نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

شبکه

در ایرانبازار کار شبکهبازار کار شبکه های کامپیوتری در ایران

در دنیای امروز طراحی ، راه اندازی و نگهداری شبکه های کامپیوتری یکی از مهمترین نیازهای شرکتها و سازمانهای بزرگ و کوچک می باشد.  سازمانها در هر زمینه فعالیت داشته باشند حتما از کامپیوتر استفاده می نمایند و برای ارتباط این کامپیوترها حتما دست کم به یک متخصص شبکه نیازمندند. 


ساختار شبکه های کامپیوتری به گونه ای است که فقط طراحی و راه اندازی اولیه نیاز سازمانها را برطرف نمی کند ، بلکه تمامی شبکه های کامپیوترینیازمند نگهداری و TroubleShootingهستند ، به همین دلیل همیشه احتیاج به یک پست دائمی برای نگهداری و برطرف کردن مشکلات احتمالی دارند. به همین دلیل در بین دارندگان مدارک IT ، متخصصان شبکه دارای بهترین بازار کار را در ایران و جهان هستند. 
در سال 2008 دولت آمریکا احتیاج به 40000 متخصص CCIE داشت که فقط 15000 نفر دارای این مدرک در کل جهان وجود داشت ، به همین دلیل شرکت ها و سازمانهای آمریکایی شروع به جذب متخصصات شبکه از تمام کشورها (حتی کشورهای مورد تحریم مثل ایران) نمودند البته با بهترین شرایط کار و سطح درآمد و اعطاء نمودن حق شهروندی.

وضعیت بازارکار و استخدام کارشناس شبکه

شما به عنوان کارشناس شبکه می توانید در سازمان ها و شرکت های مختلف دولتی و خصوصی کار کنید. همچنین می توانید در شرکت های حوزه فناوری اطلاعات استخدام شده و یا به صورت قراردادی با آنها کار کنید. با کسب تجربه بیشتر هم می توانید به رده های مدیریتی در این حوزه دست یابید. هرچند که تا کنون آمار رسمی در رابطه با میزان استخدام کارشناسان شبکه در کشور منتشر نشده است، اما از شواهد و اطلاعات برگرفته شده از بازار کار ایران پیداست که میزان استخدام و اشتغال متخصصین این بخش نسبت به میانگین مشاغل بالاتر است و این امر به دلیل افزایش استفاده از کامپیوتر و نرم افزار به صورت گسترده در سال های اخیر در کشور می باشد. امروز تقریبا نمی توان شرکت یا سازمانی را در کشور پیدا کرد که از نرم افزار و کامپیوتر برای انجام عملیات مختلف مالی، اداری و حرفه ای خود استفاده نکند. در این صورت برای استفاده و بهره برداری مناسب از آنها به کمک متخصصین مختلفی از جمله کارشناس شبکه نیاز جدی خواهد داشت. همچنین پیش بینی می گردد با وابستگی بیش از پیش شرکت ها و سازمان ها به کامپیوتر و شبکه های کامپیوتری و توسعه آن در کشور، شاهد افزایش بیشتر میزان اشتغال، کارآفرینی و استخدام در این بخش در سال های آتی باشیم.
وضعیت استخدام کارشناس شبکه در برخی از کشورهای جهان به شرح زیر است : آمریکا - پیش بینی می شود میزان استخدام متخصصان شبکه بین سال های2012 تا 2022، 12  درصد رشد خواهد داشت. در حالی که متوسط رشد همه مشاغل 11 درصد خواهد بود. استرالیادر بازه زمانی 5 سال گذشته میزان استخدام این شغل رشد 29.5 درصدی داشته است . برای سال های آینده نیز رشد بسیار زیادی پیش بینی شده است. 
 

درآمد و حقوق کارشناس شبکه

کارشناس شبکه ای که در بخش دولتی فعالیت می کند، با توجه به قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت می کند. در بخش خصوصی به معیارهای تخصص، دانش و تجربه فرد بیشتر توجه شده و بر اساس آنها میزان حقوق تعیین می شود. در جدیدترین پژوهش صورت گرفته در اواخر سال 1392 توسط تعدادی از متخصصان شغلی کشور، گروه های مختلف شغلی از نظر درآمدی مورد بررسی قرار گرفته اند. بر این اساس متوسط حقوق و درآمد کارشناس شبکه در سمت های مختلف شغلی و در رده های مختلف سازمانی (کارشناس، سرپرست و مدیر) استخراج شده است.

برخی از سمت هایی که در این پژوهش در نظر گرفته شده اند شامل کارشناس شبکه، ادمین شبکه، پشتیبان شبکه، مسئول شبکه، مدیر شبکه و ... می باشند که یک کارشناس شبکه می تواند در هر یک از آنها استخدام شده و فعالیت نماید.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1725

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

گل_گیاه مزیت استفاده از نبولایزر دوره مهارت های هفتگانه icdl دوره مهارت های هفتگانه icdl دوره دستیاری دندانپزشکی در مشهد واکسن مننگوکوک چیست؟ شیمی درمانی انجمن نجوم اخترشناسی بافت های ریوی بازرسی غیر مخرب نبولایزرهای کمپرسوری تاریخچه پزشکی هسته ای گروه‌بندی خون dcvg محرم بازرسی پمپ بنزین کلاس تست های غیرمخرب و بازرسی جوش در ارومیه نانو پزشکی الکترو شوک schiller دستگاه‌های پزشکی فناوری سبز اسلام تست شیر آلات صنايع پزشكي تعمیر سانتریفیوژ آشنایی با تعمیر پروب‌های اولتراسوند حوض و یا استخر بازرسی نیروگاه غیر مخرب پیشرفته 23آبان شات بلاست دانلود رایگان سوالات پیام نور علوم پایه اسپیرومتری viasys آموزش تزریقات در تبریز ژنتیک انسانی عید شعبان كاربرد كلینیكی تعمیر ساکشن جراحی دندان شیری آموزشگاه نسخه خوانی تبریز پمپ سرنگ B.BRAUN پليمر ای سی جی kenz مدرسان تکیه گاه زندگی نقشه کشی جوش اهداء تخمک و جنین سالار شهیدان نزول دفعی دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در تهران دوره گیاهان دارویی در ارومیه مواد مصرفی جوشکاری عیب یابی اندوسکوپی یکباره قرآن پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی مهندسی پزشکی ضرورت و طرفین قرارداد رحم جایگزین ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺎﺳﺨﮕﻮ بخش دوم آیین نامه تجهیزات پزشکی مهندسی پروژه بخش اول آیین نامه تجهیزات پزشکی فروش یوک

logo بازار کار شبکه های کامپیوتری در ایران

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس