نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

الکتروشوک زول

یکی از تجهیزات پزکاربرد بیمارستانی دستگاه الکتروشوک یا دی سی شوک و یا دفیبریلاتور می باشد. این دستگاه در احیای بیماران ایست قلب و نارسایی های قلبی به کار می رود.شایع‌ترین‌ علت‌ ایست‌ قلبی‌، یک‌ ریتم‌ غیرطبیعی‌ قلب‌ است‌ که‌ فیبریلاسیون‌ بطنی‌ نامیده‌ می‌شود. این‌ ریتم‌ غیرطبیعی‌ زمانی‌ اتفاقی‌ می‌افتد که‌ اکسیژن‌رسانی‌ به‌ قلب‌ ناکافی‌ باشد یا در نتیجه‌ حمله‌ قلبی‌، قلب‌ آسیب‌ ببیند. برای‌ تصحیح‌ ریتم‌ قلبی‌ می‌توان‌ از دستگاهی‌ به‌ نام‌ دفیبریلاتور خارجی‌ خودکار (دفیبریلاتور) استفاده‌ نمود.دفیبریلاتور دستگاهی است که شوک الکتریکی را به عضله قلبی که تحت یک آریتمی (ریتم غیر نرمال) کشنده است می رساند.

دوره آموزش تخصصی تعمیرات الکتروشوک

دوره آموزش تخصصی تعمیرات الکتروشوک

دوره آموزش تخصصی تعمیرات الکتروشوک

دوره آموزش تخصصی تعمیرات الکتروشوک

هم زمان با هر ضربان قلب که منجر به پر و خالی شدن قلب و گردش خون می شود، یک الگوی منظم و هماهنگ الکتریکی در قلب و در سلول های ماهیچه قلب اتفاق می افتد. هنگامی که به هر دلیلی این الگوی الکتریکی بر اساس ناهماهنگی(فیبریلاسیون) تغییر می کند، انقباض ماهیچه های قلب نامتعادل شده و خون پمپ نمی شود(دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز).

این عمل موجب کاهش فشار خون، کمبود اکسیژن، آسیب ماهیچه قلبی و مرگ نابهنگام می شود. در چنین شرایطی لازم است ضربان قلب به صورت مصنوعی ایجاد شود و عملکرد قلب به حالت نرمال برگردد. به این منظور از دستگاه الکتروشوک یا دفیبریلاتور استفاده می شود.

این دستگاه در بخش های مختلف مراکز درمانی به خصوص بخش اورژانس و مراقبت های ویژه استفاده می شود. علاوه بر این از مدل پرتابل آن در آمبولانس و در حین رساندن بیمار به مراکز درمانی کمک گرفته می شود.از آن جای که دستگاه دفیبریلاتور در مواقع بسیار حساس در تماس نزدیک بیمار است، از لحاظ صحت عملکرد دارای اهمیت ویژه ای است به طوری که خطا یا نقص عملکرد آن به مرگ بیمار منجر می شود.

 0 تا 100 دروه تعمیر الکتروشوک 

از الکترو شوک برای بیمارانی استفاده می کنند که قادر به تحمل مصرف دارو نیستند و همچنین کاربرد دیگر آن برای افراد سالخورده ای است که به دلیل مشکلات جسمی نمی توانند از داروهای جدید استفاده کنند می باشد . درنتیجه دستگاه های الکتروشوک انرژی الکتریکی را از طریق الکترود ها در فاصله ی چند هزارم ثانیه با ولتاژ بالا تخلیه می کنند و موجب دپولاریزاسیون سلول های قلبی می شوند .

نکته ی مهمی که برای شما بسیار نکته ی مهمی می باشد این است که در صورت خرابی و یا ایجاد نقص در دستگاه الکتروشوک نگران هزینه ی بالا آن نباشید زیرا آموزشگاه آپادانا در تبریز با ارائه ی آموزش های جامع و کاربردی ویژه بازار کار در طی دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی، صفر تا صد تعمیرات تجهیزات پزشکی را برای علاقمندان به این هوزه در کارگاه های مجهز آموزش می دهد.

مشکلات رایج الکتروشوک ها

دستگاه الکتروشوک یکی از ضروری ترین و پرکاربردترین دستگاه ها در مراکز درمانی و بیمارستان ها به شمار می آید که اگر با مواردی از قبیل مشکل:

تعمیر دستگاه الکتروشوک در باطری و عدم ذخیره مناسب انرژی الکتریکی

تعمیر دستگاه الکتروشوک سوختن خازن ها و قطعات الکترونیکی روی برد دستگاه

تعمیر دستگاه الکتروشوک مشکل در سیستم شارژ و دشارژ دستگاه

تعمیر دستگاه الکتروشوک قطعی سیم ها و اتصالات داخلی دستگاه

تعمیر دستگاه الکتروشوک بروز مشکل در نمایشگر دستگاه

تعمیر دستگاه الکتروشوک فرسوده شدن ولوم ها و دکمه های دستگاه

تعمیر دستگاه الکتروشوک فرسوده شدن و جرم گرفتگی الکترودها

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

برگزاری دوره آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در کارگاههای مجهز آپادانا زیر نظر تعمیرکار بردهای پزشکی مقدور میباشد. علاقمندان و کارشناسان مهندسی پزشکی و دانشجویان میتوانند با شرکت در دوره آموزش تعمیر لوازم پزشکی بازار کار و کسب خوبی بدست آورند.آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز شامل دو بخش تعمیر مکانیک دستگاه و بردهای پزشکی و آزمایشگاهی است. بیشترین تاکید در آموزش تعمیر لوازم پزشکی تعمیرات برد دستگاههای پزشکی میباشد.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1717

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

آموزش جامع دوره های نسخه پیچی جهاد نرمالیزه کردن تعمیر شیکر استخوان‌سازي دپارتمان مهندسی پزشکی اولین و قدیمی ترین مرکز پزشکی هسته‌ای کلاس دستیار دندانپزشکی در تبریز COPD آموزش فوریت های پزشکی درتبریز سرطان ها تکنیک های مچ پیزون گزارش بازرسی جمعیت هلال احمر روباتیک هپاتیت C اقسام قرارداد رحم جایگزین سانتریفیوژ بالینی یا کلینیکی تعمیر تجهیزات کاردیولوژی کلاس آموزش نسخه الکترونیک در تبریز درباره آیین نامه واردات و صادرات تجهیزات پزشکی بهمن 57 حس ششم و دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی شیراز بیوتی دستیاری دندانپزشکی حساسیت به دارو استخدامی دستیار دندانپزشک در اهواز تکنولوژی چاپ استخوان سه بعدی ثامن الحجج dcvg بازرسی آنالیز ارتعاشات هدف اتوماسیون صنعتی زبان دوم صندلی کتاب تجهیزات پزشکی مننژیت باکتریایی تیروئید بازرسی سیم بکسل فلوروسکوپ اشنایی با آیین نامه واردات و صادرات تجهیزات پزشکی تعمیر ونتیلاتور دستیار دندانپزشکی کمیسیون قیمت گذاری پراب زاویه دار آزمایشگاه لابراتوار روز صنعت معدن دوره های امداد رسانی بلوغ امنیت اطلاعات پارس دنتال دیگ بخار biomedical engineering ، مهندسی پزشکی ، آشنایی با مهندسی پزشکی ، معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوم کلاس نسخه خوانی در اهواز دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز شمارشگر

logo آموزش تعمیرات الکتروشوک

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس