نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا ttedit کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا

 پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه میدارد

پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا به دنبال ساخت یک پانسمان جراحی جدید برای میادین جنگ است که نه تنها اندام زخمی را پوشش می‌دهد بلکه آسیب را کاهش داده و با تازه نگهداشتن زخم‌ها، بافت را تا ۷۲ساعت حفظ می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، زخم‌های ایجاد شده در میدان‌ها جنگ اگر به سرعت درمان نشوند، ممکن است به تهدیدی برای اندام و جان فرد تبدیل شوند. متاسفانه همیشه امکان انتقال سریع مجروحان به درمانگاه وجود ندارد، بنابراین پانسمان “ACCSIL ” می‌تواند پاسخ مناسبی برای نگهداری از مجروحان تا زمان دسترسی به خدمات پزشکی مناسب باشد.

پانسمان کردن زخم‌ها در زمان جنگ به ویژه برای آسیب‌های ناشی از انفجار بسیار سخت است. پزشکان علاوه بر تثبیت وضعیت بیمار با به حداقل رساندن خونریزی و دفع شوک، باید زخم را بطور مناسبی ببندند تا امکان فساد زخم کمتر شده و باکتری و عفونت به آن وارد نشود.

پانسمان جدید توسط شرکت “Battelle” و با همکاری دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی و مرکز تحقیقات پزشکی نیروی دریایی، ابزار “ACCSIL” را به همراه یک شریان بند برای استفاده پزشکان و پزشکیاران طراحی کرده است. این ابزار یک پانسمان سبک‌ وزن است که محکم روی اندام بسته شده،‌ زخم را تازه نگه می‌دارد و از بافت‌ها تا ۷۲ساعت حفاظت می‌کند.

“ACCSIL” از دو بخش ساخته شده است. بخش خارجی شامل پوششی است که مطابق با شکل اندام طراحی شده و می‌تواند جلوی خونریزی را گرفته، بخش مذکور را گرم نگهدارد و آن را در برابر آلودگی حفظ کند.

بخش داخلی شامل یک لایه فعال زیستی است که زخم را مرطوب و آغشته به مواد شیمیایی خاص برای ارائه آنتی‌بیوتیک و مسکن نگهداشته تا از رشد باکتری و قارچ جلوگیری شود.

این پانسمان که دو سال دیگر ارائه خواهد شد،‌ نه تنها برای سربازان، بلکه برای استفاده بر روی کشتی‌ها، زیردریایی‌ها، کارخانجات،‌ مزارع، تصادفات جاده‌ای و حملات تروریستی که دسترسی به امکانات پزشکی برای عمل جراحی محدود است، کاربرد خواهد داشت.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1725

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

آموزشگاه طب سنتی بادهای روان اخذ مجوز تزریقات پانسمان مستندات ایزو دوره های دستیار دندانپزشک در اصفهان دوره ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) در تهران سنسورها آموزش دسته های درمانی استخدام دستیار دندانپزشک در شرق تهران کامپیوتر روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ مدرن تبریز مدیریت تجهیزات ساختمان فناوری اطلاعات سلامت دوره بخش هفتم آیین نامه تجهیزات پزشکی اجزای کپسول آندوسکوپی استخدام دستیار دندانپزشکی در اهواز دانلود فیلم آموزش طب سنتی آسیب های امنیتی تعهّدات والدین متقاضی شیکر الایزا لیوان مرطوب کننده روش های حذف نویز آشکارساز آشنایی با المان های الکترونیکی در کلیبر سایت مهندسی پزشکی دوره آموزشی ایمنی و بهداشت صنعتی (HSE) احساس ناخوشایند امکان ذخيره سازی اطلاعات مدیریت پروژه ecg اهداء تخمک و جنین بیوتکنولوژی دوره های نسخه پیچی شناسايي گیاهان دارويي با توجه به مزاج تشنج ناظر ارشد جوش تعمیر اتوآنالایزر شغل بازاریابی آموزش اورژانس در تبریز نحوه تامین و مدیریت نگهداشت و مصرف و کاربری حس ششم و حوض و یا استخر تجهیزات تجهیزات دندانپزشکی تجربيات دوره آموزشی تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی پشه طب ایران یوک ایرانی دانش تصویربرداری در پزشکی سلول های قلبی برگزاری دوره های آموزشی در تبریز زهرا hیرکاس تست کشش هزینه دوره دستیار دندانپزشک در اهواز مهندسی مواد قسمت‌های مختلف آب انبارها برگزاری دوره تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی

logo کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس