش‌های پرتودرمانی تصوير برداري ديجيتال عیب یابی فتوتراپی پالس‌ اكسي متر NEMOXY 412 استخدام دستیار دندانپزشک در اهواز دستیاری دندانپزشکی چیست آموزش بازرسی سایبرنایف تعمیر تجهیزات دندانپزشکی تبریز چدن خاکستری مهندسی پزشکی واحد تبریز کسب و کار نانو تکنولوژی آموزش دسته های درمانی بازرسی کمپرسور سیستم های پزشکی از راه دور خرافات بازرسی مواد مصرفی دانلود مقاله تعمیر ای ام جی آشنایی با ونتیلاتور آموزش تعمیر ونتیلاتور آموزش تعمیر تجهیزات بیمارستانی آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی آموزش تعمیرات ونتیلاتور آموزشگاه مهندسی پزشکی استخدام مهندس پزشک انجمن مهندسی پزشکی تجهیزات بی پروانه مهندسی nebulizer jet مدیریت تولید و سیستم‌های تولید و پروژه (Operation)۴ – الگوريتم مثلث در پردازش تصویر آسماني ایران لرزید مدارک نسخه پیچی biomedical engineering ، مهندسی پزشکی آشنایی با اندوسکوپی isodraft dimensioning دانشگاه صنعتی سهند دوره ثبت سرنوشت کلاس ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در بوشهر مصالح تخفیف روز مهندس CT SCAN نانو پزشکی حیدر جمهوري اسلامي ايران تولید ماشین بیهوشی در ایران مهندسیمهندسی عمرانمهندسی مدیریت پروژهمهندسی صنایعمهندسی پروژهمدیریتمدیریت پروژهمهندسی چند بخشی پروژه صنایعproject مدرن تبریز تبریز مدرک دیپلم تبریز بازاریابی شبکه ای مرکز پرستاری در تبریز زندگینامه ائمه اطهار

logo راه اندازی خط تولید ماشین بیهوشی در کشور

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس