نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا ttedit کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا

 پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه میدارد

پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا به دنبال ساخت یک پانسمان جراحی جدید برای میادین جنگ است که نه تنها اندام زخمی را پوشش می‌دهد بلکه آسیب را کاهش داده و با تازه نگهداشتن زخم‌ها، بافت را تا ۷۲ساعت حفظ می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، زخم‌های ایجاد شده در میدان‌ها جنگ اگر به سرعت درمان نشوند، ممکن است به تهدیدی برای اندام و جان فرد تبدیل شوند. متاسفانه همیشه امکان انتقال سریع مجروحان به درمانگاه وجود ندارد، بنابراین پانسمان “ACCSIL ” می‌تواند پاسخ مناسبی برای نگهداری از مجروحان تا زمان دسترسی به خدمات پزشکی مناسب باشد.

پانسمان کردن زخم‌ها در زمان جنگ به ویژه برای آسیب‌های ناشی از انفجار بسیار سخت است. پزشکان علاوه بر تثبیت وضعیت بیمار با به حداقل رساندن خونریزی و دفع شوک، باید زخم را بطور مناسبی ببندند تا امکان فساد زخم کمتر شده و باکتری و عفونت به آن وارد نشود.

پانسمان جدید توسط شرکت “Battelle” و با همکاری دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی و مرکز تحقیقات پزشکی نیروی دریایی، ابزار “ACCSIL” را به همراه یک شریان بند برای استفاده پزشکان و پزشکیاران طراحی کرده است. این ابزار یک پانسمان سبک‌ وزن است که محکم روی اندام بسته شده،‌ زخم را تازه نگه می‌دارد و از بافت‌ها تا ۷۲ساعت حفاظت می‌کند.

“ACCSIL” از دو بخش ساخته شده است. بخش خارجی شامل پوششی است که مطابق با شکل اندام طراحی شده و می‌تواند جلوی خونریزی را گرفته، بخش مذکور را گرم نگهدارد و آن را در برابر آلودگی حفظ کند.

بخش داخلی شامل یک لایه فعال زیستی است که زخم را مرطوب و آغشته به مواد شیمیایی خاص برای ارائه آنتی‌بیوتیک و مسکن نگهداشته تا از رشد باکتری و قارچ جلوگیری شود.

این پانسمان که دو سال دیگر ارائه خواهد شد،‌ نه تنها برای سربازان، بلکه برای استفاده بر روی کشتی‌ها، زیردریایی‌ها، کارخانجات،‌ مزارع، تصادفات جاده‌ای و حملات تروریستی که دسترسی به امکانات پزشکی برای عمل جراحی محدود است، کاربرد خواهد داشت.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1692

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

کلینیک مخصوص دیالیز توبركولوز قیمت گذاری تجهیزات پزشکی ریه نوزادان شوراي فرهنگ عمومي مهندسی پزشکی ایران piping rack فروشگاه تجهیزات پزشکی ایران کارشناس رادیولوژی منشی گری امور پزشکی سانتریفیوژ افتراقی وفات حضرت فاطمه (س) داروخانه آنلاین ژنتیکی امواج کاتوزیان، ناصر عیب یابی پروب‌های اولتراسوند مننژیت ویروسی VISUAL replica مرکز آموزش کامپیوتر در تبریز مرکز آموزش کامپیوتر در تبریز آزمایشگاه لابراتوار پرده فسفوری آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در تبریز دوره جامع دستیاری دندانپزشک در کرمان آلودگی زدایی چه زمان بیماران به دیالیز نیاز پیدا می کنند؟ طراحی و تولید نرم افزار عیب یابی فتوتراپی پروسیتی فیثاغورس سوند نازال اکسیژن AB ملائکه خرابی فشار سنج حقوق دستیار دندانپزشک در اصفهان علم آموزی WPS تجهيزات و ملزومات پزشكی بازرسی پوشش لوله فخر سینا شمارشگر SPECT اولین رادیو MICROTIA انگر کلاس دستیار دندانپزشک در اهواز شرکت مهندسین مشاور رکا بندیكت كاسن آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی تبریز استان آذربایجان شرقی دانلود رایگان سوالات پیام نور بیمار مبتلا به سرطان اهداء تخمک و جنین دوره های مهندسی پزشگی بازرسی آسانسور کارگاهی فروش ترک یاب مغناطیسی وسایل اندازه گيری پزشكی مقایسه سيگنال ECG و دلايل وجودي آب‌انبار بافت تومورال مدينه طيّبه

logo کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس