نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

اتوماسیون صنعتی

یکی از تخصص های پرسود بازار ایران آشنایی با به روز رسانی ماشین آلات صنعتی می باشد. برای مثال یک دستگاه سنگ گرد ساب قدیمی موجود در کارگاه با نصب تعدای موتور و کنترلر تبدیل به یک دستگاه خودکار شده که کلیه عملیات دستی فرایند تولید را به صورت خودکار انجام می دهد. برای اجرای این پروژه کارآموزان باید با نحوه اتصال کنترلر به سیتم درایو و موتور و سایر سیستم های اتوماسیون صنعتی آشنا باشند.در این دوره نحوه راه اندازی یک ماشین CNC با یککنترلر دیجیتالآموزش داده می شود.

توجه : این دوره برخلاف رویه ای که در برخی موسسات آموزشی اتخاذ شده است بصورت کاملا عملی برگزار می شود و تجهیزات مربوط به هر روش در اختیار کارآموز قرارداده می شود تا خود با انجام تست مراحل عملی آن را فراگیرد و در پابان دوره نفرات علاقمند جهت شرکت در برنامه کارآموزی جهت فراگیری فنون اجرایی کار معرفی می شوند.

 

سرفصل دوره آموزشی

شرکت کنندگان در دوره آموزش اتوماسیون و به روز رسانی ماشین آلات صنعتی با مواردی به شرح زیر آشنا می شوند:

1) طراحی ربات ( جوش ، برش ، انبار )

2) طراحی و اجرای مهنسی معکوس ماشین الات

3) چهار و پنج محور کردن فرز های CNC

4) بررسی درایو تراش و فرز CNC سه محور – چهار محور – پنج محور

5) بررسی انواع تارت

6) بررسی سیستم های مختصات و مختصات کارتزین

7) توضیح و معرفی اسپیندل موتورها

8) معرفی سروو موتورهاو استپر موتورها

9) نصب و سیم کشی یک کنترلر به سروو موتور، اینورتر و سنسور ها و رله ها

10) بررسی قسمت های داخلی سروو موتور ها و استپر موتور ها

11) معرفی ساختمان داخلی کنترلر CNC دیجیتال

12) انواع ووردی ها و خروجی های انالوگ  دیجیتال در کنترلر CNC

13) تعویض و تصحیح لقی بال اسکرو

14) طراحی ، ساخت ، به روز رسانی و درایو

مخاطبین دوره

کلیه دانشجویان رشته های فنی و مهندسی(مکانیک، برق، عمران و...) و کلیه متخصصان و مدیران واحد های صنعتی، نیروگاهی و سایر صنایع و کارخانجات و کلیه علاقمندان به بحث اتوماسیون صنعتی و ماشین آلات صنعتی

 

امکان حضور مجازی در دوره

در پی درخواست های اعضای محترم شاغل و همچنین شهرستانی های عزیز این امکان برای اعضای محترم ارائه می گردد بطوری که در صورت ثبت نام اعضا بصورت مجازی نیازی به حضور مستمر در کلاس های آموزشی نبوده و صرفا با مطالعه مستندات پک آموزشی ارائه شده با اعمال شرایط خاص امکان صدور گواهینامه وجود خواهد داشت.برای شرکت کنندگان مجازی فیلم های دوره آموزشی به همراه مستندات ارسال می گردد و پس از مطالعه موارد همانند سایر شرکت کنندگان آزمون بصورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

 

آزمون دوره

بر اساس دستورالعمل مصوب شورای آموزشی کنسرسیوم، آزمون کلیه دوره های آموزشی بصورت اینترنتی و از طریق سامانه هوشمند آزمون های اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به حضور مجدد کارآموز جهت انجام آزمون نمی باشد.

آزمون این دوره نیز بصورت اینترنتی می باشد که شرکت کنندگان باید به 25 سوال چهار گزینه ای در 25 دقیقه پاسخ دهند که مدت زمان مجاز جهت ورود به سیستم آزمون 24 ساعت جهت شروع فرآیند آزمون می باشد که زمان شروع و پایان آن برای هر دوره آموزشی، از طریق واحد آموزش کنسرسیوم اطلاع رسانی می گردد که شرکت کنندگان می بایست با ورود به سایت کنسرسیوم ایرکاس از طریق پنل آموزش، آزمون مربوطه را انجام دهند .

گواهینامه آموزشی دوره

در این دوره آموزشی چندین حالت برای صدور گواهینامه آموزشی پیش بینی شده است که شرکت کنندگان بسته به نیاز خود می توانند نوع گواهینامه های خود را تعیین نمایند.

آپشن اول :  برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه گواهینامه معتبر از طرف کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران به زبان فارسی که دارای ارزش ترجمه و تایید وزارت امور خارجه می باشد بصورت رایگان اعطا خواهد شد.

 نمونه گواهینامه داخلی کنسرسیوم

آپشن دوم: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه و اخذ گواهینامه فارسی ، در صورت نیاز می توانند با پرداخت مبلغ 25000 تومان گواهینامه به زبان انگلیسی را نیز علاوه بر گواهینامه فارسی از طرف کنسرسیوم ایرکاس دریافت نمایند.

 نمونه گواهینامه ترجمه شده کنسرسیوم

آپشن سوم : شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در صورت قبولی در آزمون مربوطه می توانند علاوه بر گواهینامه های کنسرسیوم با پرداخت 20 دلار (بیست دلار) گواهینامه بین المللی از آکادمی RFTC اسپانیا و دارای کد رهگیری بین المللی را درخواست نمایند . شایان ذکر است مدت زمان صدور این گواهینامه 1 ماه می باشد.

نمونه گواهینامه بین المللی

زمان و مکان برگزاری

این دوره آموزشی در یکی از سالن های اختصاصی کنسرسیوم ایرکاس در آخر هفته ها برگزار خواهد شد که زمان های استراحت و نهار و نماز در آن گنجانده شده است.

زمان برگزاری دوره آموزشی اتوماسیون و به روز رسانی ماشین آلات صنعتی :   بزودی تاریخ دقیق اعلام می شود

رزرو و یا ثبت نام دوره های آموزشی

رزرو دوره های آموزشی صرفا جهت اعلام آمادگی جهت شرکت در دوره آموزشی می باشد فلذا رزرو دوره به منزله ثبت نام نمی باشد و در صورت وجود ظرفیت بر اساس تاریخ رزرو دوره اطلاع رسانی صورت پذیرفته و از طرف واحد آموزش برای ثبت نام تماس گرفته خواهد شد  فلذا برای قطعی شدن ثبت نام حتما باید ثبت نام قطعی انجام دهید.

برای رزرو دوره ها می توانید از دو روش پیشنهادی زیر استفاد نمایید :

1. جهت رزرو دوره و ثبت درخواست از طریق فرم رزرو دوره های آموزشی می توانید اقدام نمایید.

2 - رزرو پیامکی این دوره با ارسال عدد 1011 به سامانه پیامکی 30001230700700

توجه مهم : شرکت کنندگان محترم توجه داشته باشند پس از تایید نهایی ثبت نام طی 48 ساعت پیامک تایید ثبت نام ارسال خواهد شد که به منزله تایید ثبت نام می باشد که  در صورت عدم دریافت این پیامک سریعا با دفتر کنسرسیوم تماس حاصل نموده و مراتب را پیگیری نمایند.

هزینه ثبت نام دوره
نام دوره هزینه دوره مجازی هزینه دوره حضوری
اتوماسیون و به روز رسانی ماشین آلات صنعتی
2500000 ریال 4500000 ریال
 

پرداخت اقساطی شهریه

در جهت ارج نهادن و تسهیل ثبت نام اعضای محترم امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره ها با توجه به شرایط شرکت کنندگان فراهم گردیده که عزیزان می توانند جهت اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی با دفتر کنسرسیوم 4-33369052-041 تماس حاصل نمایند .

 

مدارک مورد نیاز

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور گواهینامه به شرح زیر می باشد که در زمان برگزاری دوره اخذ خواهد شد و نیازی به ارسال آنها قبل از برگزاری دوره نمی باشد.

1) کپی کارت ملی و شناسنامه طبق دستور العمل (بطوری که باید در یک صفحه A4 بوده و در بالای صفحه تصویر شناسنامه و در پایین صفحه تصویر کارت ملی باشد)

2) کپی آخرین مدرک تحصیلی (ارائه گواهی موقت بلامانع می باشد)

3) دو عدد عکس 4*3 جدید و تمام رخ با زمینه روشن

درصورتی که در ارائه هریک از موارد مذکور مشکلی وجود داشته باشد در اسرع وقت با کارشناسان کنسرسیوم تماس حاصل نموده و راهکار های مربوطه را جویا شوید.

توجه بسیار مهم : شرکت کنندگان عزیز توجه داشته باشند مسئولیت هرگونه اختلال در روند صدور گواهینامه آموزشی بین المللی دوره بدلیل عدم ارائه مدارک مذکور در مهلت تعیین شده متوجه فرد شرکت کننده خواهد بود و انجمن مهندسان ایران هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد شد.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1725

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

نیازمند دستیار دندانپزشک در شیراز ساکشن ها پیشرفت و بهبود کیفیت درس بنزین سطح خطر وسايل پزشکی فرایند درمان دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تهران دردهای مزمن موروثی تعمیر سونی کید پلاسما تعداد گلبول های قرمز و گلبول های سفید بازاریابی و مدیریت فروش ( Marketing۲ – مشکلات چشمی ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺎﺳﺨﮕﻮ بریدگی کناری جوش شبیه ساز iso سیمبل کلاس تعمیر فشارسنج دیجیتال در تبریز تمرکز کلاس نرم افزار داروخانه در ارومیه تست جوش پروب‌های اولتراسوند ﺗﻌﺮﻳﻒ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﺷﺒﺎﻧﻪ فوری عضو پرینت شده پدر و مادر حکمی و ژنتیکی فتح خرمشهر اجزای چشم مصنوعی دستیار دندانپزشک مجتمع فنی تهران دکتر نظام مافی بازرسی تخصصی دوره آموزشی پایپینگ درکرج الکترو شوک AED مشکلات داروسازی سنجش مقدار یُد شرکت بازرسی در تبریز برندهای معروف دستگاه ساکشن دوره آموزشی تجهیزات دندانپزشکی گرایش بیومکانیک در رشته مهندسی پزشکی سوند نازال اکسیژن کنتر کیفیت بزرگداشت روز جهانی خانواده دبیرانجمن گانتری آمالگاماتور آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز asnt level تعمیر فتومتر آناتومی دهان آموزش سرم در تبریز خدمات پس از فروش طراحی تجهيزات و ملزومات پزشکی جوشکاری چدن جرم گیر سی تی اسکن با کنتراست تجهیزات پزشکی آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در بندرعباس

logo دوره آموزشی اتوماسیون و به روز رسانی ماشین آلات صنعتی

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس