نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

 پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه میدارد

پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا به دنبال ساخت یک پانسمان جراحی جدید برای میادین جنگ است که نه تنها اندام زخمی را پوشش می‌دهد بلکه آسیب را کاهش داده و با تازه نگهداشتن زخم‌ها، بافت را تا ۷۲ساعت حفظ می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، زخم‌های ایجاد شده در میدان‌ها جنگ اگر به سرعت درمان نشوند، ممکن است به تهدیدی برای اندام و جان فرد تبدیل شوند. متاسفانه همیشه امکان انتقال سریع مجروحان به درمانگاه وجود ندارد، بنابراین پانسمان “ACCSIL ” می‌تواند پاسخ مناسبی برای نگهداری از مجروحان تا زمان دسترسی به خدمات پزشکی مناسب باشد.

پانسمان کردن زخم‌ها در زمان جنگ به ویژه برای آسیب‌های ناشی از انفجار بسیار سخت است. پزشکان علاوه بر تثبیت وضعیت بیمار با به حداقل رساندن خونریزی و دفع شوک، باید زخم را بطور مناسبی ببندند تا امکان فساد زخم کمتر شده و باکتری و عفونت به آن وارد نشود.

پانسمان جدید توسط شرکت “Battelle” و با همکاری دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی و مرکز تحقیقات پزشکی نیروی دریایی، ابزار “ACCSIL” را به همراه یک شریان بند برای استفاده پزشکان و پزشکیاران طراحی کرده است. این ابزار یک پانسمان سبک‌ وزن است که محکم روی اندام بسته شده،‌ زخم را تازه نگه می‌دارد و از بافت‌ها تا ۷۲ساعت حفاظت می‌کند.

“ACCSIL” از دو بخش ساخته شده است. بخش خارجی شامل پوششی است که مطابق با شکل اندام طراحی شده و می‌تواند جلوی خونریزی را گرفته، بخش مذکور را گرم نگهدارد و آن را در برابر آلودگی حفظ کند.

بخش داخلی شامل یک لایه فعال زیستی است که زخم را مرطوب و آغشته به مواد شیمیایی خاص برای ارائه آنتی‌بیوتیک و مسکن نگهداشته تا از رشد باکتری و قارچ جلوگیری شود.

این پانسمان که دو سال دیگر ارائه خواهد شد،‌ نه تنها برای سربازان، بلکه برای استفاده بر روی کشتی‌ها، زیردریایی‌ها، کارخانجات،‌ مزارع، تصادفات جاده‌ای و حملات تروریستی که دسترسی به امکانات پزشکی برای عمل جراحی محدود است، کاربرد خواهد داشت.

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1734

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

ای سی جی kenz اموزش دستیار دندانپزشکی در اصفهان نانو فناوری خرید ترکیاب مغناطیسی نیروگاه حرارتی سوره قدر صادرات تجهیزات پزشکی الکترو شوک HELLIGE آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز کلاس B ترکیاب biomedical engineering ، مهندسی پزشکی ، آشنایی با مهندسی پزشکی ، معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوم کلینیک مخصوص دیالیز طب سنتی جرثقیل دوره های نسخه پیچی جهاد cips نبولایزر چطور عمل میکند بازرسی مواد والدین حکمی قرارداد رحم جایگزین و عقد عاریه پرتو نگاری بازرسی جوش به پنج روش عملی شورای عالی انقلاب فرهنگی شناخت قطعات الکترونیکی پردازش تصویر (Image processing) و تصاوير پزشکی 8 مرداد آموزش تجهیزات پزشکی دستیار دندانپزشک در مشهد تمرینات بیوفیدبک پزشکی مایعات بدن رایگان استخدام دستیار دندانپزشک در رشت دیوار مراحل انجام آزمایش محکومیت آموزش نسخ پیچی در تبریز بیمار دوره های مهندسی پزشکی تعویض باتری طراحی تجهیزات شب بيست و يكم سلول‌های سرطانی خرابی فشار سنج تصاویر رنگی کلاس تعمیر تجهیزات پزشکی در اصفهان مدیریت منابع آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی ایران لرزید بررسی حقوقی روشهای نوین باروری مصنوعی، مادر جانشین شعر و ادب فارسی متن ادبی فطر الکترود های تحریکی مشاوره فنی فیلم آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی سوخت کلاس داروشناسی ابداع دستگاه سی تی اسکن دیات تفسیر وجه تمایز طب سنتی و گیاهان دارویی در تبریز

logo پانسمانی که زخم را تا سه روز تازه نگه می‌دارد

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس