نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

welding inspection

فرآیند جوشکاری تابع پارامترهای بسیاریست که هر یک به تنهایی میتواند تاثیر اساسی بر کیفیت جوش ایجاد شده، بگذارد.  این پارامترها از فلز پایه، موا د مصرفی و پارامترهای فرآیند جوشکاری گرفته تا مهارت جوشکار و حتی شرایط آب و هوایی را دربر میگیرد.  از آنجایی که اتصالات جوشکاری در سازه ها و قطعات از نظر پایداری، اطمینان  و ایمنی از اهمیت بالایی  برخوردار است حصول اطمینان از کیفیت آنها بسیار مهم بوده و جزو دغدغه های اصلی سازندگان و مشتریان این نوع سازه ها و قطعات میباشد.  به همین منظور باید روالی برای کنترل کیفی دقیق و مطمئن از این اتصالات وجود داشته باشد که بتواند کلیه مراحل اجرای جوشکاری را کنترل نموده و از صحت اجرا اطمینان کافی ایجاد نماید. کنترل صحت اجرا مهمترین قسمت عملیات کنترل کیفی جوش است چرا که پس از اتمام مراحل جوشکاری نمیتوان  از درست بودن پارامترهای اجرایی اطمینان حاصل کرد، درحالیکه سلامت جوش (بدون عیب بودن) را میتوان در هر زمانی با استفاده از آزمایشهای غیر مخرب (NDT) بررسی نمود. بخش کنترل صحت عملیات کنترل کیفی جوش که به بازرسی جوش معروف است، با توجه به تعدد و تنوع پارامترهای تاثیرگذار بر کیفیت جوش و تخصصی بودن آن، باید توسط فردی آزموده و دارای صلاحیت در این زمینه اجرا گردد تا بتوان به نتایج حاصل از عملیات کنترل کیفی اطمینان کافی داشت.در همین راستا سازمانهای استاندارد دستورالعملهایی را برای آموزش و تایید صلاحیت بازرسین جوش تدوین نموده اند. یکی از معروفترین و پرکاربردترین دستورالعملها در این زمینه آیین نامه AWS QC1 است. در این آیین نامه سه سطح برای بازرسین جوش مشخص شده است. اولین سطح بعنوان کمک بازرس جوش تایید شده بوده و دارای مدرک CAWI میباشد. این فرد به تنهایی اجازه تفسیر و گزارش نداشته و باید تحت نظر یک بازرس سطح دو کار کند. سطح دو بازرس جوش تایید شده  و دارای مدرک CWI بوده و میتواند به تنهایی اقدام به بازرسی، تفسیر و گزارش نموده و همچنین تعداد کمک بازرس را زیرمجموعه خود داشته باشد.  اما سطح سه بازرس ارشد جوش تایید شده و دارای مدرک SCWI میباشد که علاوه بر توانایی های بازرس سطح دو، میتواند نسبت به آموزش و ارزیابی بازرسان سطح یک و دو،  توسعه سیستم بازرسی و تهیه برنامه های اجرایی و کنترل کیفی نیز اقدام نماید.

سرفصل دوره آموزشی

شرکت کنندگان در دوره آموزش ناظر ارشد جوش برپایه  AWS-QC1 و ارایه گواهینامه بین المللی CWI با مواردی به شرح زیر آشنا می شوند:

1) بازرسی جوش و تایید صلاحیت

2) معرفی بازرسی جوش

3) نظام های ارزیابی و تایید صلاحیت

4) انواع گواهینامه ها

5) خصوصیات و ویژگیهای مهم بازرس جوش

6) فرآیندهای اتصال و برشکاری فلزات

7) تعریف جوشکاری و آشنایی با دسته بندی انواع روشهای اجرای جوش

8) تعریف قوس و خصوصیات آن

9) آشنایی با فرآیندهای جوشکاری قوسی

10) مکانیزم، خصوصیات، تجهیزات، مواد مصرفی، کاربرد، عیوب رایج، مزایا و محدودیتهای هر یک از آنها

11) آشنایی با سایر روشهای جوشکاری

12) جوشکاری اکسی استیلن (OAW)

13) جوشکاریهای مقاومتی (RSW, RSEW & PW)

14) آشنایی با فرآیندهای لحیم کاری

15) دسته بندی فرآیندهای لحیم کاری

16) انواع اتصالات لحیم کاری

17) انواع مواد مصرفی لحیم کاری

18) آشنایی با انواع برشکاری، تجهیزات و خصوصیات آنها

19) برشکاری با شعله (OFC)

20) برشکاری قوسی با الکترود کربنی و هوا (CAC-A)

21) برشکاری قوس پلاسما (PAC)

22) برشکاریهای مکانیکی

23) معرفی و دسته بندی انواع جوش

24) معرفی و دسته بندی انواع اتصال

25) معرفی انواع لبه سازی و اجزاء و مشخصات آنها

26) معرفی تکنیکهای جوشکاری

27) معرفی انواع وضعیتهای جوشکاری

28) متالورژی جوش

29) ساختار فلزات و آلیاژها

30) خواص فلزات

31) معرفی فولادها

32) نمودار فازی آهن-کربن و انوع فازهای تعادلی و غیر تعادلی

33) معرفی انواع عملیات حرارتی و تاثیر آنها

34) متالورژی جوش فولادها

35) حرارت ورودی و تاثیر آن

36) منطقه متاثر از حرارت (HAZ) و تحولات آن

37) تنشهای پسماند

38) پیشگرم، پسگرم و دمای بین پاسی

39) متالورژی جوش فولادهای زنگ نزن

40) آزمایشات مخرب مورد استفاده در جوش

41) مکانیزم، روش اجرا، نتایج حاصله و کاربرد هر یک از آزمونها

42) آزمون کشش

43) آزمون خمش

44) آزمون ضربه

45) آزمون شکست شیاری

46) آزمون سختی سنجی

47) آزمون شکست گوشه

48) آزمون متالوگرافی

49) آزمون ماکرو اچ (حکاکی)

50) بازرسی چشمی

51) کلیات بازرسی چشمی

52) شرایط اجرای بازرسی چشمی

53) مراحل بازرسی چشمی و فعالیتهای اجرایی هر مرحله

54) قبل از جوشکاری

55) حین جوشکاری

56) بعد از جوشکاری

57) تجهیزات و ابزار بازرسی چشمی

58) گزارش بازرسی چشمی

59) آشنایی با روشهای آزمون غیر مخرب (NDT)

60) آشنایی با مستندات بازرسی جوش

61) ایمنی جوش

مخاطبین دوره

کلیه دانشجویان و علاقمندان

 

امکان حضور مجازی در دوره

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اعضای محترم ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزشی نبوده و صرفا با مطالعه مستندات پک آموزشی ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.برای شرکت کنندگان مجازی فیلم های دوره آموزشی به همراه مستندات ارسال می گردد و پس از مطالعه موارد همانند سایر شرکت کنندگان آزمون بصورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

 

آزمون دوره

بر اساس دستورالعمل مصوب شورای آموزشی کنسرسیوم، آزمون کلیه دوره های آموزشی بصورت اینترنتی و از طریق سامانه هوشمند آزمون های اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به حضور مجدد کارآموز جهت انجام آزمون نمی باشد.

آزمون این دوره نیز بصورت اینترنتی می باشد که شرکت کنندگان باید به 20 سوال چهار گزینه ای در 20 دقیقه پاسخ دهند که مدت زمان مجاز جهت ورود به سیستم آزمون 24 ساعت جهت شروع فرآیند آزمون می باشد که زمان شروع و پایان آن برای هر دوره آموزشی، از طریق واحد آموزش کنسرسیوم اطلاع رسانی می گردد که شرکت کنندگان می بایست با ورود به سایت کنسرسیوم ایرکاس از طریق پنل آموزش، آزمون مربوطه را انجام دهند .

گواهینامه آموزشی دوره

در این دوره آموزشی چندین حالت برای صدور گواهینامه آموزشی پیش بینی شده است که شرکت کنندگان بسته به نیاز خود می توانند نوع گواهینامه های خود را تعیین نمایند.

آپشن اول :  برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه گواهینامه معتبر از طرف کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران به زبان فارسی که دارای ارزش ترجمه و تایید وزارت امور خارجه می باشد بصورت رایگان اعطا خواهد شد.

 نمونه گواهینامه داخلی کنسرسیوم

آپشن دوم: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه و اخذ گواهینامه فارسی ، در صورت نیاز می توانند با پرداخت مبلغ 55000 تومان گواهینامه به زبان انگلیسی را نیز علاوه بر گواهینامه فارسی از طرف کنسرسیوم ایرکاس دریافت نمایند.

 نمونه گواهینامه ترجمه شده کنسرسیوم

آپشن سوم : شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه می توانند علاوه بر گواهینامه های کنسرسیوم با پرداخت 20 دلار (175 هزار) گواهینامه بین المللی از آکادمی RFTC اسپانیا و دارای کد رهگیری بین المللی را درخواست نمایند . شایان ذکر است مدت زمان صدور این گواهینامه 1 ماه می باشد.

نمونه گواهینامه بین المللی

زمان و مکان برگزاری

این دوره آموزشی در یکی از سالن های اختصاصی کنسرسیوم ایرکاس در آخر هفته ها برگزار خواهد شد که زمان های استراحت و نهار و نماز در آن گنجانده شده است.

زمان برگزاری دوره آموزشی ناظر ارشد جوش برپایه  AWS-QC1 و ارایه گواهینامه بین المللی CWI :   بزودی تاریخ دقیق اعلام می شود

رزرو و یا ثبت نام دوره های آموزشی

رزرو دوره های آموزشی صرفا جهت اعلام آمادگی جهت شرکت در دوره آموزشی می باشد فلذا رزرو دوره به منزله ثبت نام نمی باشد و در صورت وجود ظرفیت بر اساس تاریخ رزرو دوره اطلاع رسانی صورت پذیرفته و از طرف واحد آموزش برای ثبت نام تماس گرفته خواهد شد  فلذا برای قطعی شدن ثبت نام حتما باید ثبت نام قطعی انجام دهید.

برای رزرو دوره ها می توانید از دو روش پیشنهادی زیر استفاد نمایید :

1. جهت رزرو دوره و ثبت درخواست از طریق فرم رزرو دوره های آموزشی می توانید اقدام نمایید.

2 - رزرو پیامکی این دوره با ارسال عدد 1011 به سامانه پیامکی 30001230700700

توجه مهم : شرکت کنندگان محترم توجه داشته باشند پس از تایید نهایی ثبت نام طی 48 ساعت پیامک تایید ثبت نام ارسال خواهد شد که به منزله تایید ثبت نام می باشد که  در صورت عدم دریافت این پیامک سریعا با دفتر کنسرسیوم تماس حاصل نموده و مراتب را پیگیری نمایند.

هزینه ثبت نام دوره
نام دوره هزینه دوره مجازی هزینه دوره حضوری
ناظر ارشد جوش برپایه  AWS-QC1 و ارایه گواهینامه بین المللی CWI 2900000 ریال 6900000 ریال
 

پرداخت اقساطی شهریه

در جهت ارج نهادن و تسهیل ثبت نام اعضای محترم امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره ها با توجه به شرایط شرکت کنندگان فراهم گردیده که عزیزان می توانند جهت اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی با دفتر کنسرسیوم 4-33369052-041 تماس حاصل نمایند .

 

مدارک مورد نیاز

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور گواهینامه به شرح زیر می باشد که در زمان برگزاری دوره اخذ خواهد شد و نیازی به ارسال آنها قبل از برگزاری دوره نمی باشد.

1) کپی کارت ملی و شناسنامه طبق دستور العمل (بطوری که باید در یک صفحه A4 بوده و در بالای صفحه تصویر شناسنامه و در پایین صفحه تصویر کارت ملی باشد)

2) کپی آخرین مدرک تحصیلی (ارائه گواهی موقت بلامانع می باشد)

3) دو عدد عکس 4*3 جدید و تمام رخ با زمینه روشن

درصورتی که در ارائه هریک از موارد مذکور مشکلی وجود داشته باشد در اسرع وقت با کارشناسان کنسرسیوم تماس حاصل نموده و راهکار های مربوطه را جویا شوید.

توجه بسیار مهم : شرکت کنندگان عزیز توجه داشته باشند مسئولیت هرگونه اختلال در روند صدور گواهینامه آموزشی بین المللی دوره بدلیل عدم ارائه مدارک مذکور در مهلت تعیین شده متوجه فرد شرکت کننده خواهد بود و انجمن مهندسان ایران هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد شد.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1725

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

مرطوب ساز دستیار دندانپزشکی یعنی چه بیماری های دهان دانلود کتاب مهندسی پزشکی صنایع نفت و گاز دوره لوله کشی صنعتی الکتروشوک zoll آنتی بادی آموزش تعمیر فشار سنج های آنالوگ در هرمزگان درد دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی اهواز اجزای سیستم BMS بازرسی میل موج گیر تست مخزن مارتنزیت زبان دوم هنری بكرل آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در قم روز درخت پمپ های وکیوم dental تاريخ تجهیزات پزشکی در تبریز نسخه پیچ کیست دستگاه الکترومایوگرافی ایرموتور تصویربرداری در پزشکی آموزش ذرات مغناطیسی شرايط اقليمي‌ خشك و نيمه خشك غلات level سازمان انتقال خون گواهینامه بین المللی كلینیك امام کاظم لثه عضلات چشم استخدام دستیاری دندانپزشکی در شیراز انجمن جوشکاری دستیار دندان پزشک راه اندازی خط تولید دستگاه ماشین بیهوشی آموزش تعمیر فشار سنج های آنالوگ در تبریز آیین نامه واردات و صادرات تجهیزات پزشکی ut man روز جهانی ضرر لیزر دندان پزشکی نمونه سوالات اکسیژن ساز آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی، آشنایی با تجهیزات پزشکی ثبت نام دوره های نسخه پیچی در تبریز آشنایی با اصول روش های بازرسی جوش در تهران فن آوری اطلاعات آزمایشگاهی DNA تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی ماده حاجب biomedical engineering آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در تهران جان لارنس

logo ناظر ارشد جوش برپایه AWS-QC1 و ارایه گواهینامه بین المللی CWI

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس