نام کاربری یا پست الکترونیکی
رمز عبور

جدید ترین اخبار ایرکاس

ثبت نام دوره های آموزشی و گواهینامه ها

[email protected] joombig.com

چاه یعقوب

یکی از زیباترین و در عین حال خطرناک‌ترین نقاط روی زمین، چاه یعقوب نام دارد.به نقل از دی لست سکند، این چاهی است که به آن لقب زیبای ترسناک را داده‌اند چرا که تا حالا قربانیان زیادی گرفته است.

چاه یعقوب در واقع نام حفره ای بزرگ با دهانه ی ۴ متر و بسیار عمیق است که پرش در آن تا حالا جان افراد زیادی را گرفته است با این حال هنوز هم افراد ماجراجوی زیادی هستند که دوست دارند در داخل این چاه اسرار آمیز شیرجه بزنند و اعماق آن را کشف کنند. بد نیست بدانید که نام این چاه را از روی کتاب انجیل گرفته‌اند.

وقتی که برای اولین بار به چاه یعقوب نگاه می‌کنید، به نظرتان چشمه بی خطر و معمولی ای می آید که فقط کمی پهن است با این حال وقتی که بیشتر به داخل آن خیره می شوید، با حجم شگفت انگیزی از آب که نمی‌دانید در پس آن چه چیزی است روبرو می شوید. چند متر که به پایین این حفره ی آبی بروید، به ۴ حفره به هم متصل دیگر می رسید که از بین آنها، حفره چهارم از همه خطرناک تر است.دهانه حفره چهارم بسیار باریک است و کمتر کسی تا حالا توانسته به آنجا برود و افرادی هم که رفته اند، زنده بیرون نیامده‌اند. حتی یکی از قربانیان آن، فردی به نام وود راسل بود که یکی از ماهرترین شناگران دنیا در آبهای آزاد بوده است اما متاسفانه بعد از شیرجه در این چاه، جان خود را از دست داد. با این حال گفته می‌شود که در حفره چهارم، سنگ های آهکی شگفت انگیزی وجود دارد و از آنجا که اطلاعات بیشتری از آن در دست نیست، به اسرار آمیزتر شدن آن اضافه کرده است.

با وجود خطر زیادی که این چاه دارد ولی هر سال شیرجه زن‌های ماجراجوی زیادی را به خود جذب می‌کند. با این حال کسی بیشتر از چند متر اول را نتوانسته کشف کند و حتی با وجود تجهیزات هم این کار نشدنی بوده است.

جدیدترین مطالب دپارتمان ها

دپارتمان های علمی

درباره کنسرسیوم

پنل آموزشی

آمار سایت

تعداد اعضای آنلاین : 0

تعداد کل اعضای کنسرسیوم : 1684

برای مشاهده اعضای آنلاین کلیک کنید

مراکز خدماتی و رفاهی طرف قرارداد

marakez

پزشک متخصص ناباروری فتال مانیتورینگ HUNTLEIGH شبیه ساز نبولایزر چطور عمل میکند صفر اتوکلاو عیب یابی فشارسنج جزوه دستیاری دندانپزشکی هوش مصنوعی استخراج منطقه در پردازش تصویر مهندسی مواد آنالیز ارتعاشات تست رپلیکا در تبریز کاهش استرس دفیبریلاتور موارد مصرف اکسیژن درمانی امواج ساحلی دریا آموزش مجازی بهیاری معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ، مهندسی پزشکی ایران ، مهندسی پزشکی دانشگاه پیام بافت کلیه تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز سایت جامع مهندسی پزشکی درمان با ذهن آستانه ادراک آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در اصفهان دیالیز همودیالیز آزمایش‌های بیولوژی مولکولی تاريخ مدينه طيّبه قارچ شناسی شناسایی مواد کلاس تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در اردبیل تکنولوژی تولید دستگاه های سی تی اسکن مخازن ثامن الحجج آموزش طب سنتی در تهران خرید یوک ECG فوکودا دی ان ای هنر توانستن بازرسی کارخانه سیمان آموزش نسخه الکترونیک در تبریز چطور سلول‌های زنده عمل جراحی با لیزر ایزو در تهران چه موادی را نمی توان اتوکلاو کرد چراغ بازرسی hیرکاس دوره تعمیرات تجهیزات بیمارستانی ظهور ژن HRas دستگاه تنفسی کلاس نرم افزار داروخانه در اهر شیمی درمانی مدار کپسول آندوسکوپی برآورد اعمال Ophthalmoscope فیلتر پروسیتی

logo چاه یعقوب یکی از مکان‌های اسرار ‌آمیز و خطرناک روی زمین

حامیان کنسرسیوم ایرکاس

 • IRSME
 • RKA
 • ACS
 • IUE
 • RFTC
 • BQC
 • DNW
 • ICS
 • TUV-EMB
 • QAL
 • Ino
 • Allaiance
 • Tckit

تبلیغات در ایرکاس

دسترسی به ژورنال مقالات

az3

تصاویر اینستاگرام ایرکاس