نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

 

مجموعه استانداردهای API یکی از معتبرترین و پرکاربردترین استانداردهادر زمینه آزمایشات غیرمخرب میباشد. در API 1104 در مورد جوشکاریخطوط لوله و اتصالات مرتبط با آنها توضیح داده است. هدف از تدوین استاندارد API 1104 ارزیابی جوشکاری مربوط به خطوط لوله میباشد. در واقع استاندارد API 1104 به بررسی عیوب جوش، آزمایشهای لازم و ارزیابی کلی جوش میپردازد.در واقع میتوان گفت که API 1104 شبیه ASME IX میباشد با این تفاوت که معیار های پذیرش آنها با یکدیگر فرق میکند.

سرفصل دوره آموزشی

شرکت کنندگان در دوره آموزش استاندارد API 1104 با مواردی به شرح زیر آشنا می شوند:

1) کليات

2) مسير خطوط لوله

3) حمل و نقل - انبار کردن

4) زنگ زدائی

5) حفرکانال

6) ريسه کردن و خمكاری

7) جوشكاری

8) بازرسی جوشها

9) عايقكاری

10) لوله گذاري و خاکريزی

11) عبور از تقاطعها و موانع

12) نصب شيرآلات و اتصالات

13) سيستم حفاظت از زنگ

14) رنگ کاری

15) آزمايش خطوط لوله انتقال

16) اتصالات نهایی و راه اندازی

17) عمليات ساختمانی

18) مرتب و تميز کردن نهایی محوطه عمليات

19) متمم مشخصات فني

20) استاندارد API 1104 همراه با ترجمه فارسی توسط موسسه

21) استاندارد IPS مرتبط با خطوط لوله به زبان فارسی و لاتین

22) جدیدترین استاندارد ها، جزوات و مدارک فنی مرتبط با خطوط انتقال

مخاطبین دوره

کلیه دانشجویان و علاقمندان

 

امکان حضور مجازی در دوره

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اعضای محترم ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزشی نبوده و صرفا با مطالعه مستندات پک آموزشی ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.برای شرکت کنندگان مجازی فیلم های دوره آموزشی به همراه مستندات ارسال می گردد و پس از مطالعه موارد همانند سایر شرکت کنندگان آزمون بصورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

 

آزمون دوره

بر اساس دستورالعمل مصوب شورای آموزشی کنسرسیوم، آزمون کلیه دوره های آموزشی بصورت اینترنتی و از طریق سامانه هوشمند آزمون های اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به حضور مجدد کارآموز جهت انجام آزمون نمی باشد.

آزمون این دوره نیز بصورت اینترنتی می باشد که شرکت کنندگان باید به 20 سوال چهار گزینه ای در 20 دقیقه پاسخ دهند که مدت زمان مجاز جهت ورود به سیستم آزمون 24 ساعت جهت شروع فرآیند آزمون می باشد که زمان شروع و پایان آن برای هر دوره آموزشی، از طریق واحد آموزش کنسرسیوم اطلاع رسانی می گردد که شرکت کنندگان می بایست با ورود به سایت کنسرسیوم ایرکاس از طریق پنل آموزش، آزمون مربوطه را انجام دهند .

گواهینامه آموزشی دوره

در این دوره آموزشی چندین حالت برای صدور گواهینامه آموزشی پیش بینی شده است که شرکت کنندگان بسته به نیاز خود می توانند نوع گواهینامه های خود را تعیین نمایند.

آپشن اول :  برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه گواهینامه معتبر از طرف کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران به زبان فارسی که دارای ارزش ترجمه و تایید وزارت امور خارجه می باشد بصورت رایگان اعطا خواهد شد.

 نمونه گواهینامه داخلی کنسرسیوم

آپشن دوم: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه و اخذ گواهینامه فارسی ، در صورت نیاز می توانند با پرداخت مبلغ 25000 تومان گواهینامه به زبان انگلیسی را نیز علاوه بر گواهینامه فارسی از طرف کنسرسیوم ایرکاس دریافت نمایند.

 نمونه گواهینامه ترجمه شده کنسرسیوم

آپشن سوم : شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه می توانند علاوه بر گواهینامه های کنسرسیوم با پرداخت 20 دلار (بیست دلار) گواهینامه بین المللی از آکادمی RFTC اسپانیا و دارای کد رهگیری بین المللی را درخواست نمایند . شایان ذکر است مدت زمان صدور این گواهینامه 1 ماه می باشد.

نمونه گواهینامه بین المللی

زمان و مکان برگزاری

این دوره آموزشی در یکی از سالن های اختصاصی کنسرسیوم ایرکاس در آخر هفته ها برگزار خواهد شد که زمان های استراحت و نهار و نماز در آن گنجانده شده است.

زمان برگزاری دوره آموزشی استاندارد API 1104 :   بزودی تاریخ دقیق اعلام می شود

رزرو و یا ثبت نام دوره های آموزشی

رزرو دوره های آموزشی صرفا جهت اعلام آمادگی جهت شرکت در دوره آموزشی می باشد فلذا رزرو دوره به منزله ثبت نام نمی باشد و در صورت وجود ظرفیت بر اساس تاریخ رزرو دوره اطلاع رسانی صورت پذیرفته و از طرف واحد آموزش برای ثبت نام تماس گرفته خواهد شد  فلذا برای قطعی شدن ثبت نام حتما باید ثبت نام قطعی انجام دهید.

برای رزرو دوره ها می توانید از دو روش پیشنهادی زیر استفاد نمایید :

1. جهت رزرو دوره و ثبت درخواست از طریق فرم رزرو دوره های آموزشی می توانید اقدام نمایید.

2 - رزرو پیامکی این دوره با ارسال عدد 1011 به سامانه پیامکی 30001230700700

توجه مهم : شرکت کنندگان محترم توجه داشته باشند پس از تایید نهایی ثبت نام طی 48 ساعت پیامک تایید ثبت نام ارسال خواهد شد که به منزله تایید ثبت نام می باشد که  در صورت عدم دریافت این پیامک سریعا با دفتر کنسرسیوم تماس حاصل نموده و مراتب را پیگیری نمایند.

هزینه ثبت نام دوره
نام دوره هزینه دوره مجازی هزینه دوره حضوری
استاندارد API 1104 2500000 ریال 4500000 ریال
 

پرداخت اقساطی شهریه

در جهت ارج نهادن و تسهیل ثبت نام اعضای محترم امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره ها با توجه به شرایط شرکت کنندگان فراهم گردیده که عزیزان می توانند جهت اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی با دفتر کنسرسیوم 4-33369052-041 تماس حاصل نمایند .

 

مدارک مورد نیاز

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور گواهینامه به شرح زیر می باشد که در زمان برگزاری دوره اخذ خواهد شد و نیازی به ارسال آنها قبل از برگزاری دوره نمی باشد.

1) کپی کارت ملی و شناسنامه طبق دستور العمل (بطوری که باید در یک صفحه A4 بوده و در بالای صفحه تصویر شناسنامه و در پایین صفحه تصویر کارت ملی باشد)

2) کپی آخرین مدرک تحصیلی (ارائه گواهی موقت بلامانع می باشد)

3) دو عدد عکس 4*3 جدید و تمام رخ با زمینه روشن

درصورتی که در ارائه هریک از موارد مذکور مشکلی وجود داشته باشد در اسرع وقت با کارشناسان کنسرسیوم تماس حاصل نموده و راهکار های مربوطه را جویا شوید.

توجه بسیار مهم : شرکت کنندگان عزیز توجه داشته باشند مسئولیت هرگونه اختلال در روند صدور گواهینامه آموزشی بین المللی دوره بدلیل عدم ارائه مدارک مذکور در مهلت تعیین شده متوجه فرد شرکت کننده خواهد بود و انجمن مهندسان ایران هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد شد.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1725

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

بلیچینگ Marie Curie تنظیم و ابلاغ قیمت تجهیزات وملزومات پزشکی کلاس دستیار دندانپزشک در اهواز کنکور تعمیر ecg IQ جوان یک آزمایش در یک زمان دانلود رایگان کلاس نرم افزار داروخانه در مرند رادیولوژی دندان باتری انژیوگرافی نوار قلب لاپلاس يك تصوير عزم تمرینات بیوفیدبک MFD فریت دوره دندانی مقرون‌به‌صرفه اﻣﻨﻴﺖ در ﺷﺐ نابارور تصویر برداری مولکولی اﻣﻦ ﺗﺮ ﻛﺮدن ﻣﺮاﻛﺰ ﺷﻬﺮي روز اهداي خون حكمت‌ هندي‌ سایت کنسرسیوم ایرکاس نشت شار مغناطیسی پليمرهاي زيست سود آلیاز های فولادی بازاریابی و مدیریت فروش ( Marketing۲ – ردیاب رادیواكتیو کلاس آنلاین آشنایی با داروها چاپ رگهای خونی شرکت‌هاي مخابراتي آموزش اشتغال در بیمارستان سیناپس عصبی تصاویر توموگرافی آموزش نرم افزار داروخانه قرارداد رحم جایگزین و عقد عاریه hیرکاس ترویج آموزشهای فنی حرفه ای مدیریت موفق و مؤثر سلامتي آگهی استخدام دستیار دندانپزشک در تبریز تفاوت قرص و کپسول بازرسی شهر بازی چگونگی تصویر بردارى زیستى به کمک نانوذرات آموزش دستیار دندانپزشک در تبریز دوره آموزشی پایپینگ در ارومیه بازرسی سازه فلزی در تبریز نسخه پیچ آشنایی با المان های الکترونیکی در جلفا نمازخانه فیلد برادرز از پیتر زمتور الکترو شوک schiller بيروني فرازمهر تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی

logo آموزش استاندارد API 1104

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس