نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

شغل مهندسی پزشکی ttedit کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - شغل مهندسی پزشکی

الکتروشوک زول

یکی از تجهیزات پزکاربرد بیمارستانی دستگاه الکتروشوک یا دی سی شوک و یا دفیبریلاتور می باشد. این دستگاه در احیای بیماران ایست قلب و نارسایی های قلبی به کار می رود.شایع‌ترین‌ علت‌ ایست‌ قلبی‌، یک‌ ریتم‌ غیرطبیعی‌ قلب‌ است‌ که‌ فیبریلاسیون‌ بطنی‌ نامیده‌ می‌شود. این‌ ریتم‌ غیرطبیعی‌ زمانی‌ اتفاقی‌ می‌افتد که‌ اکسیژن‌رسانی‌ به‌ قلب‌ ناکافی‌ باشد یا در نتیجه‌ حمله‌ قلبی‌، قلب‌ آسیب‌ ببیند. برای‌ تصحیح‌ ریتم‌ قلبی‌ می‌توان‌ از دستگاهی‌ به‌ نام‌ دفیبریلاتور خارجی‌ خودکار (دفیبریلاتور) استفاده‌ نمود.دفیبریلاتور دستگاهی است که شوک الکتریکی را به عضله قلبی که تحت یک آریتمی (ریتم غیر نرمال) کشنده است می رساند.

دوره آموزش تخصصی تعمیرات الکتروشوک

دوره آموزش تخصصی تعمیرات الکتروشوک

دوره آموزش تخصصی تعمیرات الکتروشوک

دوره آموزش تخصصی تعمیرات الکتروشوک

هم زمان با هر ضربان قلب که منجر به پر و خالی شدن قلب و گردش خون می شود، یک الگوی منظم و هماهنگ الکتریکی در قلب و در سلول های ماهیچه قلب اتفاق می افتد. هنگامی که به هر دلیلی این الگوی الکتریکی بر اساس ناهماهنگی(فیبریلاسیون) تغییر می کند، انقباض ماهیچه های قلب نامتعادل شده و خون پمپ نمی شود(دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز).

این عمل موجب کاهش فشار خون، کمبود اکسیژن، آسیب ماهیچه قلبی و مرگ نابهنگام می شود. در چنین شرایطی لازم است ضربان قلب به صورت مصنوعی ایجاد شود و عملکرد قلب به حالت نرمال برگردد. به این منظور از دستگاه الکتروشوک یا دفیبریلاتور استفاده می شود.

این دستگاه در بخش های مختلف مراکز درمانی به خصوص بخش اورژانس و مراقبت های ویژه استفاده می شود. علاوه بر این از مدل پرتابل آن در آمبولانس و در حین رساندن بیمار به مراکز درمانی کمک گرفته می شود.از آن جای که دستگاه دفیبریلاتور در مواقع بسیار حساس در تماس نزدیک بیمار است، از لحاظ صحت عملکرد دارای اهمیت ویژه ای است به طوری که خطا یا نقص عملکرد آن به مرگ بیمار منجر می شود.

 0 تا 100 دروه تعمیر الکتروشوک 

از الکترو شوک برای بیمارانی استفاده می کنند که قادر به تحمل مصرف دارو نیستند و همچنین کاربرد دیگر آن برای افراد سالخورده ای است که به دلیل مشکلات جسمی نمی توانند از داروهای جدید استفاده کنند می باشد . درنتیجه دستگاه های الکتروشوک انرژی الکتریکی را از طریق الکترود ها در فاصله ی چند هزارم ثانیه با ولتاژ بالا تخلیه می کنند و موجب دپولاریزاسیون سلول های قلبی می شوند .

نکته ی مهمی که برای شما بسیار نکته ی مهمی می باشد این است که در صورت خرابی و یا ایجاد نقص در دستگاه الکتروشوک نگران هزینه ی بالا آن نباشید زیرا آموزشگاه آپادانا در تبریز با ارائه ی آموزش های جامع و کاربردی ویژه بازار کار در طی دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی، صفر تا صد تعمیرات تجهیزات پزشکی را برای علاقمندان به این هوزه در کارگاه های مجهز آموزش می دهد.

مشکلات رایج الکتروشوک ها

دستگاه الکتروشوک یکی از ضروری ترین و پرکاربردترین دستگاه ها در مراکز درمانی و بیمارستان ها به شمار می آید که اگر با مواردی از قبیل مشکل:

تعمیر دستگاه الکتروشوک در باطری و عدم ذخیره مناسب انرژی الکتریکی

تعمیر دستگاه الکتروشوک سوختن خازن ها و قطعات الکترونیکی روی برد دستگاه

تعمیر دستگاه الکتروشوک مشکل در سیستم شارژ و دشارژ دستگاه

تعمیر دستگاه الکتروشوک قطعی سیم ها و اتصالات داخلی دستگاه

تعمیر دستگاه الکتروشوک بروز مشکل در نمایشگر دستگاه

تعمیر دستگاه الکتروشوک فرسوده شدن ولوم ها و دکمه های دستگاه

تعمیر دستگاه الکتروشوک فرسوده شدن و جرم گرفتگی الکترودها

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

برگزاری دوره آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در کارگاههای مجهز آپادانا زیر نظر تعمیرکار بردهای پزشکی مقدور میباشد. علاقمندان و کارشناسان مهندسی پزشکی و دانشجویان میتوانند با شرکت در دوره آموزش تعمیر لوازم پزشکی بازار کار و کسب خوبی بدست آورند.آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز شامل دو بخش تعمیر مکانیک دستگاه و بردهای پزشکی و آزمایشگاهی است. بیشترین تاکید در آموزش تعمیر لوازم پزشکی تعمیرات برد دستگاههای پزشکی میباشد.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1714

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

دانلود PDF فک پمپ سرم علوم زیستی پایه و توسعه داروسازی حمام گنجعلیخان کرمان طراحی و ساخت دستگاه بیهوشی شرکت بازرسی ایام محرم جراحی بافت نرم اسپری MT DMP رشد پزشكی هسته ای ساق پا اولین مظلوم عالم شرکت Cambridge آموزش دستیار دندانپزشک در رشت دوره icdl تبریز دوره icdl تبریز باکتری و قارچ تجهیزات پزشکی انتخاب آلیاژ Oxygen mobile فعالیت بدن 22بهمن چه روزی است؟ نمازخانه فیلد برادرز از پیتر زمتور ادمین شبکه آموزش تعمیر فشار سنج های آنالوگ در چابهار هنر توانستن دوره دندانی دستیاری دندانپزشکی در تبریز آموزشگاه نسخه پیچی تبریز دوره های مهارت های هفتگانه icdl دوره های مهارت های هفتگانه icdl جوان الکتروانسفالوگرافی راست دست کینسکوپی احساس اصول نگهداری اندوسکوپی تازه نگهداشتن زخم‌ها آموزش دستیاری دندانپزشکی در تبریز طراحی تجهيزات و ملزومات پزشکی جنایت پارس دکتر صفایی و دکتر امامی دوره های آموزشی ایزو آموزش تعمیر و نگهداری مهندسی پزشکی بازرسی پاپینگ روش بر اساس گراديان چاپ اعضای بدن جذب دستیار دندانپزشک در رشتدوره دستیاری دندانپزشکی در رشت سیاره دوقلو زمین دارویار ماشین بیهوشی نحوه خواندن نسخه آشنایی با تعمیر پروب‌های اولتراسوند تعمیر دفیبریلاتور پیشگیری در دندانپزشکی مارکر فلورسنس آنالیز جوش مهندسی پزشکی چیست؟ درد شدید عضلات و مفاصل

logo کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران - شغل مهندسی پزشکی

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس